Skocz do zawartości

Ciśnienie w puszce sprężonego powietrza


Recommended Posts

Witam,

 

Nie wiem czy to dobry dział, ale zaryzykuję.

 

Potrzebna jest mi informacja na temat tego pod jakim ciśnieniem wylatuje powietrze z puszki sprężonego powietrza.

Chciałem kupić sobie kompresor samochodowy jako zamiennik takich puszek, ale nie wiem czy da mi on odpowiednie ciśnienie.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Czyli taka sprężarka o ciśnieniu 100PSI i wydajności 27L/minutę zda egzamin?

nie. przedmuchuje sie sprezonym powietrzem, sprezarka sie je "spreza". brakuje Ci naczynia, w ktorym bedziesz je trzymal (przerobiona butla po gazie lub po prostu kompresor ze zbiornikiem). jesli go nie bedziesz mial, to szybko wrocisz do puszki lub dostaniesz siwych wlosow. 27 litrow to ~6-7 glebokich wydechow.
Link to post
Share on other sites

Nie ważne ile to jest w przeliczeniu na wydechy. Ważne jest jakie ma to ciśnienie. Bo jeśli miałoby to dmuchać tak jak powiedzmy dmucha małe dziecko to nie ma sensu tego kupować.

jest dokladnie odwrotnie. cisnienie nie jest miara mocy/wydajnosci, tylko okresla wartosc do jakiej kompresor jest w stanie cos napompowac (nawet, gdyby to mial robic tydzien). polecam wlaczyc ow kompresor (100psi/27 litrow) i majac szybkie nogi przejsc sie na jakis parking i odkrecic wentyl w jakiejs ciezarowce (~8,5 bara). przekonasz sie empitycznie dlaczego zadnym kompresorem sie niczego nie przedmuchuje, a tylko pompuje.

 

Na BP jest wielka pompka do opon samochodowych. Mam 5 minut drogi, więc planuje blaszaka tam przedmuchać. Jak się sprawdzi to dam znać.

jesli piszesz o kompresorach do kol na stacjach, to one rowniez maja zbiornik. jesli o zwyklych pompkach ze sklepu na stacji to doswiadczenie ma sens :zamykamy:
Link to post
Share on other sites

trzeba uważać aby nie zepsuć wiatraków bo sprężarką to na złe długo nie trzeba. Wszelkie naklejki z napisami "Warranty Void if removed" też mogą odlecieć...

 

no i sprężarka ma dawać suche powietrze, żadnego oleju ani nic podobnego ma nie być. Widziałem przypadki jak ktoś byle czym kompa czyścił to nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać :P:pajac:

Link to post
Share on other sites

Sprężarką o takiej mocy jak na stacji czyścili kompy serwisanci w jednym z serwisów komputerowych w Lublinie :roll:. Było głośno, ale za to czysto.

 

Wczoraj widziałem jak taki odkurzacz samochodowy z Tesco działa... Miał 200 PSI, był głośny i jakoś specjalnie nie dmuchał mocno. Końcówka do pompowania piłki pewnie troszkę zwiększyłaby tą siłę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...