Skocz do zawartości

Problem w 2D- przekłamania obrazu na monitorze bocznym


Recommended Posts

Jak w temacie. 

 

Pacjent: HD5870 HIS, stockowe zegary, pracował w CrossFire przez x lat, testowany w komputerze bazowym, igła.

 

Problem pojawia się u mnie (bo gdzieżby indziej), po wgraniu sterowników czy to Crimson, czy Catalyst, jest problem, mianowicie:

 

Karta działa automatycznie na trybie 3D, czyli obecnie 400mhz/2400mhz i... nie schodzi na 2D. Odpalając afterburner i ustawiając np. 849/1200 czy 851, ogólnie cokolwiek byle nie 850 2D działa, karta bez problemu przeskakuje między 2D/3D/Extra. Jednak wtedy na drugim monitorze obraz zaczyna skakać, nie są to artefakty a jedynie przekłamanie obrazu (postaram się to nagrać jutro i wrzucić tutaj). 

 

Jakieś sugestie co z tym fantem zrobić? nie ukrywam, jest to irytujące gdyż karta w "idlu" grzeje się do 60stopni a wentylator bezczelnie wyje na pół pokoju.

 

Co zrobiłem:
Bawiłem się ustawieniami DVI w opcjach dodatkowych- bez skutku

Zmiana hz monitora- bez zmian, rozdzielczości to samo

przekładka kabli w gniazda dvi- po restarcie problem jest na ekranie głównym

zmiana sterownika Crimson na Catalyst

 

jutro postaram się przełożyć kabel HDMI (choć port jest współdzielony z DVI na karcie więc nie sądze że coś się zmieni), zrobię format (ten już był zaplanowany od miesiąca, więc wychodzi po drodze) i ewentualnie przeflashuje bios,

 

poza tym jakieś sugestie? nic mi innego nie wpada do głowy, najwyżej w akcie desperacji wsadzę 7900gs jako kartę pomocniczą. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...