Skocz do zawartości

"Urządzenie" do odbioru WiFi na stacjonarce


Recommended Posts

Witajcie. Mam problem z dostępem do internetu. Router znajduje się jakieś ~7 metrów ode mnie i niestety nie mam możliwości podpięcia komputera bezpośrednio przez ethernet. Aktualnie ciągne internet przez tethering w telefonie no ale jest to nie praktyczne bo i telefon zajęty i podejrzewam że przez to mam problem czasami z prędkością internetu. Rozmyślam więc co tutaj kupić, mam dwie opcje:

 

1. https://www.megekko.nl/product/1942/178134/ karta na PCI

2. https://www.allekabels.nl/draadloos-netwerk/183/1415997/draadloos-netwerk-wifi-repeater-300-mbps.html?gclid=CJq9ztT_9tICFUa3GwodSJoE6g wifi repeater, z tego co wiem to wpina się go do gniazdka i po połączeniu się tego urządzenia z routerem, mogę normalnie wpiąć do niego ethernet i połączyć go z komputerem. 

 

Tylko pytanie. Które rozwiązanie będzie "wydajniejsze" i stabilniejsze?

Link to post
Share on other sites

Rozwiązania są równorzędne, tyle, że niezależne urządzenie nie wymaga sterowników więc pod tym katem jest bezpieczniejsze (w sensie jakiś niekompatybilności itd). Upewnij się tylko, że obsługuje tryb AP Client bo a nie widzę tam wprost czegoś takiego napisanego. Może jednak to tylko kwestia mojego słabego holenderskiego...

Link to post
Share on other sites

A z wydajnością i zasięgiem jak będzie? Za tą kartą Wifi na PCI przemawiają te anteny, mam wrażenie że lepszy będzie zasięg ale znowu to urządzenie Gembirda ma możliwość właśnie działania chyba jako Access Point co by się przydało - przedłużenie zasięgu Wifi jakbym chciał korzystać z internetu na telefonie ale znowu nie ma tam żadnych "antenek" i martwię się trochę o zasięg.

Link to post
Share on other sites

Kup repeter ale taki po sieci ekektrycznej tylko upewnij się że gniazdko przy roterze i kompie są na tej samej linii elektrycznej wtedy z routera kabel puszczasz do tego repetera sieciowy i z drugiego repetera przy kompie też kablem do sieciówki. Takie repetery do sieci elektrycznych są sprzedawane parami. Koszt około 100/200 zł na allegro lub można i taniej. Imo po tej sieci będziesz mieć najlepsze transfery bo normalnie jak po kablu.

Link to post
Share on other sites

Właśnie też o takim czymś myślałem ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć <20 euro. Jak pisałem - nie zależy mi na super prędkościach jakie miałbym na kablu, byle byłoby lepiej niż na tetheringu. To i tak tylko na miesiąc, góra dwa - później będę miał na kablu normalnie.

Link to post
Share on other sites
To nie są repeatery tylko powerline. Realna wydajność tych 200ek z link to pewnie kilkadziesiąt Mbps i to przy dobrej i krótkiej instalacji.

No tak tylko zapomniałem fachowej nazwy. A co do tranferów i zasięgu to jest w opisie że do 300 metrów więc nie mało i do 200 Mb/s więc też całkiem przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

No tak tylko zapomniałem fachowej nazwy. A co do tranferów i zasięgu to jest w opisie że do 300 metrów więc nie mało i do 200 Mb/s więc też całkiem przyzwoicie.

 

200Mbps jest czysto teoretyczne. Podobnie jak to 300m.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...