Skocz do zawartości

Tryb awaryjny Windows 10


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 71kustom,

Recommended Posts

Witam, przejdę od razu do sedna.

 

Nie mogę wydostać się z trybu awaryjnego.

 

Chciałem zmienić kartę grafiki w komputerze. Rozpakowałem DDU by odinstalować stary sterownik, odpalam, robi mi kopię zapasową czy tam punkt przywracania. Restart. W Windows 10 do logowania miałem ustawiony kod PIN. Hasła - co najlepsze - pamiętam, na stronę M$ i maila loguję się bez problemu i tu zaczyna się moja zagwozdka. Otóż chcę wyłączyć secureboot, ale żadne z moich haseł nie pasuje. Próbowałem Hirensboot, Windowsowego cmd z płyty instalacyjnej (Media Creation Tool wykonany na innym PC) by zresetować te hasło, przywracania systemu (każda opcja przywracania wymaga hasła które na pewno wpisuję dobrze a pokazuje mi że źle). Próbowałem z Caps Lockiem, od tyłu, nic nie pomaga. Jeszcze dziś korzystałem z komputera (jakoś 00:20), a potem nic.. Wyłączanie secureboot komendą bcd też nie przyniosło rezultatu, Hirens wyświetla że resetowanie przebiegło pomyślnie, a po restarcie ten sam koszmar. Uruchamiałem też tryb awaryjny z obsługą sieci (specjalnie do tego hasło zmieniłem) i na ekranie wpisywania tak jakby nie widział mi karty sieciowej (ani kabla, ani WiFi (Asus P5K-e Wi-Fi/AP)). Czasem złapie i pokazuje brak dostępu do internetu najczęściej jednak pokazuje biały krzyżyk w czerwonym kole. Brakuje mi już możliwości. Chyba tylko format, a przesiałem gdzieś płytę z kluczem :|

 

Pozdrawiam, Krzysztof.

Edytowane przez 71kustom
Link to post
Share on other sites

Witam!

To jest bardzo proste, prawdopodobnie Windows sam skasował obecne hasło, spróbuj użyć to co miałeś poprzednio jak je pamiętasz. Jak nie to trudno :-) Kiedyś miałem bardzo podobnie i to pomogło.

 

P.S.

Jeśli posiałeś płytę z Windows 10 i kluczem to nie problem. Można aktywować Windowsa 10 bez klucza, jeśli wcześniej komputer aktualizowałeś z oryginalnego legalnego Windows 7 lub Windows 8.1

(jestem przekonany, że to robiłeś). Dlatego nie masz płyty z Windows 10 i kodu.

Aby tego dokonać instalujesz Windows 10 i wybierasz opcję, że kod podasz później, potem po podłączeniu neta Windows sam się aktywuje. Aktywacja tak naprawdę zapisana jest na serwerach MS.

Twój komputer rozpoznawany jest po numerze procesora i typie płyty głównej.

Samego Windowsa pobierzesz narzedziem z linku: 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Musisz pobrać: MediaCreationTool.exe i nagrać Windowsa na DVD lub pena.

 

Pozdrawiam

BOXIN 

Edytowane przez BOXIN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Witam Boxin, dzięki wielkie za odpowiedź, już Cię uhonorowałem.

Hasła wszystkie próbowałem, gdyby tak nie było nie prosiłbym o pomoc.

Fakt, miałem płytę z kluczem do Windows 7, gdzieś nadal ją mam. Jestem na pierdyliard procent pewien. Aktywować sam się nie aktywuje, ponieważ nie posiadam UEFI.

Ale rozwiązałem już problem. Dziecinne proste. Podaję rozwiązanie dla potomnych, być może komuś się przyda:

 

1. Uruchamiacie instalację Windows z płyty (jakikolwiek Windows od Vista wzwyż).

2. Po załadowaniu sterowników, etc. wciskacie Shift + F10.

3. Dostajecie wiersz polecenia.

4. Wpisujecie tutaj następujące komendy "C:\" (u mnie było to F: ponieważ mam 3 dyski fizyczne, u was może być inaczej), "cd Windows".

5. Teraz NAJWAŻNIEJSZA komenda: "bcdedit /deletevalue {default} safeboot". (!!KONIECZNIE NAWIAS KLAMROWY!!)

6. Restart komputera.

7. Nie ma za co.

 

Pozdrawiam, Krzysztof.

 

Temat można zamknąć.

Edytowane przez 71kustom
Link to post
Share on other sites

Witam Boxin, dzięki wielkie za odpowiedź, już Cię uhonorowałem.

Hasła wszystkie próbowałem, gdyby tak nie było nie prosiłbym o pomoc.

Fakt, miałem płytę z kluczem do Windows 7, gdzieś nadal ją mam. Jestem na pierdyliard procent pewien. Aktywować sam się nie aktywuje, ponieważ nie posiadam UEFI.

Ale rozwiązałem już problem. Dziecinne proste. Podaję rozwiązanie dla potomnych, być może komuś się przyda:

 

1. Uruchamiacie instalację Windows z płyty (jakikolwiek Windows od Vista wzwyż).

2. Po załadowaniu sterowników, etc. wciskacie Shift + F10.

3. Dostajecie wiersz polecenia.

4. Wpisujecie tutaj następujące komendy "C:\" (u mnie było to F: ponieważ mam 3 dyski fizyczne, u was może być inaczej), "cd Windows".

5. Teraz NAJWAŻNIEJSZA komenda: "bcdedit /deletevalue {default} safeboot". (!!KONIECZNIE NAWIAS KLAMROWY!!)

6. Restart komputera.

7. Nie ma za co.

 

Pozdrawiam, Krzysztof.

 

Temat można zamknąć.

A ja jestem w 100% pewien, że UEFI nie jest potrzebne, jak będziesz miał czas to spróbuj (ja wiem z własnych doświadczeń), ale wcześniej musiała być aktualizacja z legalnego Windows 7 lub 8.1, jeśli takowej nie było to masz racje, bez UEFI i licencji w niej zawartej nie zainstalujesz bez kodu. Licencja w UEFI występuje tylko W Windows OEM a nie w BOX. To tyle w temacie :-) Przy OEM wgranym do laptopa nie otrzymujesz kodu wcale, jest licencja w UEFI i tyle, trudno mówić o kodach... Pozdrawiam BOXIN

Edytowane przez BOXIN
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...