Skocz do zawartości

Druk bezprzewodowy - jak to działa ??


Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem drukarkę, która posiadam możliwośc druku przez wi-fi.

Pytanie dotyczy tego czy aby wydrukować dokument z komputera, wystarczy skonfigurowany odpowiednio router wi-fi ? Jutro odbieram taki model

TP-Link TD-W8960N

Czy muszę prócz routera dokupić działającą pod windows 7 kartę sieciową wi-fi, i wszystko to jakoś posklejać w całość ?

Chodzi mi o wyjaśnienie, jak to musi być skonfigurowane.

Link to post
Share on other sites

Raczej nie musisz nic kupować, bo jeśli z tego routera masz neta u siebie na kompie to drukarka będzie podłączona do sieci a więc będziesz mógł korzystać z niej z każdego komputera, który podpięty jest do routera.

A jeśli chodzi o konfigurację to chyba wykryje sieć od razu, lub ewentualnie jak dla wifi będziesz musiał dodać adres MAC drukarki jeśli masz ustawione filtrowanie... ale to są tylko moje przypuszczenia, więc dla pewności niech lepiej wypowie się ktoś jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Pewnie działa jak zwykła drukarka sieciowa bez potrzeby podpięcia pod kompa. Tylko nie wiem czy można i jak podpiąć to pod router. Wydaje się że powinno dać radę bo:

 

INTERFEJS:

USB USB wysokiej szybkości — zgodne ze specyfikacją USB 2.0

Wi–Fi Bezprzewodowa sieć LAN IEEE 802.11b/g/n

 

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI BEZPRZEWODOWEJ:

WEP – 64 bity

WEP – 128 bitów

WPA – PSK (TKIP) — zgodnie z WPA2

WPA – PSK (AES) — zgodnie z WPA2

Link to post
Share on other sites

1. Wejdź w Panel Sterowania

2. Drukarki

3. Dodaj drukarkę

4. Dodaj drukarkę sieciową, bezprzewodową lub bluetooth

5. System powinien znaleźć twoje urządzenie (o ile sterowniki zainstalowane) wybierzesz je i na tym koniec, ustawisz drukarkę jako domyślną.

Link to post
Share on other sites

Tylko że ja nie mam karty wi-fi w komputerze, dlatego pytam czy jest możliwośc połączenia drukarki z kompem za pomoca routera, którego model podałem.

Router będę miał w domu dopiero jutro wieczoram, ale nie wiem czy nie bedę musiał kupić jeszcze karty sieciowej wi-fi.

Link to post
Share on other sites

Niby proste zagadnienie, a ciężko cokolwiek powiedzieć na ten temat. Więc wszystko wyjdzie w praniu.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

w firmie mam brothera mfc9840 (zdaje sie). drukarke wpinalem w siec po wifi, czyli w samym urzadzeniu wyszukiwalem siec, wpisywalem klucz. na kompach instalowalem controlcenter i wsio. łopatologicznie: siec lokalna zastepuje kabel usb i moze korzystac z drukarki kazde urzadzenie w nia wpiete.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...