Skocz do zawartości

Podkręcanie Intel Pentium Dual-Core E2200 2.2Ghz


Recommended Posts

500W logic może dać max około 300-350W, także będzie to zależało od tego jaką grafikę masz, kręciłem conroe wysoko na paściowych zasilaczach, ale nigdy grafy nie puszczałem na 3d przy tym

 

problem też z takimi zasilaczami jest tego typu, że przy skoku poboru mocy może na tyle siąść chwilowo napięcie, np przy przejsciu grafiki w 3d lub wejsciu procka w 100% load i wtedy dostajemy piękny blue screen albo restart od razu

 

ja podkrecilem na jeszce wiekszym dziadzie Procomp 400W(realnie może 250W), E2140 z 1,6GHz na 3,2GHz na bocowym chłodzeniu, z twojego powinno sie do 3,6-3,8 wyciągnąć, ale przy takim zasilaczu wszystkie cuda typu C1E, EIST powyłączać, żeby skoków napięcia nie było

Link to post
Share on other sites

ramy 1:1, napiecie na poczatek 1,5V i powinno zrobic od kopa ze 3,4, potem probowac dociagnac do 3,8, jak nie bedzie chcial po dobroci to 1,6V mu dać

EIST i C1E wylaczyc

spalić bardzo cięzko tego proca, przy 92 stopniach odcina mnoznik jak pamietam

Link to post
Share on other sites

Ok, spróbowałem podkręcić o 0.05Ghz (nie zmieniałęm napięć ani nic innego tylko wartość) i po zapisaniu komputer włączał się na chwilę i wyłączał 3 razy nawet nie włączając ekranu potem włączył się na jeszcze krócej i wyłączył i po następnym włączeniu pojawił się ekran gigabyte i pokazał wartości na których było widać że proc nie zmienił częstotliwości. W czym może być problem, pomóżcie!

Link to post
Share on other sites

Ok, spróbowałem podkręcić o 0.05Ghz (nie zmieniałęm napięć ani nic innego tylko wartość)

Domyślam się, że zwiększyłeś tylko FSB o 5MHz (jeśli to możliwe na tej płycie), zapisałeś ustawienia i wyszedłeś z BIOSu.

Po wprowadzonych przez Ciebie zmianach płyta główna nie pracowała stabilnie, dlatego zostały przywrócone wcześniej działające ustawienia.

Trudno przy tak niewielkiej liczbie informacji stwierdzić, co jest nie tak (strzelam, że masz jakieś tanie kości RAM). Pomimo, że masz zasilacz marki "Logic" to jego winę w tym wypadku wykluczam. Napisz jaką masz kartę graficzną w komputerze (rozchodzi się o pobór energii).

Link to post
Share on other sites

Mam jedną kość ramu kingston hyperx 2GB 800Mhz CL5.

Karta grafiki: Asus Geforce GTS 250 1GB (hdmi) i na benchmark.pl pisze że pobór mocy (maksymalny) wynosi: 150W-160W.

A co do sposoby podkręcania z ostatniego postu to zmieniłem tak że zamiast to 200x11 pisało to 205x11.

 

Więc powiedźcie w czym tkwi problem bo jakby co to płyta ma nie całe 1.5 roku i jeszcze nigdy nie wariowała zawsze było ok.

Link to post
Share on other sites

coś na płycie może nie lubić nieokrągłych częstotliwości, daj fsb na 266mhz, potem na 333 itd

 

nie pomoże to ręcznie ustaw pamięci, timingi, taktowanie itp.

 

dalej nie pomoże pci-e freq na 100Mhz

 

dalej w kolejności performance mode upewnic sie ze na standard

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...