Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak w temacie wpadłem na pomysł porównania wydajności tych 2x procesorów w grach posłużyłem się recenzjami zrobionymi na portalu purepc z 06-02-2017 w przypadku intela i najświeższej z 11-04-2017 w przypadku ryzena

 

testy robione są według tej samej metodologi przy identycznych aplikacjach i podobnych platformach testowych więc można uznać je za obiektywne porównując bezpośrednie wyniki

 

wracając do wydajnościowy jakie uzyskują testowane procesory tutaj warto się zatrzymać na chwile bo w tym momencie procesora intela wyceniony +/- 250zl MASAKRUJE RYZENA 5 1400 KOSZTUJACEGO 800ZL + ! w testowanych grach niżej tytuły w ktorych pentium jest szybszym procesorem

 

-Fallout4

-Battlefield 1

-Tomb Raider 

-Witcher3

 

w pozostałych 6/10 testowanych grach ten gniot R5 1400 kosztujący ponad 800zl ! może ,,pochwalic,, się niecałymi 5-8% lepszymi wynikami co automatycznie sprawia ze jest to procesor który zostaje zmasakrowany zniszczony jeżeli porowanamy stosunek CENA=WYDAJNOSC do Pentium G4560 

 

jakby ktoś chciał osobiście przejrzeć porównać wyniki tych procesorów

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1400_konkurent_intel_core_i5_7400

https://www.purepc.pl/procesory/test_intel_pentium_g4560_rewelacyjny_procesor_w_niskiej_cenie

 

Link to post
Share on other sites

Człowieku, gdzie duże litery, przecinki, kropki, o polskich znakach nie wspominając?

A kwiatki typu:

"wracając do wydajnościowy jakie uzyskują testowane procesory"

"w tym momencie procesora intela wyceniony"

"w testowanych grach niżej tytuły"

to już nawet polskim nazwać nie można.

Masz tak pisać to lepiej nie pisz wcale.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G4560 jest też szybszy również od i3 6100 a jest o połowe tańszy.

 

Zapomniasz też o innych wynikach poza osiągniętymi FPSami. 

 

Blender: 96,4s szybciej na korzyśc Ryzena

Kompresja plików: 33,5s szybciej na korzyśc Ryzena

AIDA64: prawie 2x wyższy wynik Ryzena

 

Procesor wybiera się w zalezności od potrzeb, Ryzen oferuje tutaj dużą różnorodność, ale widzę Ty uparcie skupiasz się tylko na wyniku z gier. 

Link to post
Share on other sites

Awatar wszystko mówiący :D Sam składałem zestaw na G4560 "na teraz" bo w zupełności wystarczy do LOL, Aion itp.

Zapominasz najwidoczniej, że to tylko 2 jajka, które za "chwilę" będą się nadawały tylko do netu i oglądania filmów.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dyskusje z takimi zombie userami jak @maniuix mijają się z celem. Przecież to jest jakiś marny troll. Sam mam intela i przez ostatnie 10 lat miałem. A ten post jest zwykłym spamem osoby "ynteligentnej" inaczej a nie dyskusja. AMD odwaliło kawał dobrej roboty i należą im się brawa, za to z czym wrócili na rynek. Faktem jest to, że nie jest to produkt dla wszystkich, ale swoich odbiorców ma. Te produkty, tak samo jak wszystkie inne mają swoją grupę docelową. Jeśli @maniuix nie wie co to jest ani po co, to możemy śmiało przyjąć, że jeśli jest facetem to kupuje damską bieliznę swojego ulubionego producenta.

Link to post
Share on other sites

w pozostałych 6/10 testowanych grach ten gniot R5 1400 kosztujący ponad 800zl ! może ,,pochwalic,, się niecałymi 5-8% lepszymi wynikami co automatycznie sprawia ze jest to procesor który zostaje zmasakrowany zniszczony jeżeli porowanamy stosunek CENA=WYDAJNOSC do Pentium G4560.

 

 

Przecież nowe Pentium Kaby Lake to zaplanowana typowo marketingowa odpowiedź Intela na nowe procesory AMD. Zerwano jednoznacznie z brakiem pojedynczych wątków na rdzeń, żeby mieć w ofercie coś co sprawi, że ogólny obraz niebieskich nad czerwonymi będzie wyglądał lepiej. Wycena też nie jest przypadkowa - w teorii od i3-7300 różni go niższa częstotliwość, mniejszy cache L3 i brak kilku instrukcji, których w normalnym użytkowaniu prawie nikt nie zauważy. Cena to mniej niż połowa ceny "gniota" i3-7300.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G4560 spadnie tak samo szybko z rowerka jak G3258, więc czy tak miażdży.. cóż, daj trochę czasu developerom, niech oswoją się z nową serią procesorów. G4560 to całkiem bystry sprzęt, za swoją cene robi robotę, jednak to rozwiązanie chwilowe, jeśli ktoś celuje w High FHD to prędzej czy później przesiądzie się na I5 bo 2 jajka to za mało w dzisiejszych czasach. A Ryzen? Ryzen starczy na lata, tutaj sytuacja może być nawet podobna jak czasy Thubana (Phenoma x6, czy nawet x4)

 

Z ciekawości, sprawdź sobie wydajność w CS:GO (które wydaje się bardzo miarodajną grą do oceny wydajności CPU w grach) i porównaj minimalny/avg fps, zdziwisz się. 

 

AMD w końcu staje na nogi i bardzo dobrze, konkurencja dla niebieskich wyjdzie nam tylko na dobre- większe moce obliczeniowe nowych układów.

Edytowane przez 133699
Link to post
Share on other sites

Popieram @133699

 

maniuox ciekawe co powiesz za rok, jak już będą poprawki dla Ryzena wprowadzone i i5 dostanie baty w nowych produkcjach od Ryzena, a już wiem, pewnie powiesz, że Ryzen nie dorównuje i5 Coffe Lake.

 

Jesteś mistrzem hejtu na tym forum, wypłakujesz tutaj swoje żale, bo może kiedyś miałeś coś od czerwonych, co ci nie spasowało. 

 

Wiesz co, idź może na pclaba, tam cię polubią dzieciaku.

 

PS.

 

Naucz się pisać poprawną polszczyzną, bo to jest szanujące się forum, a nie korytarz szkolny.

Link to post
Share on other sites

Ryzen to jest produkt raczej pod sprawy biurowe ale w grach też aż tak tragicznie nie wygląda.Nie zapomnijmy o tym że jest jeszcze możliwość oc w ryżu co da nam kilka fps gratis :). Jeszcze warto dodać ze chyba na filmiku wyżej procesor nie był użyty w 100% ani razu, dodatkowo jest to dość świeży produkt i dostanie jeszcze pewnie jakieś aktualizacje . 

Link to post
Share on other sites

Masz rację, ale idąc tym tropem co ty mówisz to ryzen z tego wątku jest teraz nowy za ok 800 zł a za niedługo używkę kupisz za 600-700zł to dla kogoś co go nie stać wydać tego koła na i5 to bd w miarę dobra propozycja :). Chociaż za tyle samo kupisz 7400 to am4 jest teoretycznie bardziej "przyszłościową" platformą na dzień dzisiejszy. ;)

Link to post
Share on other sites

1000 zl za i7 6700/1100 za 7700 i plyta 250 albo jakiś tam ryzen o wydajności i3 i plyta za 350 co jest lepsze??? patrze tylko na gry ze swojej perspektywy.sam sprzedałem 7700 wracając do pentiuma g4560 bo jednak mi 30-60fps wystarcza na vsync,bez tego szarpanina na g4560:P 

Edytowane przez Czaja89
Link to post
Share on other sites

Ja od kilku tygodni zastanawiam się czy wybrać Ryzena 1700 czy I7 6800k i powiem wam, że wydajności te procesory są podobne (jeśli chodzi o gry) myślę nie tylko o grach ale i o pracy oraz przyszłości, wiem, że rozmawiacie o segmencie gry, 

 

Teraz tak sobie myslę chce pograć, chce mieć jak najwiecej klatek biorę 7700k  ale co dalej niby jest to najlepszy 4 rdzeniowiec, siedzę od kilku dni i czytam różne informacje oglądam filmy i porównuje pytanie po co? chce gry biorę 7700k chce mocy w aplikacjach biorę ryzen 1700 (mówię tutaj to wyższych cenach niż temat), ale do rzeczy większość polskich portali pokazuję, że ryzen do gier nie jest najlepszy, przyglądając się innym wynikom zagranicznym jest trochę inaczej, fajnie było by mieć w końcu uniwersalny procesor.

 

Był temat z pamięcią 3600mhz - dorównamy 7700k na ramach 2666, później, że takt pamięci mało daje i jak damy go 7700k to mamy w nim jeszcze więcej klatek więc napisali ryzen jednak ble, nie ma jeszcze biosu który obsługuje więcej niż 3200 ale chciałbym zobaczyć test z wyższym  taktowaniem (cena - zaraz ktoś napisze, zgadza się jakby chciał ktoś dać np 2x16 3600mhz to mnie nie stać...)  


Te Vegi kiedy wyjdą? żeby mogli jeszcze sprawdzić Nvidie czy jest czysta, jeśli dorówna do GTX 1080.

Edytowane przez muki23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...