Skocz do zawartości

pytanko o płyte asusa


Recommended Posts

Dziś pojawił się artykuł:

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Ply ... 33327.html

 

 

Założyłem ten temat, bo niedawno kupiłem płytę na P67, pogodziłem się z wymianą płyty w późniejszym terminem, ale składam dla kuzyna również komputer, i zauważyłem iż ktoś z kogoś próbuje zrobić "niemądrego" delikatjnie mówiąc.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=266647

 

Not so fast... These are shipments from Intel Fabs to OEM partners. Unless these OEM partners are going to airship finished product we are looking at Feb 14 then at least one month before these will be at retail.

 

Feb 14th + 1 week for shipments to be sent from Intels fab to the OEM factories in China. I'm not really sure were Intel is fab'ing the P67'shttp://www.xtremesystems.org/forums/images/smilies/shrug.gif Poleć znajomym Hopefully in their newer chipset fab in China and not Costa Rica

 

http://www.xtremesystems.org/forums/ima ... /smile.gif

 

+half a week for the OEM factories to produce the new mobo's in any numbers and start normal shipments.

 

Depending on were you are in the world ~30 days of ocean container shipping.

 

Then .5 weeks to 1 week for inland shipping to local Distribution Centers and online retailers and maybe a few days for shipping from DC's to stores or shipping from online retailers to consumers.

 

And I wouldn't be expecting much air-shipping since Intel is already going to take a large hit on the recall.

 

Obdzwoniłem sklepy online'owe, zrobiłem przegląd tych sklepów - nikt nic nie wie. Dodam że support tel Asusa - standardowo lubi sobie pogadać ale nie odpowiada na zadane pytania :P. Już nie wspomne, że Miś i Giga w Marcu dopiero włożą na półki sklepom płyty z B3. Nikt też nie wspomina jak będą oznaczone takie płyty (żeby mi sklep nie wcisnął "przez przypadek" wadliwej płyty :))

Przy premierze Sandy Bridge pre ordera można było już zamówić z tego co pamiętam miesiąc wcześniej.

 

Zatem pytam jak będą oznaczone nowe płyty np. chciałbym coś takiego P8P67-M?

Gdzie można będzie zakupić we wtorek lub zamówić juz dziś?

Czemu żaden sklep nic nie wie?

Link to post
Share on other sites

"Dostępność nowych egzemplarzy na dziś niestety nie jest mi znana. Obawiam się jednak, że wspomniana data 22 lutego to termin dostarczenia do dystrybucji, więc pierwsze sklepy będą miały je w ofercie kilka dni później."

 

Chwila, chwila jak to dostępność nowych egzemplarzy z B3 nie jest Wam znana? Wspomniana data 22 lutego wyraźnie było napisane, że na półkach sklepowych. Czyli dajecie do publicznej wiadomości - drogi kochany kliencie idź do sklepu 22 lutego kupisz/wymienisz płytę P67 B2 na B3, a tak naprawdę wciskacie kit i nawet nie znacie daty dostępności? Panie Pawle proszę przekazać komu trzeba u Was w firmie, że to się nazywa K Ł A M S T W O lub użyję dobitniejszego sformułowania jesteście oszustami.

Link to post
Share on other sites

Drogi sumoha - bardzo mi przykro, że przekazywane informacje nie spełniają Twoich oczekiwań.

 

Pisząc w moim imieniu napisałem jedynie, że dostępność egzemplarzy nie jest MI znana. Sprzedażą zajmuje się dział Sales, informacje do mediów przekazują ludzie odpowiedzialni za PR. JA nie posiadam na ten moment konkretnych informacji i dlatego ich tu nie podałem.

 

W moim przekonaniu jakiekolwiek zarzucanie kłamstwa jest tu zdecydowanie na wyrost i nie na miejscu.

Link to post
Share on other sites

Informacje nie spełniają moich oczekiwań, bo są nieprawdziwe - zaprzeczy Pan?

 

Jest Pan przedstawicielem Asus, więc jeśli nie jest Panu znana dostępność egzemplarzy wystarczy przeczytać oficjalny artykuł (link wyżej) lub po prostu wziąć słuchawkę i wyjaśnić sytuację z działem PR - którego jak widać interesuje jedynie publikacja informacji na portalach mimo, iż są nieprawdziwe. Nie zarzucam kłamstwa absolutnie Panu, tylko firmie Asus bo takie było ogłoszenie. Na wyrost i nie na miejscu? Proszę mnie uświadomić, ponieważ z tego co wiem to synonimem nieprawdy jest kłamstwo. A wprowadzanie w błąd klienta jest na miejscu?

Link to post
Share on other sites

Z uzyskanych przeze mnie informacji mogę potwierdzić, że pierwsza dostawa płyt była dostępna w Polsce dla Klientów końcowych już w dniu 22 lutego. W związku z ograniczoną ilością nowych chipsetów od firmy Intel, nie była ona niestety w stanie sprostać olbrzymiemiu zapotrzebowaniu rynku.

 

Kolejna dostawa płyt w REV 3.0 jest już w drodze do polskich dystrybutorów, powinna być dostępna w większości sklepów od 28 lutego.

 

sumoha - w jakim sklepie sprawdzałeś dostępność nowej rewizji?

Link to post
Share on other sites

Panie Pawle również chciałbym uzyskać odpowiedź w tej kwestii. Miałem ostatnio trochę czasu zorientować się na lokalnym rynku (Warszawa) jak sprawa się miewa i powiem, że właściwie wszędzie odsyłano mnie z kwitkiem. Sprzedawcy twierdzili, że nie posiadają ani sprzętu ani informacji na temat płyt jak i również hurtownie, w których się zaopatrują/zaopatrywali do tej pory nie mają dostępnych produktów waszej firmy. Stąd moje pytanie - kiedy będą one dostępne realnie tak w hurtowniach jak i w sklepach?

Pozwolę sobie również ponowić pytanie - jak rozpoznać, że zakupiona płyta jest w najnowszej rewizji i nikt mi nie wcisnął wadliwej płyty? :)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Panie Pawle mnie rowniez interesuje ten temat, opoznienia sa oczywiscie zrozumiale ale ciekaw jestem jak cale to zamieszanie wplynie jezeli wplynie na cene plyt Asusa?Wiadomo juz cos na ten temat?Oczywiscie nie mam na mysli marzy narzucanej przez sklepy ktore spewnoscia beda chcialy maksymalnie zarobic na malej dostepnosci tych plyt.

Link to post
Share on other sites

Ceny pozostaną bez zmian, nic mi nie wiadomo na temat ewentualnych podwyżek bądź obniżek. Jak zwykle pozostaje tylko zależność od kursu walut.

 

Nowa wersja będzie oznaczona jako REV 3.0. Opakowanie będzie wyraźnie oznaczone symbolem odpowiadającym chipsetowi:

 

http://www.asustek.pl/Pawel%20S/New%20B3%20Revision-preview.jpg

Link to post
Share on other sites

I to się nazywa konkretna odpowiedź :) Dziękuję bardzo Panie Pawle, pomógł mi Pan. Choć nadal nie uzyskałem pytanie dotyczącego realnej dostępności produktów i naprawdę jest to dla mnie sprawa dość kluczowa by znać tą konkretną datę :)

 

Również mam pytanie co do kwestii ewentualnych zmian na płytach czy pojawią się jakieś nowe funkcjonalności albo modyfikacje? Czy będą to te same płyty z "tylko" naprawionym chipsetem czy załóżmy pojawią się jakieś nowe modele albo "dodatki" do naprawionych modeli z rev.2 na rev.3?

Link to post
Share on other sites

Jedna z ostatnich otrzymanych przeze mnie informacji zakładała dostępność kolejnej partii płyt w dniu 28 lutego. Nie znam niestety żadnych bliższych szczegółów. Mogę zasugerować jedynie przeglądanie oferty największych sklepów już na początku przyszłego tygodnia.

 

Na ten moment REV 3.0 będzie odpowiednikiem pierwotnych wersji, oczywiście pozbawiona błędu kontrolera SATA 3.0. W jaką dalszą stronę ewoluuje nowa platforma pokaże czas :).

Link to post
Share on other sites

@sumoha, Cyrus88, jarzu

Musicie sobie zdać sprawę ze w interesie sklepów leży sprzedaż (bo na tym zarabiają) i kiedy rynek zostanie nasycony dopiero wtedy zajmą się realizacją wymian serwisowych.

Dlatego jeśli ktoś liczy na szybka wymianę to niech zapomnie o tym

Link to post
Share on other sites

sprawdzałem w komputroniku, agito, gral, balta, camino, proline. Może jakiś inny sklep. ? Mam wszystko prócz plyty do nowego komputera. Komputronik definytywnie odpowiedział na moje pytanie że płyty bedą osiągalne nie wcześniej niż na koniec marca. Więc super dostępność :hahaha:

 

Cóż Support Asusa zamilkł - czyżby okazało się że "chwalili" się tylko dla reklamy?? Czekamy na pilne info o dostępności ponoć już od tygodnia, hym...a może tydzień = miesiąc.?

Link to post
Share on other sites

Coz panie Pawle trafila sie panu bardzo niewdzieczna rola.Sam musze powiedziec ze jestem juz mocno zniecierpliwiony cala ta sytuacja inaczej sprawa by wygladala gdyby asus podal jakas konkretna date pojawienia sie tych plyt a tak wyglada to bardzo niepowaznie.Kilka plyt na caly kraj to nie dostawa to ochlapy.Wyglada na to ze wczesniejsze zapowiedzi o koncu marca poczatku kwietnia sa juz bardziej realne.Obysmy w tym tepie nie doczekali premiery Ivy Bridge;)

 

Juz tylko z czystej ciekawosci zapytam,orientuje sie pan ile faktycznie plyt z nowej rewizji trafilo do Polski?

Link to post
Share on other sites

@jarzu

 

Ja bym zadał pytanie czy one w ogóle i rzeczywiście zostały wyprodukowane...

To smutne, że potencjalni klienci w tym momencie zostali właściwie oszukani obietnicami i zabiegami PR'owymi - jakkolwiek pięknymi, ale bez pokrycia... Jeśli się mylę to proszę mnie wyciągnąć z tej melancholii i powiedzieć kiedy będę mógł zakupić ostatni brakujący element mojej układanki jakim jest PC? :D

Link to post
Share on other sites

Mimo calego tego bajzlu powiem wam ze znalazlem plus tego wszystkiego.Sam nakrecilem sie na Sandy Bridge ale dzieki temu opoznieniu zaczalem sie zastanawiac....skoro plyty maja byc kolo kwietnia to moze warto bylo by zaczekac troszke na Bulldozera, wiadomo ze nie ma jeszcze zadnych testow tej platformy ale rzekomo bije SB na glowe, chociaz nie jestem fanboyem zadnej z firm to mam nadzieje ze niebiescy dostana po tylku za podejscie do konsumenta i juz nie wspomne tylko o tym co sie teraz dzieje ale cala mase innych rzeczy m.in. ciagle zmieniajace sie podstawki.

 

Nie masz wyboru wiec plać "Kowalski" plac.....

Link to post
Share on other sites

Cóz mija kilka dni znów, płyty miały byc ogólno dostępne od dwóch dni a tu mamy tylko wyłącznie pustkę w sklepach i nawet brak rzeczowej odpowiedzi od Asus Polska. Zagraniczne sklepy internetowe wprowadziły na obecną chwilę przedsprzedaż płyt w nowej rewizji. Tak więc więcej niż pewne PR Asusa wypuściło bajkę markętingową. A jak zwykle jak klient dojdzie samemu jaka jest prawda to winny chowa głowę w piasek. Czy otrzymamy wreszcie jakąś konkretną odpowiedź od Asusa. Gdzie są płyty w nowej rewizji????????

Link to post
Share on other sites

W kwestii dostępności - czekamy na informację z centrali na Tajwanie.

A co? Będą teleportować te płyty z Tajwanu na półki sklepowe w Polsce? :cry:

 

Z całym szacunkiem, ale producent nie ma ostatecznego wpływu na to kiedy produkt jest dostępny do kupienia. Naturalnie siłą rzeczy wpływ ma największy, ale ostatnie słowo w tej kwestii mają do powiedzenia inni (transport, cła, hurtownie, sklepy). A bobki, które myślały że jest inaczej i miotają się teraz z pretensjami do całego świata w tym temacie, są wprost przezabawne. :sciana:

 

Kiedy będzie można kupić płyty? Odpowiedź: Jak będą dostępne!

 

Też mam 2500k na półce, żeby nie było, ale nie widzę powodów by zachowywać się jak naiwny oszołom i pier****ić o celowym wprowadzaniu klientów w błąd, skoro powszechnie wiadomo że marketing, reklama itp. zawsze należy traktować z przymrużeniem oka i dystansem.

Link to post
Share on other sites

Poniżej fragment dzisiejszego komunikatu dotyczącego dostępności nowej rewizji płyt, jaki lada moment znajdzie się w prasie i w mediach:

 

Gdy 31 stycznia 2011 roku firma Intel ogłosiła wykrycie usterki w układach Sandy Bridge z serii Intel 6, firma ASUS zareagowała natychmiast i zgodnie z filozofią inspirujących innowacji i trwałej perfekcji, podjęła działania mające na celu zabezpieczenie interesów swoich klientów. Jako największy partner firmy Intel, pierwsi uruchomiliśmy sprzedaż płyt głównych z poprawionymi chipsetami w rewizji B3, których pierwsza dostawa pojawiła się w Polsce pod koniec lutego. Została ona błyskawicznie wyprzedana, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu użytkowników tymi produktami. Kolejna dostawa płyt – tym razem w większej ilości – jest już w drodze do Polski i pojawi się u naszych partnerów handlowych 11 marca 2011 roku, więc produkty w sklepach powinny być dostępne od poniedziałku, 14 marca. Dziękujemy za zaufanie, którym Państwo nas obdarzacie, a ze swojej strony obiecujemy zawsze dostarczać produkty najwyższej jakości. Zaplanowane są już kolejne dostawy do Polski płyt ASUS z chipsetami P67/H67 w wersji B3, co pozwoli w krótkim czasie zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Cóż okazuje się kolejny raz że firma Asus jest dobra wyłącznie w marketingu. Jak wspominałem tydzień=miesiąc i co raz bardziej ku temu się skłania odpowiedź Asusa. A pierwsza dostawa nowych rewizji płyty poszła wyłącznie na wymianę starych z błedną rewizją. Więc mamy kolejną "bajkę" że była prowadzona sprzedaż. Gigabite wprowadza od poniedziałku znaczącą ilośc "nowych" płyt więc chyba nastąpi "ucieczka" do konkurencji. Szkoda że tylko tak duża i poważana firma nie mogła jasno od razu powiedzieć że czas oczekiwania na nowe płyty to ok. 1,5 miesiąca - przełom marca/kwietnia. Co dla niektórych brak dostępności komputera przez 1,5 miesiąca jest bardzo długim czasem, to nie jest okres do 1 tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...