Skocz do zawartości

NFS Hp - mało fps


Recommended Posts

Witam.

 

Asus 8800gts 512MB

Gigabyte q35m-s2

Dual Core E2180 2.0Ghz

1GB Ram Kingston 800mhz

Dysk Samsung Spinpoint F3 500GB

 

Na tej konfiguracji, rozdzielczości 1024x768 i wyłączonym filtrowaniu mam zaledwie 20-30 fps. Czy to procek tak ogranicza kartę czy to może być wina dysku ? Bo coś mi się ostatnio zdaje, że zaczyna się sypać bo słychać jakby "chrobotanie" i nowo zainstalowany windows uruchamia się dość wolno. asek ładowania potrafi przejść 12 razy.

W cod modern warfare 2 na rozdziałce 1360x1024 i teksturach na max mam 60 fps.

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś podkręcić procesor ?. Podnieś taktowania i sprawdź wtedy czy coś się zmieni :D . Jak nie to spróbuj zaktualizować BIOS. W dzisiejszych czasach można go zrobić już z poziomu Windowsa ;)

Link to post
Share on other sites

na bank procek ją ogranicza ja mam taką kartę tylko że gigabajta a nie asusa i ma zegary 720/1730/1000 i procesor Athlon II X2 240 2.8GHz i dopiero po OC procka na 3.5 wyciągnąłem więcej z tej karty ale sądze że na szybszym procku jeszcze więcej bym z niej wyciągną.

 

a co do dysku to sprawdź go programami diagnostycznymi i będziesz wiedział.

Link to post
Share on other sites

Xp, nie podkręce bo to płyta dla firm niestety :D. Pozostaje mi w taim wypadku tylko zbierać kase na lepszy proc ? Dysk srawdzałem hd tune, niby wszystko ok, ale nie dawno pojawiły się blue screeny i przeinstalowałem na nowo windows. Wydaje mi się że 12 przewijań pasków to zbyt dużo jak na nowy czysty system ;)

Link to post
Share on other sites

To zmieniaj płytę. Za 200 zł masz w miarę porządną płytę. Do tego za 100 zeta kupisz ramy DDR2 od Kingstone np. HyperX :D . I wtedy możliwości podskoczą o niemal 100%. Z resztą to wypadałoby zmienić cały komputer ;) . A zasilacz jaki ?

Link to post
Share on other sites

@Mixtape

 

po co go tak na kase naciągasz?? i jeszcze tekst że najlepiej całego kompa wymień głowe sobie lepiej wymień.

 

nie każdego stać na take rzeczy.

 

jak masz tak lipną płytę to nic ci nie pomożemy mogę jedynie byś zmienił ją na inną z dobrymi możliwościami

OC i kręcił bo twój procek powinien się ładnie podkręcić i było by wtedy cacy

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mi się zdaje, że jest chyba w porządku.

 

Na Athlon 64 X2 4400+ 2,3GHz, 4GB ram, GeForce 8800GT 512MB miałem ok. 25-45fps. Jak było więcej aut przeciwnika to max ze 30fps było. Jak nie było aut przeciwnika to ponad 30fps. Wszystkie wartości "na oko".

 

Ustawienia: Detale na max, 1024x768... AA, Vsync i Aniso w sterowniku wyłączone.

 

Może ten 1GB trochę zaniża górną wartość fps. Powinna być ona na pewno ponad 30fps. Dolna może być ze 20, może trochę wyżej :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Czyli to raczej wina proca? Więc dysk raczej sprawny. Denerwuje mnie tylko przy włączaniu mojego komputera albo choćby przeglądarki czy jakiejś gry zaczyna tak chrobotać jak myśli. Może to normalne ;p. A przy odpalaniu kompa jest takie sekundowe wycie jakby talerz się rozpędzał czy cuś.

Link to post
Share on other sites

faktycznie nie zerknąłem na ilość ramu bo kartę mamy taką samą tylko że ja mam proca na 3.5GHz i 2GB RAM i osiągam od 30 do 60 klatek z włączonym wygładzaniem x2 w sterowniku oraz w sterowniku ustawioną jakością filtrowania tekstur na wysoką jakość oraz anizo na x16

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że dużo za mało. W tym wypadku tylko zmieniłbym mobo. Przy okazji, mam Ep35C-DS3R sprawna, naprawiona w serwisie GB i teraz leży. Mogę Ci za 100zł ją podarować.

 

DDR3 bardzo tanio kupisz.

Link to post
Share on other sites

Noooo. Hmmm. Jak cię płyta ogranicza, no to będzie problem. Chyba, że by znaleźć coś taniego, co by pasowało do reszty komponentów, ale mówisz, że kasy nie masz, a i trudno byłoby coś takiego znaleźć.

 

Aktualizacja biosa, szczególnie na starszych sprzętach jest ryzykowna, bo potrafi posypać sie komp, ale spoko. Jak nic mu nie jest, to ok.

W sumie powinno walić bluskrinami, ale na pewno masz sprawny do końca ram? Bo spotkałem sie z sytuacja, że wszystko wyglądało ok, bo nic nie wyskakiwało, ale komputer nie dawał 100% z siebie. Kolega zauważył dopiero, na menadżerze zadań, wychodząc w czasie gry, że ram jest wykorzystywany zaledwie w kilku procentach, bo kość była uwalona (kingston). A ograniczało mu to fps.

 

Ew. mozesz zmniejszyć ustawienia lub pokombinować w opcjach ninvidii (każdy pecet ma swoje optymalne ustawienia) :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

przecież to jest oczywiste że procesor Dual Core E2180 2.0Ghz w głównej mierze powoduje tak niski fps sprawdzałem również u siebie tak dla testu wpływ procesora na wydajność w NFS MAM ATHLONA X3 425@3550 +gtx 260 bez oc procka miałem od 27-50 oczywiście w ful hd wszystko na max detalach po oc do 3550 mam od 40 do 60 włączony v sync różnica bardzo duża :zamykamy: gierka taka sobie ale przyjemnie się gra raz na jakiś czas

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...