Skocz do zawartości

Komputer do Autocad sketchup [3000zł]


Recommended Posts

Witam

 

Muszę złożyć komputer do zastosowań biurowych głównie Autocad, Sketchup, serwer plików dla innych komputerów.

Cena to maksimum 3200zł no i właśnie nie dopytałem znajomego czy z wliczoną ceną windows 10 pro czy bez niej :(

 

Wymagania:

 

dwa dyski twarde np. 2x2TB tak aby jeden był kopią drugiego (mirroring)

 

Link to post
Share on other sites

zdaje sobie sprawę z tego że budżet jest mały, windows już kupiony więc nie wchodzi w skład ceny końcowej


Do tego jeszcze H170 / H270 .... 

mówisz o chipsecie płyty głównej? da się chyba wyrwać płytę za 450zł na tym chipie 

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i7-7700 /3.6GHz, 8MB, LGA1151, BOX/1 x AsRock H270M Pro4 /intel H270, LGA1151/1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED2 x Toshiba 2TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z)1 x SilentiumPC Spartan 3 PRO HE10241 x Antec VP-PC 400W 120mm

3212zł
 
Mocny CPU 4 rdzenie / 8 wątków, 16GB RAM na start, wydajniejszy cooler dla obniżenia temperatur, budżetowa obudowa wszystko pomieści, jest w niej nawet 80mm wentylator, zasilacz Anteca z zapasem mocy.
Boli rak dysku SSD, schodząc na 8GB RAM na początek 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED  i rezygnując ze Spartana Pro wrzucasz Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

doradzę znajomemu aby powiększył budżet o te 300-350zł na ssd bo faktycznie się to opłaci 

 

Jejku ale te goodramy podrożały 100zł w przeciągu 2-3 miesięcy :( chyba Polski producent kapnął się że dysk jest dość polecany.

Ja miałem z nim np. problemy 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

@up

 

Ja też. Dwóm różnym egzemplarzom zdarzyło się bezceremonialnie zdedzić, w dwóch różnych, niezależnych jednostkach. Mam te dyski w sumie w 8 kompach i po tym jak drugi umarł (bo jeden to mógł być przypadek, nawet najlepszym się zdarza), to żyję w stresie.

Link to post
Share on other sites

robię nieco offtop w tej chwili Mój iridium miał pewną przypadłość. Czasem zdarzało mu się zawiesić system na od 30 sekund do nawet 10 minut zwykle podczas nagłego zapisu kilku plików albo np gdy zamykałem przeglądarkę mozilla z otwartymi przynajmniej 10 - 15 kartami

Przypadłość ta błyskawicznie ustąpiła po wymianie na ssd kingstone 

Z drugiej strony miałem inny iridium pro, który działał już OK

Ja jestem mega pechowcem jeśli chodzi o dyski SSD (miałem 7 sztuk z czego problemów nie miałem z zaledwie 2 sztukami) 

Były przypadki gdzie dysk ssd nie działał z niewiadomych przyczyn na jednym komputerze a na drugim już działał poprawnie, wystarczyło kupić inny. Były przypadki gdy SSD nagle padł znikał z systemu i UEFI BIOS.


Zamówione, dziękuje za pomoc. 3ndurek

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...