Skocz do zawartości

Jaki program do sprawdzania temp. procesora?


Recommended Posts

Tylko nie coreTemp.

 

a , i antywirusa nie mam :oops:

 

jakis pomysl?

A czemu nie coreTemp? ^^

co do antywirusa polecam Ci Kaspersky Internet Security 2009 moim zdaniem jeden z lepszych chodz zapewne ludzie poleca Ci Avasta lub NOD32 mialem wszystkie i najlepiej wypadl Kaspersky uratowal mnie przed formatem :P

 

//EDIT//

 

Ja od paru dni uzywam Hardware sensors monitor program 3 w 1 :/ temperatury zgadzaja sie z SpeedFanem i Everestem oraz RealTemp tylko roznica pomiedzy CoreTemp wynosi 6-7 stopni? :/ zastanawiam sie dlaczego ;)

Link to post
Share on other sites

W kwestii podstawowego zabezpieczenia systemu, polecam Avasta i Comodo Firewall. Oba programy w pełni darmowe.

 

Wcześniej używałem KAV, jednak do czasu kiedy skończyła mi się licencja. Teraz mam Avasta i jestem zadowolony. Oczywiście odbiega on w pewnym stopniu od KAV, jednak moim zdaniem nie na tyle aby nie brać go pod uwagę.

 

W przypadku sprawdzania temperatury CPU polecam Core Temp lub Real Temp.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Do monitoringu temperatury nowy Speedfan dobrze sie sprawdza i da sie go niezle skonfigurowac , dodatkowo mozesz po rejestracji (darmowej) importowac i exportowac profile ustawien na ich serwer - pozwala to przyspieszyc konfiguracje i w razie formatu zachowac swoje ustawienia.

 

Everest tez jest dobry tylko jak dla mnie troche za duzy.

 

Co do antywirusa to mozesz sorawdzic statystyki na AVcomparatives, najlepiej z darmowych wypada Avira w dodatku szybko skanuje i malo obciaza system - ale nie ma polskiej wersji jezykowej. Avast, AVG jasli musisz miec po polsku

 

Darmowy firewall - moim zdaniem najlepszy to Online Armour z firmy TallEmu, Outpost (Agnitum) lub Comodo.

Link to post
Share on other sites

Tylko nie coreTemp.

 

a , i antywirusa nie mam :oops:

 

jakis pomysl?

A dlaczego nie Core Temp ? To w miare dobry programik do sprawdzania temperatury procesora. No ale jeśli się już tak uparłeś że nie no to może zbadaj temperaturę np.: Real Temp to bardzo dobry program, polecam bo sam bo używam, może jeszcze Everest, nowy Speedfan, AIDA 32 chyba też ma funkcje sprawdzania temperatury. Możesz również sprawdzić w BIOS'ie. le to bez sensu gdyż podaje temperaturę przed włączeniem systemu, a wtedy temperaturki są w miarę niskie.

 

A co do programów antywirusowych to proszę tu masz porównanie

 

http://www.komputerswiat.pl/media/401040/antywirus-ranking-06-panorama.jpg

 

http://www.komputerswiat.pl/media/400889/antywirus-ranking-06.jpg

Link to post
Share on other sites

To w sumie jakaś stosunkowo nowa firma na rynku testów antywirusów AV-Test i na pewno nie powinni korzystać z domeny org, gdyż jest to zwykła spółka, czyli firma nastawiona na zysk.

Zresztą poczytaj komentarze pod tekstem z Komputer Świat gdzie większość osób ma odczucia podobne do moich.

 

Na razie to mam jako takie zaufanie do testów organizacji AV Comparative. link: http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/main-tests

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...