Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.Mam mały problem.

Wczoraj kupiłem PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS,po zainstalowaniu i zagraniu może z 3 gry komputer się wyłączył.Później zagrałem może z dwa razy i to samo.

Odłączyłem jeden dysk,dalej to samo.Kończy się gra,chcę wyjść do lobby i zwis.

Przy włączeniu komputera pokazuje się taki komunikat

Power suplly surges detected during the previous on.

Asus anti surge was triggered to protect system from unstable power supply unit!

Zrobiłem test w OCCT na power supply i komputer wyłączył się po paru sekundach.

Przy przeglądaniu internetu działa normalnie.

Wcześniej takiego problemu nie miałem na innych grach. R6S,GTA V,The Division.

Mój sprzęt: 

i5 4570. z97 pro gamer,gtx 970,16 gb ram,256 ssd, 1tb wd blue,corsair vs 450 z tego płyta pamięci i grafa są na gwarancji.win 10

W podglądzie zdarzeń jest

poziom:krytyczny,

źródło:Karnel_power,

identyfikator: 41

kategoria:63

 

Czy to już zasilacz jest na wykończeniu? 

Mam plik zdarzenia z hwinfo64 w pliku csv

Edytowane przez Kajakos
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ta seria VS zasilacza od Corsaira powinna znaleźć się na czarnej liście. Nie Ty pierwszy masz problem z tym zasilaczem. Wrzuć ten plik csv na jakiś hosting.

https://megawrzuta.pl/download/bd8f5b9bbcf4b0c72361e5e3d006a716.html

 

Przez ponad trzy lata nie było problemów.Dopiero po kupnie PUBG.Jak by ta giera miała wymagania z kosmosu.

A odłaczyłem dysk twardy bo mi znikał w trakcie gry.Pojawiał się komunikat Dysk SATA został wyłączony.

 

 

Edytowane przez Kajakos
Link to post
Share on other sites

Jaką masz dokładnie kartę graficzną? Według mnie zasilacz 450W ma za mało mocy na Gtx 970. Przy wymagających grach potrafi pociągnąć około 250W. W VS 450W obciążalność linii jest 34A czyli masz do dyspozycji 408W. Teoretycznie w praktyce może być różnie. Przekraczając ponad 50% zapotrzebowania na Waty wydajność zasilacz spada. U Ciebie napięcie 12V spada do wartości 11.520V niby jeszcze w granicach zakresu normy ATX, ale mogą włączać się w zasilaczu zabezpieczenia przeciążeniowe.

http://i.imgur.com/4oRRRT0.jpg

Link to post
Share on other sites

Grafika w taktowaniu boost na pewno ma zapotrzebowanie na większy prąd niż wyniki w odczytach. To widać w momencie rozpoczęcia gry. Startuje z użyciem ponad 196W, a jednocześnie zasilacz traci na mocy i napięcie 12V spada. Dla upewnienia się czy to prawda co tu wypisujemy podmień zasilacz, ale na minimum 500 watowy.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie masz wyjścia na wszystko przychodzi czas. Możesz jeszcze zapakować sprzęt i udać się do jakiegoś serwisu PC tam na pewno mają jakieś zasilacze testowe. Oczywiście wcześniej się upewnij czy wykonają taką usługę i za ile.

Link to post
Share on other sites

Ile masz pieniędzy ?

 

Seasonic w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych.

 

Przy większym budżecie można się szarpnąć na Corsair RM550X - 10 lat gwar, sprawność, GOLD, niesłyszalna praca wentylatora + praca pół-pasywna, modularne okablowanie - ogólnie dzik z niego.

Link to post
Share on other sites

W takim razie brałbym:

 

Seasonic S12II 80Plus Bronze 620W - z większym zapasem, lub jeszcze taniej Seasonic S12II Series 80Plus Bronze - w zupełności wystarczy. 

 

Jest jeszcze ciekawy Corsair CX550M 550W - corsair jest modularny i posiada przetwornice DC-DC :) a Seasonic już nie.

 

Poczytaj troszkę jeżeli masz ochotę jeżeli nie to po prostu kup, któryś z powyższych i będziesz zadowolony. 

Link to post
Share on other sites

 

Myślałem nad tym zasilaczem ale zrezygnowałem z jego proponowania dla autora tematu ze względu, że ma "tylko" 50W więcej na linii V12 od starego zasilacza, który padł. 

 

Gdyby autor się namyślił i podkręci sprzęt to pobór mocy będzie na poziomie 420W - czyli zasilacz będzie pracował praktycznie pod maksymalnym obciążeniem, co na pewno nie będzie dla niego zdrowe. Dodatkowo przy takim obciążeniu (nawet bez OC) przez małą moc zasilacza będzie hałasował wentylator - będzie dość głośno. 

 

Dlatego polecałem większą moc no ale cóż. 

Link to post
Share on other sites

Masz rację, zweryfikowałem i sprawdziłem, faktycznie przekłamują o kilkadziesiąt wat ! 

 

Z drugiej jednak strony mocniejszy zasilacz jakim jest Seasonic S12 620W zapewni ciszę pod pełnym obciążeniem a i sama jednostka zasilająca nie będzie się tak męczyła. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...