Skocz do zawartości

Laptop do ok 3,2k zł. Głównie do gier.


Recommended Posts

Witam. Mój obecny laptop nie spełnia już moich wymagań, więc postanowiłem kupić nowy sprzęt. Głównie chodzi mi o sprzęt do grania, a stacjonarka nie wchodzi w grę, gdyż wybieram się na studia w tym roku. Mój budżet to około 3,2tyś złotych. Wiadomo, jeżeli do gier to najważniejsza jest wydajność, ale chciałbym też lapka dobrze wykonanego, z przyzwoitą kulturą pracy. Jaki sprzęt byście mi polecili?

Póki co najbardziej podoba mi się ten sprzęt: http://allegro.pl/acer-7552-7552g-x920-6gb-640gb-hd5850-windows-7-i1455042486.html.

Bardzo liczę na to, że wypowie się osoba posiadająca ten model, ja niestety nie miałem z nim żadnej styczności. Oczywiście jestem też otwarty na nowe propozycje. ;)

Link to post
Share on other sites

Też nad nim myślałem, ale chciałbym sprzęt do grania z przyzwoitą kulturą pracy. Z tego co słyszałem to MSI się strasznie grzeje, temp grafy przekracza 100C co raczej nie będzie dobre dla dłuższego użytkowania i do tego hałasuje, bateria trzyma max 1,5h, a matryca jest podobno bardzo słaba. W dodatku kosztuje 100zł więcej i to bez systemu. :|

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o acer to ogolnie nie polecam z doswiadczenia wiem ze jesli chodzi o serwis to doslowny koszmar( wszystko ok dopuki nie ma awarii)

zgadzam sie z radelgar w tym zakresie cenowym najlepsze wyjscie. a jesli chodzi o twoje watpliwosci:

grafa sie grzeje hmm a jak ma sie nie grzac wykorzystujesz uklad praktycznie maxymalnie grajac nie wymagaj od niego osiagow oraz mozliwosci kart stacjonarnych, bateria tylko 1,5h .. z taka grafa i monitorem nie ma co sie dziwic ale i tak realne osiagi przy max obciazeniu zapewnia ci kilkanascie minut rozrywki, tak wiec podsumujac polecam tego msi i jedynym rozwiazaniem z tym funduszem dla twoich problemow jest stacja ktora odpada, to moja opinia niech wypowiedza sie madrzejsi

Link to post
Share on other sites

Też nad nim myślałem, ale chciałbym sprzęt do grania z przyzwoitą kulturą pracy. Z tego co słyszałem to MSI się strasznie grzeje, temp grafy przekracza 100C co raczej nie będzie dobre dla dłuższego użytkowania i do tego hałasuje, bateria trzyma max 1,5h, a matryca jest podobno bardzo słaba. W dodatku kosztuje 100zł więcej i to bez systemu. :|

Za tą kasę nie oczekuj, że znajdziesz z wydajnością tego MSI i kulturą pracy jak w nowych ASUSach ROG - tam są dwa śmigła przy tej samej grafice. Możesz programowo trochę zdusić wydajność i będzie chłodniej. Najlepszy efekt byś uzyskał dając przepastować chipy lepszą pastą, tylko czy znajdziesz sklep w pobliżu siebie, gdzie Ci to zrobią zachowując gwarancję, nie wiem. Znalazłem info o tej możliwości na forum stricte notebook-owym, moim zdaniem warto brać tą opcję pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

HAHA laptop dla gracza??? co za bzdura!!!

Siedzi taki na fotelu ( w końcu to komputer przenośny do kilku metrów) o kabel z zasiłki mu ciągle ktoś się potyka (chociaż producent pisał że trzy godziny na baterii buahaha). Mało co widzi bo to przecierz "tylko" 17 cali, ciągle się kreci bo trochę waży (niby 3kg ale po pół godziny jakby się cięrzszy zrobił). I wszyscy siedzą cicho bo z laptopapa tylko jakieś trzaski szumy (na pudełku pisało dolby surround haha) . Po za tym ciągle go gryzie że wywalił na niego 3200zl a za 2 lata będzie mógł go wżucić do kosza bo najwyżej neta przeglądać będzie mógł.

Przemyśl sobie czy naprawdę potrzebujesz lapka do grania czy do szpanu bo jeśli to drugie to weź sobie jakiś z ładną obudową;)

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z wypowiedziami poprzedników.

Jeśli chcesz sprzęt z podobnymi osiągami ale by się nie grzał, nie hałasował i miał wypasioną matryce to musisz się liczyć z wydatkiem 5000zł bez systemu.

 

A co do baterii to żaden laptop dla graczy nie trzyma dłużej niż 1 godz przy pełnym obciążeniu ;p

 

Wydajność akumulatora Asus G73JW - 5999zł

luz 2h 16min

sieć przez WLAN 1h 35min

DVD 1h 12min

obciążenie 0h 48min

 

Przy budżecie 3,200zł nie znajdziesz lepszego laptopa, a problem przegrzewającego się laptopa jest proste, kup sobie podstawkę chłodzącą (wydatek 180zł) ;) Będzie chłodniej i ciszej.

 

Acer to kiepska firma, sprzet wadliwy i kiepsko wykonany, serwis woła o pomstę do nieba.

 

A tu masz test tego laptopa:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS ... 182.0.html

Link to post
Share on other sites

Spellman Serwis Acera jest teraz bardzo dobry i szybki, bo stworzyli oddział pod Wrockiem.. Acer ma podobną grafę (pamięci DDR3 zamiast GDDR5), matrycę 17 i bardziej prądożerny proc, a na baterii 6h wytrzymuje.

 

Dil kulturka pracy wystarczy mi taka jak w w/w Acerze. Nie grzeje się za mocno, nie hałasuje, ma dobrą matrycę

 

Bryniol dziękuję za bardzo konstruktywną i inteligentną wypowiedź... Gdyby lapek do grania nie był mi potrzebny, to bym go nie kupował. I... no daj spokój Acer albo MSI do szpanu...

 

Pampers11 Myślę, że znalazłem złoty środek, do którego lepiej dołożyć 200zł (w stosunku do GX740), niż kupować podstawkę ze 180zł - MSI GX660. Smok niezły, tylko też przekracza budżet jaki chcę wydać na lapka i nie ma Windy. No ale jeżeli na prawdę będzie wato, to czemu by nie. Co byście mi o nim powiedzieli. ;)

Choć z tego co wyczytałem to hałasuje i prądu ładnie ciągnie (jak na lapka), no ale najważniejsze, to fakt że temperatura komponentów nie przekracza 100, a i 90 sporadycznie, co w GX640 i GX740 było normą.

 

Acer to kiepska firma, sprzet wadliwy i kiepsko wykonany, serwis woła o pomstę do nieba.

Kiedyś. Sam mam Acera od 2 lat i nie mogę na niego nic złego powiedzieć. Plastik co prawda trzeszczy, ale te nowe modele (niestety nie miałem styczności z AS7552) jak lookałem w sklepie to już dużo solidniejsze od mojego są. A o serwisie pisałem wyżej. :D

 

A reckę czytałem i... to właśnie ona zniechęciła mnie do tego MSI. :D 101C na grafice to bardzo dużo. :|

Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbym wybierać grać na piekarniku w natywnej, a na chłodniejszej i solidniejszej maszynie w niższej rozdziałce to wybrałbym tą drugą opcję. Moim zdaniem radki 58xx są na silę pakowane w tanie konstrukcje nieprzystosowane do odbioru takiej ilości ciepła - coś w tym musi być, że na tych samych podzespołach robi się 2 razy droższe lapy.

Ja radzę szukać możliwie szybkiego lapaka z gf 330/335.

Link to post
Share on other sites

Czyli Ty Dil byś mi bardziej tego Acera polecił? Przynajmniej tak rozumiem przesłanie z piekarnikiem. ;)

Z GF335 widziałem niedawno Asusa z i5, kosztował 2700zł bez systemu. Prócz tego modele na nowej i7 prezentują się ciekawie, tylko te problemy z prockiem... Taki Asus N53SV czy Samsung RF511 z GF540. Tylko z drugiej strony... drożej, bo na Intelu, i jeszcze mniejsza matryca.

Link to post
Share on other sites

Czyli Ty Dil byś mi bardziej tego Acera polecił? Przynajmniej tak rozumiem przesłanie z piekarnikiem. ;)

Z GF335 widziałem niedawno Asusa z i5, kosztował 2700zł bez systemu. Prócz tego modele na nowej i7 prezentują się ciekawie, tylko te problemy z prockiem... Taki Asus N53SV czy Samsung RF511 z GF540. Tylko z drugiej strony... drożej, bo na Intelu, i jeszcze mniejsza matryca.

O już seria 5 od nV :) Widzę, że trochę nie jestem na bieżąco, ale tak na szybko sprawdziłem, że gf540 jest trochę wolniejszy od 5850 i w połączeniu z Intelem nie powinien odstawać od tego Acera. Z pośród tych dwóch z gf540 ja stawiam na ASUS. Na sprzęcie od Samsunga to jak na razie się tylko zawodzę. Choć nie można przesądzać, że ten Acer będzie gorszy. Fakt, że ma Radka, a nie nV to dla mnie zaleta.

Link to post
Share on other sites

Z takim założeniem nigdy się kompa nie kupi ;) poczekam to dobre stanieje ;p ale to co niedawno było dobre już tak dobre nie jest po 2-3 miesiącach, po tych 2-3 miesiącach wychodzi nowy sprzet, i tak można do u****** śmierci ;p

Dokładnie, ja potrzebuje na sobotę samochód i gó**o mnie obchodzi, ze aledrogo świeci pustkami :)

Link to post
Share on other sites

Pampers 100zł więcej i też bez Windy. :/ Ale jak już coś tego pokroju, to X-Com wyprzedaje jeden egzemplarz z 2 ryskami i małym odpryskiem - http://allegro.pl/wyprzedaz-asus-n53jn-i5-430m-4gb-640g-gt335m-1gb-i1444226470.html. Ogólnie spoko, ale dopłacam i mam sprzęt mniej wydajny niż AS7552. ;)

 

Dil Acer jest wydajniejszy od tych dwóch co podałem. ;) Test Asusa na Notebookcheck już można znaleźć. Tylko, że ich premiera za miesiąc albo nawet dwa, z powodu tego procka. A GF 5 to póki co tylko GF540, innych jeszcze nie widziałem. I... czemu uważasz, że Radki lepsze od Nvidii? ;)

 

A co do odkładania zakupu... człowieku ja tak długo już to odkładałem, że ten Acer o 1000zł potaniał. :)

Link to post
Share on other sites

Dil Acer jest wydajniejszy od tych dwóch co podałem.

Ja nie twierdziłem inaczej. Acer, że gorszy w sensie, że Acer to Acer i średnio u niego z jakością bywało. Jednak nie szufladkowałbym według marek, bo prawda jest taka, że każdy już lubi jechać na opinii, liczy się konkretna seria i jeśli ten konkretny laptop jest dobry to czemu nie.

Co do wydajności to same karty (gf540 vs. 5850) nie są specjalnie rozbieżne. Radek jest okrojony na szynie, więc trochę numeracją odbiega względem serii desktopowych. Z tym, że Acer ze swoim CPU zmniejsza tą przewagę, względem tych na SB.

 

Co do tego, że Ati mi bardziej leży to ze względu na to, że w grach co lubią bardziej nV nie ma takiego zauważalnie wysokiego spadku na Ati niż w sytuacji odwrotnej, gdzie nV często sobie nie radzi i trzeba ostro schodzić z detalami.

 

P.S. Jak masz to podaj link do testu tego Acera.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie tego testu ASUSa to bym szukał jeszcze innych testów, bo wyniki powinny być wyraźnie lepsze od gf335 na starszym Intelu (pewnie stery). Nie wykluczone, ze ASUS (jak to podobnie w zwyczaju miało Sony) ścisnął za jaja grafikę ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...