Skocz do zawartości

Podkrecanie e2160, plyta: P5GC-MX/NTT/SI, DDR2 2gb 333mhz


Recommended Posts

wczoraj kręciłem u brata e2180 mało było czasu do tego wynik słabiutki (wstyd mi się nim chwalić) ale brat był zadowolony podkręciłem mu z 2.0 na 2,6 dając na szynie 290 mnożnik CPU 9 mnożnik ramu 2.66 napięcie procka 1,45 zmieniłem też pastę na nową na box chłodzeniu przy testowaniu rdzeni 100% po 20 minutach cały czas 55 stopni lipa jak nie wiem ale czas mnie gonił, do tego musiałem mu wcześniej robić poprawki w systemie bo komp mu się cały czas wieszał przy pierwszym uruchamianiu, dopiero za drugim razem łapał xp (na szczęście to udało się zrobić)

ogólnie była lipa na tym napięciu więcej nie chciał iść nawet 2,7 dawał bsoda ma słabą płytę bo jakiś microatx od gigabyte do tego to chłodzenie mizerne i już był problem potem doczytałem że nawet 1,55v dają a max temp 72 stopnie no ale tak to jest jak szybko szybko bo czas goni a overclocing to żmudna sprawa i szukanie optymalnych ustawień (jak najmniejsze napięcie żeby był stabilny i odp temperatury) zajmuje sporo czasu w 15 minut ciężko się wyrobić planuje w przyszłości jak będzie więcej czasu pobawić się i myślę że 3,0 na tym boxie poleci (łaski nie robi) tym bardziej że pasta się wygrzeje i będzie git

Twoja płyta tak samo gówniania (za przeproszeniem) jak mojego brata przyniosłem mu sieciówkę podpiąłem i zasłoniła pół radiotora od 9600 gt (zalman) no ale chciał to co mu zrobię

no ale tak to się kończy jak się nie spyta starszego brata o radę i kupuję zestaw na allegro byle do cs się nadawał ;)

Link to post
Share on other sites

Wlasnie tez mi sie wydala ta plyta lipna bo jak wpielem geforca bfg 8800 gt z chlodzeniem arctic cooling to ledwo prawie miedzy karta dzwiekowa sie zmiescila - do tego wentylator jest prawie przy samym dnie obudowy ;ff

 

/Czyli narazie moja przygoda z przerobkami sie konczy bo kasy na tyle nie mam zeby kupowac plyte glowna czy jakis procek inny.

Szkoda bo za sama karte i zasilacz dalem 500 zl, ale moze za rok cos jeszcze z nich wycisne;)

 

Bo chyba zasilacz OCZ Stealthxstream 2 500w wystarczy na jakies nowsze karty, czy procki - prawda?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...