Skocz do zawartości

Problem z GTX 1060 ASUS


Recommended Posts

Miałem na dwa dni pożyczoną grafikę ASUS GTX 1060 STRIX 6GB od kolegi, spodobała mi się i kupiłem sobie taką. Po pożyczeniu sprzedałem swoją i siedziałem na integrze przez tydzień. Dziś karta dojechała wsadziłem odpalam  i jest dziwna sytuacja, żaden serwis nie wie o co chodzi.

Nie ma obrazu do momentu odpalenia się Windowsa tzn. włączam kompa i na monitorze jest brak sygnału ale komp normalnie działa i po chwili słychać dźwiek i pojawia się ekran logowania Windows 7 i karta jest normalnie widoczna. Kartę wkładałem ponownie bo myślałem, że może coś nie dociśnięte. Odpaliłem grę - działa na ultra. Kable zmieniałem, podpinałem pod inny monitor i inny kabel i to samo. Czyli karta jakby działa ale nie widzę biosu. Na integrze normalnie widzę bios ekran startowy itd.

 

Co jest grane? Karta uszkodzona zwracać czy może to jakaś niekompatybilność?

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym od aktualizacji BIOSu.

Jaką masz płytę Marka/Model.

Rozumiemy, że nie widzisz również ekranu startowego komputera, gdzie zazwyczaj masz logo firmy płyt głównej lub informacje systemowe o swoim komputerze.

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

Było dokładnie tak jak piszesz nie widziałem loga płyty, generalnie nic do momentu ekranu logowania - do tego momentu na ekranie był efekt NO SIGNAL tak jak by nie był podłączony kabel. Dziwiło mnie to , że niedawno na identycznej grafice od kolegi wszystko śmigało, w biosie nic nie zmieniałem od paru miechów. Płytę mam Z77A-G43.

 

Wczoraj przywróciłem bios do default i wszystko działało już normalnie.

Edytowane przez luki99
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...