Skocz do zawartości

Pasta do Scythe Mugen 2 Rev. B


Recommended Posts

Sporo się pozytywnych rzeczy się naczytałem o tym chłodzeniu.......

tylko się zastanawiam czy kupić jakąś lepszą pastę czy ta w zestawie

jest dobra??? bo podobno trochę się trzeba namęczyć przy montażu??

i fajnie by było teraz zmienić.....

Link to post
Share on other sites

Nie straszcie go. :P Pasta z zestawu jest dobra, ale to chłodzenie aż prosi się o coś lepszego. :pajac: Zalman STG-2 to dobry wybór i możesz ją spokojnie zakupić.

Co do montażu to faktycznie nie należy on do najłatwiejszych. Trzeba wyciągnąć całe mobo i dopiero wtedy je montować.

Link to post
Share on other sites

@Wulfisko. Nie strasz user-a. :P

Montaż Mugen-a jest łatwy. Zależy tylko od miejsca na np. biurku i zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. Chyba, że trzeba zamontować go bez wyjęcia MB... Tu już są problemy natury abstrakcji konstrukcyjno przestrzennej. :pajac:

Link to post
Share on other sites

O! to dopiero wyzwanie, zamontować Mugena bez wyjęcia MB!

IMO łatwiej zamontować Mugena z płytą w obudowie niż z wyjętą płytą.

Niestety w niektórych płytach (takich jak mój Utgard) nie da się dokręcić jednej śrubki mocującej mobo do obudowy. Trzeba więc najpierw zamontować mobo i dopiero osadzić chłodzenie.

Wbrew pozorom nie jest to trudne ale trzeba posiadać obudowę z otworem na backplate płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Zanim ja swojego mugena 2 zamontowałem i włączyłem kompa minęło ze 4 godziny, sporo się napociłem, bardzo wkurzający montaż, jak na mój pierwszy raz, najtrudniej było płytę główną jedna ręka trzymać a druga przykręcać śrubki do backplate, a później do ciężkiej cholery przez tego mugena miałem ograniczony dostęp wkręcania śrub trzymających płytę główną w obudowie...

Link to post
Share on other sites

O! to dopiero wyzwanie, zamontować Mugena bez wyjęcia MB!

Ja dalem rade zamontowac mugena na dfi lanparty dk p55-t3eh9 w gladiusie 600 :), a co do podstawki mugena 2 rev. B to mialem taki przypadek, ze gąbka pod podskawka nie dala rady i mi zwieralo troche pare pinow na plycie (asus p5qc) i musialem szlifowac :)

 

Co do pasty to polecam zalman stg-2

Troche lipnie sie ja kladzie, bo zachowuje sie jak silikon :P

Link to post
Share on other sites

O! to dopiero wyzwanie, zamontować Mugena bez wyjęcia MB!

Ja dalem rade zamontowac mugena na dfi lanparty dk p55-t3eh9 w gladiusie 600 :), a co do podstawki mugena 2 rev. B to mialem taki przypadek, ze gąbka pod podskawka nie dala rady i mi zwieralo troche pare pinow na plycie (asus p5qc) i musialem szlifowac :)

Rozumiem, że chodzi Ci o gąbkę na backplate? Pierwsze słyszę o takim przypaku... Ta gąbka jest twarda jak kawałek gumy, więc nie powinna dać się przebić. No chyba, że luty były jak szpilki. :)

 

Co do pasty to polecam zalman stg-2

Troche lipnie sie ja kladzie, bo zachowuje sie jak silikon :P

Bo tą pastę się rozgrzewa we wrzątku przed nałożeniem. Wtedy robi się jak masło do smarowania chleba. :)

Link to post
Share on other sites

A ja zaproponuję Noctua NT-H1 , może trochę przy droga jeśli się nie kupuje w zestawie z schładzaczem , ale sama pasta jest świetna w nakładaniu, po nałożeniu nie wymaga wygrzewania i do tego można bezpiecznie nakładać na GPU bez "blaszki" bo przewodzi ciepło a nie prąd :)

A po wysmarowaniu i złożeniu, do całości można się nie dotykać przez 3 lata :P

Link to post
Share on other sites

O! to dopiero wyzwanie, zamontować Mugena bez wyjęcia MB!

Ja dalem rade zamontowac mugena na dfi lanparty dk p55-t3eh9 w gladiusie 600 :P, a co do podstawki mugena 2 rev. B to mialem taki przypadek, ze gąbka pod podskawka nie dala rady i mi zwieralo troche pare pinow na plycie (asus p5qc) i musialem szlifowac :)

Rozumiem, że chodzi Ci o gąbkę na backplate? Pierwsze słyszę o takim przypaku... Ta gąbka jest twarda jak kawałek gumy, więc nie powinna dać się przebić. No chyba, że luty były jak szpilki. ;)

 

Co do pasty to polecam zalman stg-2

Troche lipnie sie ja kladzie, bo zachowuje sie jak silikon :P

Bo tą pastę się rozgrzewa we wrzątku przed nałożeniem. Wtedy robi się jak masło do smarowania chleba. ;)

Tak, luty były ostre i miernikiem osobiście sprawdzałem i jednak coś tam łapało, a co do pasty do już jestem mądrzejszy :D
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...