Skocz do zawartości

Jaka płyta i pamięci pod Ryzen 7 1700


Recommended Posts

Witam
Jak w tytule, chcę zrobić upgrade swojego PC i przenieść się na AM4. Zastanawiam się jeszcze nad płytą i pamięciami. Sprzęt aktualny to:
CPU: Intel Core i5 6600K @ 4.6GHz
MoBo: MSI Z170A PC Mate
PSU: XFX TS-550
SSD: Transcend SSD370S 128GB
HDD: Toshiba 640GB 2.5"
Case: Sharkoon DG7000-G red
Cooler: Scythe Mugen 2 Rev.A
RAM: 1x 8GB Crucial Ballistix Sport 2400MHz DDR4 @ 2666MHz CL13
GPU: MSI GTX 1080 Gaming X
OS: Windows 10 Pro x64

Mój początkowy plan wygląda tak: https://www.morele.n...ry/info/zQVTBk/

Moje wymagania:
- Spokojnie ma sobie poradzić z OC do 3.9GHz-4.1GHz
- czarno-czerwona kolorystyka (ma pasować do reszty sprzętu w obudowie), mile widziane RGB
- fajnie jakby miała kartę WiFi, choć nie jest to konieczne 
- Spokojnie poradzić sobie z pamięciami 3000-3200MHz najlepiej

Jeśli chodzi o budżet to wolałbym 700zł nie przekraczać jeśli chodzi o samą płytę. Pamięci tak do 600zł
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głównie o pracę w wielu aplikacjach na raz. Często robię coś "procesorożernego" w tle a i5 potrafi się krztusić i bez tego bottleneckując mi 1080. Ponadto płyta i tak do zmiany idzie bo dość słaba i w obudowie wizualnie mi nie pasuje, więc wolę od razu przesiąść się na dużo bezpieczniejszy na przyszłość socket AM4. 1151 i tak jak na Intela długo na rynku jest  %-)

Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałeś, to patrz: 
1d3951069aea.png
CPU obciążony na 100%, GPU obciążony na 39% i dropy do 40FPS

Jeśli chodzi o aplikacje to i zdarza się render w Camtasia'i i lubię jakiś film puścić w Dragon Eye'u, podczas gdy 6600K nie radzi sobie nawet bez tego, a co dopiero jak puszcze mu film w FHD do tego na YT... Z resztą nie przyszedłem się tłumaczyć tutaj z wyboru, tylko z pytaniem się jaka płyta będzie najlepsza pod ten CPU  ;) 

A AM4 przyszłościowy bardziej, bo znając Intela ten szykuje już rewolucyjne 1152 albo inne 1169. Podczas gdy na AM4 powstała tylko jedna generacja i AMD nie zmienia socketów co generację

Edytowane przez nawo2
Link to post
Share on other sites

RAM: 1x 8GB Crucial Ballistix Sport 2400MHz DDR4 @ 2666MHz CL13

 

nie dziwie się że masz słaba wydajność, w końcu masz 1 kość 8GB, a to tryb single channel

 

 

 

MoBo: MSI Z170A PC Mate

równie dobrze mógłbyś dokupić drugą kość 8GB dla dual channel, albo od razu dwie nowe 2x8GB z profilami XMP @ 3200,

 

do tego używany i7-6700K za 1200 zł , lub nowy i7-7700K za 1500 zł (ceny z allegro) łącznie był by spory wzrost wydajności

 

 

 

Mój początkowy plan wygląda tak:  https://www.morele.net/inventory/info/zQVTBk/

 

ASRock patrz na listę memory QVL na stronie producenta, preferował bym coś z tej listy szukać

 

(możesz nawet swoją kość DDR4 od płyty intela przetestować)

 

 

- Spokojnie ma sobie poradzić z OC do 3.9GHz-4.1GHz

- Spokojnie poradzić sobie z pamięciami 3000-3200MHz najlepiej

 

płyty X370 najlepiej nadają się pod OC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...