Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Niedawno zakupiłem słuchawki Superlux HD669. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, pozycjonowanie i scenę (jak na zamknięte słuchawki) to jestem bardzo zadowolony i nie mam nic do zarzucenia. Jedyną ich wadą przez która myślę o odsprzedaniu jest to, że po kilku h zaczynają lekko ściskać głowę (choć jest duża część osób która się na to nie skarży).

Miałem częściej słuchać w nich muzyki jednak tak naprawdę używam ich tylko do CSGO (muzyki słucham zawsze na kolumnach) - stąd pomyślałem o wymianie ich na HyperX Cloud, które dodatkowo posiadają mikrofon i welurowe pady w zestawie (większa wygoda przy 2-3 meczach dziennie(?)).

 

Pytanie czy taka dopłata do Cloudów ma sens? Podobno to ta sama półka, Cloudy grają podobnie do HD669? W Superluxach podoba mi się szybki mocny bas - słuchawki dają kopa w elektronice, choć właściwie używając ich jedynie do gry zależy mi głównie na pozycjonowaniu i wygodzie.

Link to post
Share on other sites

Mam cloudy 1,5 roku, jeśli chodzi o wygodę trzymam je ponad 12 godzin na głowie i żadnego dyskomfortu nie czuje. Noszenie ich to sama przyjemność.Dźwięk dobry do gier filmów i muzyki pop, electro, techno, ale słabe do klasyk, pozycjonowanie też bardzo dobre. No i jakość wykonania: metalowa obudowa ładnie obszyta, kabel w oplocie. Wady: mała scena i słaby mikrofon ale do rozmawiania na skype spokojnie wystarczy(ja mam zalman zm-mic1) Miałem hd 681 i w dźwięku dużej różnicy nie ma ale w wygodzie jest ogromna.

Jeśli zależy ci na pozycjonowaniu i wygodzie to na pewno się nie zawiedziesz.

Edytowane przez Razor1379
Link to post
Share on other sites

roninq6 weź sobie garnek albo jakieś pudełko ważne żeby było trochę szersze od głowy, załóż na to słuchawki zostaw na noc i zobacz rano jak wygląda docisk. Czynność powtarzać do momentu aż docisk będzie taki jak lubisz.

Link to post
Share on other sites

Mam cloudy 1,5 roku, jeśli chodzi o wygodę trzymam je ponad 12 godzin na głowie i żadnego dyskomfortu nie czuje. Noszenie ich to sama przyjemność.Dźwięk dobry do gier filmów i muzyki pop, electro, techno, ale słabe do klasyk, pozycjonowanie też bardzo dobre. No i jakość wykonania: metalowa obudowa ładnie obszyta, kabel w oplocie. Wady: mała scena i słaby mikrofon ale do rozmawiania na skype spokojnie wystarczy(ja mam zalman zm-mic1) Miałem hd 681 i w dźwięku dużej różnicy nie ma ale w wygodzie jest ogromna.

Jeśli zależy ci na pozycjonowaniu i wygodzie to na pewno się nie zawiedziesz.

 

12h?? To niezdrowe bardzo dla uszu... i dla życia.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Poczytałem trochę o Cloudach i trochę zmartwiło mnie to, że mają podobno bardzo małą scenę w przeciwieństwie do HD669 gdzie scena jest bardzo duża jak na słuchawki zamknięte.

W recenzji o Cloudach:

"W CS'sie, w większości sytuacji nie powinniście mieć problemów z określeniem skąd dobiegają strzały bądź kroki. Problem może się jednak pojawić, gdy przyjdzie nam określić odległość nas od źródła dźwięku. Ze względu na małą scenę, w sytuacjach w których przeciwnik znajduje się z tyłu bądź z przodu to po prostu nie zawsze określimy jak daleko jest on od nas. Co więcej, nawet gdy wiemy, że dany dźwięk dochodzi do nas z przodu/tyłu, ale jest jeszcze daleko od nas, to nie jesteśmy w stanie określić czy było to całkiem na wprost czy może trochę na lewo/prawo. Poprawia się to wraz ze zmniejszeniem odległości miedzy nami a źródłem dźwięku. W wielu sytuacjach będzie to jednak zdecydowanie za późno, aby odpowiednio zareagować. Pozycjonowanie odgłosów znajdujących się daleko od nas określilibyśmy jako 4 biegunowe...
Pomimo ciemnego brzmienia słuchawek, kroki wyłapuje się dosyć łatwo i pomimo małej sceny nie czujemy natłoku i zlewania się dźwięków. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że wybierając  słuchawki tylko do CS'a lepiej zrobicie wybierając np. któreś Superluxy (np. HMC631, HD669, HD668b i HD681). HyperX Cloud będą jednak w zupełności wystarczające dla tzw. "casuali" (rekreacyjnych graczy)."

 

I teraz pojawiają się pytania: czy ktoś rzeczywiście mógłby potwierdzić, że w Cloudach scena jest mała w porównaniu do HD669? I drugie czy: w grach FPS w pozycjonowaniu to właśnie szeroka scena daje przewagę i dokładniejszą możliwość lokalizacji przeciwnika, bo tak należałoby rozumować.. Nie chcę abym po zmianie ze słuchawek, które zachwyciły mnie muzycznie (a w których tylko i wyłącznie gram), na nowe (droższe) odnotował z kolei dużo gorsze pozycjonowanie ze względu na kontrast sceny (duża->mała). Z drugiej strony oba modele są polecane w artykule "dla graczy" na audiofanatyku.

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites
Poczytałem trochę o Cloudach i trochę zmartwiło mnie to, że mają podobno bardzo małą scenę w przeciwieństwie do HD669 gdzie scena jest bardzo duża jak na słuchawki zamknięte.

Lepsze odczucie przestrzeni jest w HD669 ale to nie znaczy, że na Hyperach gra się źle mimo trochę mniejszej sceny. W rozgrywkach wielkiej różnicy nie będzie ,różnicy, która spowoduje, że lepiej grać Ci się będzie na słuch.

 

Szersza scena nie ma tu znaczenia, liczy się reprodukcja przestrzeni ,kreowanie dalszych planów (dźwięków) opartych na pogłosach i to faktycznie trochę Hypery lezą. A po za tym zwalać na słuchawki tez nie ma co za dużo, bo sama gra ma kiepskie audio.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak się złożyło, że znajomy podrzucił mi swoje Cloudy i miałem jakąś godzinkę na sprawdzenie. Ogólne wrażenia z porównania z moimi HD669 (byłem po 1h gry w CSGO w HD669, więc może to lekko zaburzać opinię):

Kwestie wizualne: HyperX wydają się mniejsze w rzeczywistości, są takie poręczne w porównaniu do SL, ładnie wykonane. Pod względem wygody Cloudów w porównaniu do SL praktycznie nie czuje się na uszach, nauszniki są podłużne, w HD669 bardziej okrągłe. Cloudy odziwo bardzo przypominają mi słuchawki, które kiedyś miałem - mianowicie SteelSeries 3H (wizualnie i tego jak się je czuje na uszach). Myślałem, że miejsca na uszy jest więcej, ale dla mnie było bardzo wygodnie z tym, że nie ma w nich tego co w SL czyli mocnego nacisku. Tak teraz sobie myślę, że ten mocny nacisk przy takim porównaniu robi swoje i ma też swoje zastosowanie w pewien sposób (przypominają mi się wpisy użytkowników HD669/HD668b, którzy wymieniali pady na welurowe i narzekali, że słuchawki traciły trochę basu i ogólnie nie była to pod względem dźwiękowym zmiana na plus).

 

Jako, że grę miałem już włączoną to podłączając je od razu do komputera przetestowałem je w grze. Pierwsze wrażenie? Dość niemiłe. Głośność Cloudów na tych samych wartościach jest na pewno duuużo większa niż w HD669. W grze dźwięk jest bardzo "ciemny", niski jest dużo basu i dość sporo pogłosu tego basu. Po grze w HD669 w Cloudach wszystko dość mocno mi się zlewało. Dało się zauważyć, że Cloudy mimo bardzo niskiej, basowej specyfiki wyłapują (wyróżniają) niektóre elementy, tj np. kroki przeciwnika. HD669 są zdecydowanie bardziej przestrzenne w grze, dużo dźwięków da się wyłapać np za głową z uczuciem dźwięku w dalszej odległości, w Cloudach wszystko jest zdecydowanie bliżej + dźwięk jest w tak jakby mniejszej ilości płaszczyzn jeśli chodzi o kierunek dopływający do uszu. Ciężko powiedzieć, które w grze podobają mi się bardziej - Cloudy mogą mieć swoje zastosowanie i tu taki typ słuchawek może sprawdzać się bardziej aczkolwiek w HD669 mam wrażenie, że większe są szansę na usłyszenie czegoś czego można w Cloudach nie usłyszeć (dalsze odległości np. w pojedynkach 1vs1).

W muzyce jest bardzo podobnie. Mam wrażenie, że w porównaniu do HD669 to Cloudy nie mają w ogóle góry. Grają dobrze, ale mocno basowo, nisko i zdecydowanie mniej różnorodnie, dźwięk jest bardziej zlany niż w Superluxach. W Cloudach nie ma tego co w HD669 czasami może denerwować czyli przy głośniejszym słuchaniu drażniące mogą być spółgłoski s, sz - osobiście bardzo tego nie lubię, a w HD669 na tle Cloudów jest to zauważalne.
Jeśli miałbym wybrać z tej dwójki słuchawki do muzyki to postawiłbym na HD669, w Cloudach nie ma tego efektu "wow", który pojawia się często gdy odpalam np. elektronikę na Superluxach. W HD669 jest o wieele więcej góry niż w Cloudach + bas jest głęboki i dynamiczny. Miałem czasami wrażenie, że scena to niebo, a ziemia na korzyść Superluxów choć Cloudy również przy każdym utworze grały dobrze choć inaczej. Myślę, że Superluxy dają mimo wszystko więcej przyjemności ze słuchania muzyki, ta szczegółowość, szeroka scena, zróżnicowanie + głęboki bas - grają dużo bardziej funowo.

Trochę się rozpisałem, ale takie ogólnie są moje wrażenia. Szczerze mówiąc po takim porównaniu w pewnym sensie wiem jeszcze mniej niż przed, bo chyba spodziewałem się po Cloudach nieco więcej, tym bardziej, że są to słuchawki w tej chwili niemal dwukrotnie droższe(!), a w niektórych kawałkach miałem wrażenie, że pod względem przyjemności z odsłuchu to SL są klasę wyżej. Oczywiście pod względem wygody HD669 zostały zdeklasowane, ale mimo wszystko spodziewałem się sporo więcej po Cloudach. Tak czy inaczej jestem mocno zmieszany tym porównaniem.

Ciekawy jestem Waszej opinii, zwłaszcza tych, którzy mieli do czynienia i z jednym lub z drugim modelem słuchawek (a może i z tym i z tym :)). Chciałbym się tylko dowiedzieć czy moje odczucia z odsłuchu (w kontekście porównania) pokrywają się z rzeczywistością.

Edytowane przez roninq6
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja zawsze się cieszę jak ktoś opisuje tutaj własne wrażenia tak dokładnie. Poniekąd się zgadza z tym co wcześniej napisałem i tez mam podobne odczucia,niemniej jednak zlewania nie słyszałem na porządnym układzie ale integrze juz tak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jasne, o tym nie wspomniałem w poście, porównanie przeprowadzone oczywiście na integrze (nagrania we FLAC). Niby gdzieś mam w domu lepszą kartę na PCI, ale muszę się zaopatrzyć w riser aby w ogóle ją podłączyć nie zasłaniając wiatraków od graficznej. :D

 

Ogólnie na razie wstrzymuję się z wymianą, bo jak dla mnie to HD669 wypadły lepiej, ciekawiej zarówno w grze jak i w muzyce. Być może musiałbym się do Cloudów przyzwyczaić bądź właśnie korzystać z jakiejś karty dźwiękowej aby je docenić (choć myślę, że wtedy i HD669 pokazałyby jeszcze więcej). Do 300zł ze słuchawek z konstrukcją zamkniętą, które mogłyby zagrozić HD669 mamy jeszcze Encore Rockmaster OE i ISK HD9999 - ciekawy jestem jak wypadają na tle SL (Encore na pewno byłyby wygodniejsze, bo mają ponoć zdecydowanie mniejszy docisk).

 

Z drugiej strony wczoraj mając trochę czasu i "korzystając" z mega słabej pogody za oknem, zagrałem jakieś 2,5-3h w CSGO z HD669 na uszach. Podczas ostatniego meczu musiałem co rundę ściągać słuchawki z głowy, bo ścisk w okolicach nausznic był nie do wytrzymania - utrzymywał się jeszcze jakiś czas po zdjęciu słuchawek.

Edytowane przez roninq6
Link to post
Share on other sites

Skoro słyszysz duża różnice między Superluxami, a Cloudami i to w zakresie reprodukcji przestrzeni. Naprawdę pomyśl wówczas nawet o AIM SC808 ,jeśli sensownie będziesz miał gdzieś ułożyć. Dopiero od AIMSC808,Essence ST,THD, czy Prodigy HD2 zaczyna się dźwięk przestrzenny na słuchawkach ale nie jeszcze wysokich lotów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...