Skocz do zawartości

Problem z Asus 4870 x2


Recommended Posts

Witam, wszystkich mam problem polegający na taktowaniu procesora graficznego oraz ramu korzystam z sterowników catalyst z grudnia 2010 i w zakładce overclocking ustawienie procka to 507 a ramu 500 mhz chodzi mi o zakładkę bieżące wartości. Nie można ich zmienić po mimo iż program pokazuje 750 i 900 to bieżące i tak są na 507 i 500

nawet przy max obciążeniu karty nic się nie zmienia. Karta jest spowolniona i nie mam wpływu na zmianę taktowania do wartości fabrycznych. Sprawdzałem programami takimi jak Everest oraz Aida i odczyt ten sam po niżej fabrycznej. Ma ktoś może jakiś pomysł co by to mogło być ?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem dziś własny test przy użyciu lokalnego TriFan'a. XP, Catalysty 11.2:

 

screenik: http://www.asustek.pl/Pawel%20S/scr.JPG

 

log: http://www.asustek.pl/Pawel%20S/GPU-Z%2 ... %20Log.txt

 

Parametry posłusznie idą w górę pod obciążeniem, wykorzystałem 3DMarka06.

 

W kwestii gier - różne gry różnie radzą sobie z obsługą podwójnego GPU. Jeśli gra nie wykorzystuje obu rdzeni, masz odpowiedź dlaczego wydajność może nie być satysfakcjonująca. Stąd też zwykle bezpieczniej jest zasugerować Klientom zakup jednej mocniejszej karty niż eksperymenty z "kanapkami" bądź SLI/CF.

 

Inna sprawa, że CF w nowych Radeonach bardzo ładnie się skaluje, ale to już zupełnie inny temat do rozmowy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za screeny. Nie wiedziałem że wyszły nowe stery :) Przebadam jak to jest u mnie. A jaki masz wynik w 3dmarku 06 ? na dx 10 1920x1080 i max detalach ? Z tymi dwoma rdzeniami to faktycznie kłopoty wczoraj dostałem medal of honor obroty wiatraka miałem na 50% po ok 40 min grania komp się zawiesił temp. doszła do 100 c :) Powiedz mi na ile masz % podkręcone chłodzenie ? Jedziesz na fabrycznym ?

 

A bym zapomniał Paweł dopisz mi na jakim Procku i ramie pracuje twój blaszak ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...