Skocz do zawartości

athlon x3 450 słabe OC


Recommended Posts

witam mój confg. to

procek jak w temacie

płyta gigabyte ga ma770-ud3 rev2.0

ram kingston ddr2 pc6400

procek stabilnie osiąga jedynie 3520mhz czyli 320mhz więcej niż fabrycznie

obniżałem już mnożnik pamięci i nic system wstaje ale occt resetuje kompa po 2 min

niepodnosiłem jeszcze napięcia bo niewiem ile moge

i co ogólnie jeszcze moge zrobić bo inni spokojnie wyciągają na tym procku 3,8 nawet 4.0 ghz

Link to post
Share on other sites

a jak z temperaturami?

jak rozumiem masz mnożnik 16 , ile podbiłeś napięcie?

proponuję fsb 230 napięcie 1,42 trzeba tez zmienić mnożnik ht link na 9 (musi być w granicach 2000 góra 2100 widać to w cpu z tam gdzie masz taktowanie potem mnożnik cpu i na dole własnie ht)

ram powinien te 920 jeszcze wytrzymać

230 x 16 da 3680 więcej kręcić nie ma sensu przyrost fps znikomy a temp rośnie

a próbowałeś odblokować 4 rdzeń i L3?

ja mam tą samą płytę i phenoma 550 be odblokowanego na 4 rdzenie i 3,7 to już spokojnie starczy do grania ogólnie nawet ustawiam 3,6 więcej nie ma sensu mizerny przyrost fps samo podkręcenie procka z 3,1 na 3,7 daję 5 fps na średnim więcej a że potem musisz mu dołozyć voltów to i temp podskakuję co wg mnie jest niepotrzebne/nieopłacalne

Link to post
Share on other sites

temp są ok w spoczynku 34 a w stresie narazie maź było 53

co do odblokowania da rade na 4 rdzenie ale bez l3 lecz wtedy nawet bez oc ma wysokie temp bo w stresie dochodzi do 62 to chyba jednak za wysoko

zaraz zobacze z tym ht bo tego nietykałem

zrobiłem wszystko jak pisaliście z wyjątkiem napięcia bo podniosłem do 1,45 ale niedało to wiele bo po niecałych9 min wywalił blue screen

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...