Skocz do zawartości

Antec 300 czy to dobry wybór ?


Recommended Posts

szczerze to antec bardziej mi sie podoba od gladiusa a czy miedzy nimi jest duza roznica czy to porownywalne obudowy?? a antec 1200 jest za duzy

chodzi mi o obudowe jak najbardziej przewiewna bo mam hmm jak to napisac dziure w biurku na obudowe wiec przod obudowy musi byc jak najbardziej przewiewny

i mala poprawka antec 200 a nie 1200 niezbyt mi sie podoba lubie proste klasyczne obudowy bez zbednych plastikow i dziwnych ksztaltow

Link to post
Share on other sites

mysle ze nie bedzie zle po bokach tez jest troche miejsca ten antec idealnie tam pasuje wszystko wymierzone mam no bo lepiej kupic taka przewiewna bude jakbym mial tam wsadzic jakas zwykla obudowe prawda?? czyli antec 300 to tak jakby ta sama klasa co gladius 600 tak??

aha no i co do ceny to ile powinien kosztowac antec 300 zeby to byla dobra cena??

no i co do temperatur to wentylatowy beda montowane chlodzenie procka i dobrze chlodzona karta grafiki wiec mysle ze bedzie ok

Link to post
Share on other sites

Ja mam obudowę podobnie jak ten Antec z "dziurkami" z przodu i powiem że obudowa może być szczelnie przyciśnięta do biurka z obu stron. Można nawet zakleić boczne wloty powietrza a wentylacja będzie świetna. Wystarczy jeden (albo dwa) wielki wentylator z przodu, jeden z tyłu i najlepiej jeden do góry.

 

Z tego co widzę to obudowa którą chcesz nabyć ma wszystkie trzy możliwości zamontowania wentylatora. Podstawą jest montaż zasilacza u dołu. Ważne żeby w obudowie były dziurki tak by zasilacz pobierał powietrze spod obudowy i wywalał za obudowę. Wspomniany Anctec ma i tą opcję. Sądzę że będziesz zadowolony. Możesz zerknąć do mojego profilu i zobaczyć czy taki dosyć oszczędny "dizajn" obudowy by Ci pasował. Jest to Cooler Master 690 II. W porównaniu do zwykłej, taniej obudowy temperatura na procesorze spadła aż o 20*C! Zasilacz nie "chłodzi" się podgrzanym powietrzem ze środka obudowy więc jest też cichy jak mysz.

 

Jeżeli podoba Ci się Twoja propozycja to bierz, sądzę że będzie dobra. A jak masz 300zł (tyle dałem za swoją) to naprawdę warto. Piszę z doświadczenia. Jest tak chłodna że aż sam się dziwie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

dzieki bardzo za wyczerpujaca wypowiedz. Cooler master 690 II jest bardzo fajny ale za gleboki jak dla mnie ale bardzo pomocna wypowiedz zdecyduje sie na obudowe antec 300 bo jak dla mnie zarowno cm 690 jak i antec 300 z wygladu jak i funkcjonalnosci sa super pozdrawiam i dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Moi rodzice są posiadaczami antec 300( p ii x4 955, gtx460GB) przewiewna fajna obudowa. Musisz pamiętać, aby jeszcze na górze nad obudową było trochę wolnego miejsca ponieważ tam też znajduje się wentylator. Z przodu niestety nie ma w kompecie wentylatorów i trzeba je dokupić na własna rękę.

Link to post
Share on other sites

Tak są filtry. Cały plastik z przodu odchodzi i tam są filtry. Wygodne rozwiązanie i szybkie lepsze niż w moim antcu 902, tam jest tragedia jeśli chodzi o czyszczenie - trzeba cały koszyk z dyskiem wyjąć(kończy się to tym, że przód jadę tylko odkurzaczem i to musi starczyć :D) Mogę polecić antca 300 - kilka zł droższe od podobnych w tej cenie ale naprawdę solidna konstrukcja :)

 

edit. tu masz fajny opis http://www.frazpc.pl/artykuly/263481,ANTEC-THREE-HUNDRED---Przystepna-i-solidna.html

Link to post
Share on other sites

Sam jestem posiadaczem Antec 300.

 

Jest to bardzo solidna i stabilna konstrukcja. Stoi ona na gumowych nóżkach więc o jakichkolwiek drganiach nie ma mowy.

 

W standardzie dodawane są dwa wentylatory, 140mm na górę i 120 mm na tył, które u mnie ustawione są na minimum. W takiej opcji słyszalny jest tylko szum powietrza. Łożyska raczej nie jestem w stanie usłyszeć. Co prawda na większych obrotach dają one już o sobie znać.

 

W środku jest dojść miejsca. U mnie weszła taka karta jak HD4890 i jest jeszcze zapas. Zasilacz montowany na dole to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie oczywiście jeśli jego kable są długie. Moim zdaniem przydało by się więcej dziur w ściance na MOBO co znacząco ułatwiłoby Cable Managment.

 

Więc jeśli nie zraża Cię szare wnętrze i szukasz obudowy przewiewnej to jest to propozycja godna rozważenia

Link to post
Share on other sites

Bierz antka bez zastanowienia sam sie długo zastanawiałem i jestem zadowolony z wyboru :/

W standardzie są 2 wentylatory Antec TriCool (3 prędkościowe LOW/MED/HIG) 120mm na tyle i 140 na topie które już bardzo mocno ciągną , Na przodzie są 2 miejsca na 120mm a przed nimi zamontowany filtr przeciwpyłowy który jest ściągany do czyszczenia. Dodatkowo masz montaż zasilacza na dole i system układania kabli. Jest też wycięcie na tacce do szybkiego montażu chłodzenia. No i przy wentylatorach włączonych na maxa niema mowy o wibracjach blach. Co jest wielkim plusem.

 

Jedynym minusem jest waga mój nowy PC'ek jest jakieś 2,5 raza cięższy od poprzedniego.

 

Ja wyrwałem 300ke za 200zł powystawową, ale za te 240-250 jeszcze bym kupił :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam 300 O.o Może źle się zrozumieliśmy co do otworu.

 

EDIT:

Kurde w necie widzę że również niema.

Dziwne bo ja mam.A kupowałem ją w normalnym sklepie komputerowym jeszcze pudło było zaklejone taśmą Antec...

 

EDIT2:

Tu jest 300ka z otworem ale mój jest chyba mniejszy...

http://www.antec.com/images/400/300_side_open.jpg

 

Później cyknę fotę.

 

 

Co do autora:

http://www.proline.pl/?p=ANT+300

239zł nowa kup na necie i przesyłka lub odbiór osobisty i taka sama cena byle przez internet składać zamówienie.

 

EDIT3:

Tu jeszcze fota bez malowania ale widać że jest to "okno" i takie przetłoczenie jak wyżej, otwór też taki duży.

http://img26.imageshack.us/img26/1458/dsc00762d.jpg

Już nie bd otwierać u siebie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...