Skocz do zawartości

Płyta, procesor, ram, cooler do ~2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez steel116,

Recommended Posts

Jak w temacie. Szukam płyty, procesora, 16GB ramu oraz coolera do okoloc 2500zł.
Zastanawiam się na 7700k/ryzen ale bardziej mimo wszystko w stronę Intela.
Używać będę do wirtualizacji, oraz gier.
Zależy mi abym przez ładnych parę lat nie musiał zestawu zmieniać, oraz żeby oglądanie netflixa/streamu na jednym monitorze oraz gra na drugim nie była problemem.
GPU to RX 470 4GB.
Prosiłbym o propozycje zestawów i/lub jakieś rady.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

 

Własna propozycja:

5925e65903d9579263a5dc682087a984.png

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy nie warto dopłacić znowu do nowszej generacji?

Czy 7700k nie kręci się dużo lepiej?

Co do coolera to mam Mugena rev B i z tego co czytam powinien pasować na 1151 więc cooler możliwe że możnaby opuścić.

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites

Pytanie czy nie warto dopłacić znowu do nowszej generacji?

Czy 7700k nie kręci się dużo lepiej?

Co do coolera to mam Mugena rev B i z tego co czytam powinien pasować na 1151 więc cooler możliwe że możnaby opuścić.

Jak chcesz się pchać na głęboką wodę i i7 7700k to polecam na prawdę uzbroić się w topowy cooler, i tutaj bym nie szczędził.

Jeśli chcesz NAJLEPSZY (dosłownie) najlepszy obecnie cooler za bardzo stosowną cenę to bierz: Cryorig R1 Ultimate. :menda:

Trochę droższa jest Noctua NH-D15, oferuje dosłownie identycznie to samo, i jest cichsza. Ale i o prawie stówkę droższa :)

 

i7 7700k kręci się dużo lepiej, i GOTUJE SIĘ też dużo lepiej :D  :D  :D  ( no i jeszcze najgorsze, co cię czeka = czyli LOTERIA sylikonowa. Albo dostaniesz dobrą sztukę, albo będziesz sobie wyrywał włosy z głowy przy i7 7700k  :/

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz się pchać na głęboką wodę i i7 7700k to polecam na prawdę uzbroić się w topowy cooler, i tutaj bym nie szczędził.

Jeśli chcesz NAJLEPSZY (dosłownie) najlepszy obecnie cooler za bardzo stosowną cenę to bierz: Cryorig R1 Ultimate. :menda:

Trochę droższa jest Noctua NH-D15, oferuje dosłownie identycznie to samo, i jest cichsza. Ale i o prawie stówkę droższa :)

 

i7 7700k kręci się dużo lepiej, i GOTUJE SIĘ też dużo lepiej :D:D:D ( no i jeszcze najgorsze, co cię czeka = czyli LOTERIA sylikonowa. Albo dostaniesz dobrą sztukę, albo będziesz sobie wyrywał włosy z głowy przy i7 7700k :/

Przeskok z fx 8150 będzie znaczący, nie chciałbym teraz starać się oszczędzić a za rok pluć sobie w brodę i znowu być zmuszonym do wymiany.

 

http://i.imgur.com/z2Rws5Fh.jpg

Może coś w tym stylu? Lepszy cooler bo tańsze ramy :P

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites

Przeskok z fx 8150 będzie znaczący, nie chciałbym teraz starać się oszczędzić a za rok pluć sobie w brodę i znowu być zmuszonym do wymiany.

 

http://i.imgur.com/z2Rws5Fh.jpg

Może coś w tym stylu? Lepszy cooler bo tańsze ramy :P

Weź Cryorig R1 Ultimate(ok. 299zł widziałem w internecie) albo Raijintek Tisis,. Na prawdę, na i7 7700k nie oszczędza się tu na chłodzeniu. Ramówki 3000Mhz wystarczą w zupełności.

A cenę możesz zjechać o 60-70 i wziąć Gigabyte Z270 Gaming K3 = jest za 580zł obecnie. I wyjdziesz na tym samym, jeśli chodzi o płytę a jednak chłodzenie jest wydajniejsze.

 

Ramówki bardzo dobre, 3000Mhz wystarczą Ci w zupełności, nawet pod wirtualizację. 

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Weź Cryorig R1 Ultimate(ok. 299zł widziałem w internecie) albo Raijintek Tisis,. Na prawdę, na i7 7700k nie oszczędza się tu na chłodzeniu. Ramówki 3000Mhz wystarczą w zupełności.

A cenę możesz zjechać o 60-70 i wziąć Gigabyte Z270 Gaming K3 = jest za 580zł obecnie. I wyjdziesz na tym samym, jeśli chodzi o płytę a jednak chłodzenie jest wydajniejsze.

 

Chyba zrobię tak jak piszesz. Wezmę 7700k+ Z270 Gaming K3 + RAIJINTEK Tisis + Corsair Vengeance 3000MHz, mam nadzieję że zmieści się do obudowy :)

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Chyba zrobię tak jak piszesz. Wezmę 7700k+ Z270 Gaming K3 + RAIJINTEK Tisis + Corsair Vengeance 3000MHz, mam nadzieję że zmieści się do obudowy :)

Wziąłbym zdecydowanie Cryorig R1 Ultimate, i ten z270 Gaming K3. Przedtem miałeś podobny zestaw cenowo.

 

Ultimate R1 jest bardzo wszechstronny. Wchodza nawet wysokie ramówki, bo tak zaprojektowali to chłodzenie. U mnie do Nocuty albo do tisis możesz włożyć tylko niskie/standardowe ramówki. Do R1 Ultimate wchodzą wszystkie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wziąłbym zdecydowanie Cryorig R1 Ultimate, i ten z270 Gaming K3. Przedtem miałeś podobny zestaw cenowo.

 

Ultimate R1 jest bardzo wszechstronny. Wchodza nawet wysokie ramówki, bo tak zaprojektowali to chłodzenie. U mnie do Nocuty albo do tisis możesz włożyć tylko niskie/standardowe ramówki. Do R1 Ultimate wchodzą wszystkie.

ze do noctua nh-d15 tylko niskie ramy?, wydaję mi się ze wręcz przeciwnie, też szukałem chłodzenia co pomieści wyższe ramy i akurat mi polecili ten cooler, kupiłem go tylko z końcówka "-s" czyli odchudzoną wersje, i jest sporo jak nie dużo miejsca na ram, tak samo powinno być z podstawową wersją, ale oczywiście mogę się mylić, w razie pomyłki proszę mnie poprawić :)

Edytowane przez gracz722
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wziąłbym zdecydowanie Cryorig R1 Ultimate, i ten z270 Gaming K3. Przedtem miałeś podobny zestaw cenowo.

 

 

Tak ostatecznie zrobiłem. Niestety za chłodzeniem będę musiał chwilę poczekać ale mam nadzieję że będzie warto.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Link to post
Share on other sites

ze do noctua nh-d15 tylko niskie ramy?, wydaję mi się ze wręcz przeciwnie, też szukałem chłodzenia co pomieści wyższe ramy i akurat mi polecili ten cooler, kupiłem go tylko z końcówka "-s" czyli odchudzoną wersje, i jest sporo jak nie dużo miejsca na ram, tak samo powinno być z podstawową wersją, ale oczywiście mogę się mylić, w razie pomyłki proszę mnie poprawić :)

Masz noctue NH-D15a nie NH-D15.

 

Twoja "S" wyróżnia się właśnie tym, że tam wchodzą wszystkie ramówki i jest wyposażona w 1 wentylator. W normalnej NH-D15, nad ramówkami idzie drugi wentylator i blokuje wyższe profile ram.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie czy nie warto dopłacić znowu do nowszej generacji?

Przy dopłacie 300zł ? - nie.

 

 

Chyba zrobię tak jak piszesz. Wezmę 7700k+ Z270 Gaming K3 + RAIJINTEK Tisis + Corsair Vengeance 3000MHz, mam nadzieję że zmieści się do obudowy

MOBO ze słabą sekcją, jaką masz w ogóle obudowę ?

Link to post
Share on other sites

Gladius m40, właśnie zobaczyłem że cooler nie wejdzie o jakiś centymetr więc szukam czegoś innego.

Spróbuję chyba mojego Mugena 2 zamontować, może się uda. Z tego co czytam jest taka szansa. Jak nie to porozglądam się za czymś co mi wejdzie do obudowy. Kompletnie zapomniałem o wysokości coolera.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Tak z czystej ciekawosci, noctua nh d15 z dwoma wetylatorami ma problem z wysokimi ramami(nawet jak wentylator sie do gory troche podniesie)? Pytam bo myslalem o nh d15, i czy ewentualnie jak do nh d15-s dokupil bym 2gi wentylator, moga byc problemy z wysokoscia ramu? Dodam ze mam 4 kosci ramu:-)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Jak podniesiesz to nie ma żadnego problemu i nawet wysokie profilowe wsadzisz. Pozatym, wentylator z NH-D15 możesz przełożyć obok wentylatora od REAR - tylniego i wtedy masz full dostęp do ramówek.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

Im gorszy glut tym zakup droższego chłodzenia mija się z celem bo różnice w temperaturach będą tym bardziej marginalne.

 

Daj sobie już Asrock Z270 K4 Gaming.

Nie zupełnie. U mnie jest różnica kolosalna. Między samym Corsair H80 a NH-D15 jest zauważalna zmiana temperatur.

 

U mnie w 100% stress OCCT i7 7700k pływa w granicach 61-65 stopni :)

Link to post
Share on other sites

Nie porównywałbym jednego ze słabszych AIO do topowego chłodzenia powietrznego bo tu normalne, że to drugie będzie wydajniejsze nawet przy gorącym Kaby Lake.

Tutaj rozchodzi się o fakt, że w pewnym momencie tj. przy chłodzeniu za ~200zł, a za ~350zł zysk w wydajności będzie marginalny, a zmieniać cooler dla 1-2 stopni nie ma żadnego sensu. Co innego przy 6 jajkach czy lutowanym IHSie gdzie faktycznie wydajniejszy cooler jest mocno wskazany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...