Skocz do zawartości

Kolejny problem z OC GTX


Recommended Posts

Cześć

Mamy nowy problem dziś 13 lutego dwa razy wyłączył się monitor i po włączeniu ppisało " sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność " oczywiście z OC 850/1700/1900 1050 mV po tym problemie karta zresetowała ustewienia taktowania do orginalnych cry:

 

Czemu tak jest ?

Link to post
Share on other sites

Ten sterownik ekranu gnębił nie jednego sam się pojawiał i sam znikał:menda: bez takich cudeniek jak u ciebie,więc powody nie muszą być.Jedynie co można przypuszczać to błąd jakiś systemowy lub nie stabilność systemu.Mi nawet po formacie ten błąd wyskakiwał po jakimś czasie sam odszedł w siwą dal. :] ale jeszcze się go ujażmi :D

 

spróbuj na default wszystko.

 

OC 850/1700/1900 1050 mV po tym problemie karta zresetowała ustewienia taktowania do orginalnych cry:

objawy są różne i trudno się wyznać co dokładnie odpowiada za błąd sterownika ekranu ale jak ci obniża zegary to sprawdz temp.karty czy aby się nie grzeje + wyśfietla błąd sterownika ekranu.
Link to post
Share on other sites

mnie to wygląda na kres żywota tej karty. gdy tak się działo z moim radeonem (właśnie błąd z tym odzyskiwaniem sprawności ), po niedługim czasie nadawała się na śmietnik, ewentualnie tylko i wyłącznie do przeglądania internetu. chociaż możliwe że zrobiłeś taki syf z systemie, że komp aż nie chce już pracować pod Twoim panowaniem :D a jak z temperaturami? nie przegrzewała się ta karta? może z powodu zbyt dużych temperatur ją uwaliłeś?

Link to post
Share on other sites

hhaa ? koniec żywotności tej karty ? ja mam takie same zegary jak on na swoim GTX i temperatura w pulpicie jest 28 a przy 99% nie przekracza 60 no ale powiem tak ze kiedyś też tak miałem z swoim Radeonem 4850 i co się okazało karta padła ale miała od samego początku uszkodzoną pamięć .

Link to post
Share on other sites

mnie to wygląda na kres żywota tej karty. gdy tak się działo z moim radeonem (właśnie błąd z tym odzyskiwaniem sprawności ), po niedługim czasie nadawała się na śmietnik, ewentualnie tylko i wyłącznie do przeglądania internetu. chociaż możliwe że zrobiłeś taki syf z systemie, że komp aż nie chce już pracować pod Twoim panowaniem ;) a jak z temperaturami? nie przegrzewała się ta karta? może z powodu zbyt dużych temperatur ją uwaliłeś?

 

Teraz ma w idle 31C wczoraj grałem w metro 2033 w nocy było chłodzeniej i max. temp 52C dziś było w dzień 57C

Wykorzystanie 90%+

Więc to chyba nie wina temperatur jeżeli chcesz wiedzieć na system mam 50 gb a wolne mam 7,5 gb

 

System nie był formatowany po zmianie z gts 250 na gtx 460 popsortu odinstal sterowniki i wsadzenie nowej karty

Link to post
Share on other sites

System nie był formatowany po zmianie z gts 250 na gtx 460 popsortu odinstal sterowniki i wsadzenie nowej karty

lol ? nie formatowałeś go ? raczej po formacie karta lepiej się zgrywa z resztą .

 

tak sobie przed chwilą patrzałem ze prawie każdy na swoim GTX460 na memory ma max 1900mhz a ja mam 2000mhz . Nie wiem czy za mocno czasem dałem mu na pamięci aż o 100mhz ? Jest to w jakimś stopniu ryzykowne ?

Link to post
Share on other sites

na system mam 50 gb a wolne mam 7,5 gb

? ;) ja na system mam 16Gb a wolne 12,5Gb. No ale cóż, karta ma przyzwoite temperatury. Trudno określić. Może zostały jakieś pozostałości starych sterowników i dlatego się to wszystko gryzie ze sobą.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...