Skocz do zawartości

Konfiguracja routera


Recommended Posts

Hej, od wczoraj korzystam z Netgear'a DGN2200 i problem polega na tym ze strony dzialaja normalnie ale przy sciaganiu z netu za posrednictwem BitCometa czy innego programu powiazanego z torentami prawie wogule sie nic nie sciaga.

Predkosci mam 5-60Kb/s a to jest MALO i polaczenia sa niestabilne.

 

pomozecie mi jakos skonfigurowac ten router ?

net mam z tpsy 2Mb.

Link to post
Share on other sites

Prędkość pobierania z torrentów zależy przede wszystkim od ilości osób udostępniających i oczywiście z jaką to prędkością wysyłają daną wstawkę oraz od tego czy jesteś dostępny (trzeba mieć odblokowany port na routerze bo jeśli tak nie jest to m.in. transfery nie bywają zbyt zachwycające i łączy się to z pewnymi ograniczeniami/utrudnieniami).

 

Odblokowanie portów - BitComet

aczkolwiek poleciłbym uTorrenta w wersji 1.8.5

A jako port TCP/UDP sprawdź np ten 31967

 

Natomiast jeśli chodzi o zjawisko "mulenia" otwieranych stron w przeglądarce przy dość pokaźnym obciążeniu łącza przez sieć torrent, w celu poprawy możesz ustawić prędkość wysyłania na ~75-80% i teoretycznie powinno się poprawić, lecz jeśli efekt nie jest zadowalający bądź znikomy to na pomoc przyjdzie program cFosSpeed.

 

PS: Poza tym ściągając z publicznych trackerów (a przypuszczam, że z takiego właśnie skorzystałeś) nie spodziewałbym się stałych i wysokich lotów z transferem.

Link to post
Share on other sites

Program moze byc obojetny, korzystalem teraz z bittorenta, bitcomet, vuze(dawny azereus) i kazdy tak samo sciaga( te same pliki)

Przy siaganiu torrentow staram sie wybierac te co maja duzo seed/peer 'row. nigdy nie mialem zadnych problemow nawet jak torrent mial po kilka nascie(mnije niz 30 S/P ) a te pliki maja po pare tysiecy ! Ba nawet jak sie widzi w bitcomecie z iloma sie polaczylo to prawie kazdy ma plik na 100% jest ich powiedzmy 30 a sciagam po 1-2Kb/s od 2 osob z tych 30...

 

Poprubuje z tymi likami co mi dales.

www nie musza mi sie otwierac jak scigam z torentow-nie zalezy mi wtedy na tym.

 

EDIT

Z tego co widze to trzeba zmienic to na stały IP :pajac:

Probowalem zmienic na staly IP ale wtedy net mi nie dziala. Ten progrma co oni polecaja na stronie nie znajduje zadnegopolaczenia zeby zmienic tam IP.

Link to post
Share on other sites

Nie mając odblokowanego portu oznacza to "iż jesteś za zapora ogniowa lub NATem i nie możesz otrzymywać połączeń przychodzących. Sytuacja staje się wrecz tragiczna, gdy sa dwa peery, które są niedostepnę, a więc nie bedą mogły się do siebie w ogóle połączyć."

 

Przypuszczam, że z publicznych trackerów korzystają zwykle osoby, które za bardzo nie wnikają co i jak więc na trackerze ich status widnieje jako 'niedostępny', stąd prawdopodobnie tyle peerów u Ciebie na liście widnieje lecz nic od nich nie pobiera.

Poza tym realnie połączonych peerów w liczbie kilku tysięcy to chyba tylko na prywatnych trackerach można spotkać a np na mininovie itd to cyferka obok wstawki pokazuje wielką ich ilość a po połączeniu już tak kolorowo nie jest. Przynajmniej takie mam wspomnienia...

 

Tak, na routerze musisz zarezerwować np 192.168.1.2 dla swojej karty sieciowej (adres MAC) i dla tego IP otworzyć port, z którego korzystać będzie sieć torrent. Nie wiem jak z routerami netgear bo nie miałem styczności z tą marką, ale poszukaj tej opcji w ustawieniach LAN, coś ala TP-Linkowe "set address reservation".

 

PS: Nie instaluj tego portchecker, ustaw wszystko sam ręcznie.

PS2: Używany program ma znaczenie.

 

Czy moge używać każdego klienta?

Nie. Tracker nalicza prawidłowo statystyki tylko dla niektórych klientów bittorrenta. Lista zbanowanych programów:

 

µTorrent 1.1 - 1.5,

Azureus 2.1.0.4 - 3.0.0.6,

BitComet - Wszystkie wersje oprócz 0.70,

BitLord,

RatioMaker,

ABC,

BitSpirit,

FlashGet,

Shadow's Experimental,

TorrentStorm,

Burst!,

BitBuddy,

Shareaza,

XBT,

TurboBT,

XanTorrent,

BitTorrent++,

Nova Torrent,

TorrentStorm.

 

Powyższe klienty nie wysyłają poprawnie danych trackerowi, kiedy przerywasz lub kończysz sesje torrenta.

Jeżeli używasz ich, wtedy kilka ostatnich MB może nie zostać poprawnie naliczonych.

W powyższym przypadku także torrent może nadal widneć w Twoim profilu jako aktywny (sciągany lub pobierany).

Radzimy także unikać klientów w wersjach Alpha lub Beta.

Link to post
Share on other sites

Dzieki panowie za pomoc, ale problem rozwiazal sie sam jak zaintalowalem uTorrenta, on sam zrobil sobie test, poznije skonfigurowal sie i teraz wsyzstkopieknie smiga tak jak powinno. W routerze nic nie zmienialem.

 

Sciagnalem uTorenta 1.8.5, zaktualizowla mi sie do 2.0.1 i sciaga wszystko na max mozliwosciach lacza...Dodam ze sicagam to samo co wtedy prubowalem na tamtych programach i roznica jest kolosalna. Teraz to jest to.

 

d i l tak mam tyle i moj komp jest glowny i od niego wychodzi wifi.

 

Dziekuje Wam za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...