Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowicze!

 

Niedawno zakupiłem gtx'a 1080 i dość szybko zweryfikowałem ,że jest to karta na styk do grania na ultra w fhd. Kartę kupowałem z myślą o przesiadce z monitora fhd na 4k jednak 1080-tka mimo wszystko jest zbyt słaba i tu rodzą się moje pytania.

1. Lepiej grać w 90% gier na ultra w fhd czy na średnich w 4k, może 2k jest złotym środkiem?

2. Sam przyrost pixeli to jeszcze nic, warto by było zakupić monitor ips (aktualnie posiadam Benq xl2720z), czy odczuję różnicę między 1ms reakcji a 5ms w mobasach?

3. Co sądzicie o monitorach 21:9 i curved?

4. Czy kupowanie monitora z freesync do gtx'a będzie dużym faux pas?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi! :D

Link to post
Share on other sites

LUL, 1080 nie starcza do FHD, nie no karwa skisłem -.-

 

Osobiście posiadam 1070, i w 2560x1080 [21:9] sprawdza się idealnie, powiedziałbym że ma nawet pewien zapas mocy [wiedźmin 3, gta v, theHunter call of wild czy forza 6 apex]

 

Może procesor masz zbyt słaby, albo przegrzewa ci się ta karta. Sprawdź temp. pod obciążeniem i podaj resztę zestawu.

 

Edit.: do tej pory tylko w armie3 zjechałem z ustawieniami, ale myślę że to bardziej przez mój procesor niż grafikę.

Edytowane przez RastaFaraji
Link to post
Share on other sites

 

 

Może procesor masz zbyt słaby, albo przegrzewa ci się ta karta. Sprawdź temp. pod obciążeniem i podaj resztę zestawu.

Jestem wyznawcą nurtu prawostronnych (wszystko na maxa). Max temperatury to trochę ponad 50 stopni a procek to i5 4670k. 

Link to post
Share on other sites

No to powiedz mi w czym nie dajesz rady grać na ultra? chyba że oczekujesz 500fps stałych no to się nie dziwię.

Assasins Creed Black Flag, dropy do blisko 30fps i przycinki. Bf1 między 50 a 60 fps, do fhd styka ale do 2k już już gorzej. 

Link to post
Share on other sites

Dalej jest coś nie tak, na 2k powinienieś mieć średnio 90-100 fps s z wszystkim na ultra. (na DX 12), jakie masz użycie procka? Wszystkie sterowniki aktualne? Jakie taktowanie RAMu?

 

 

Wracjąc do głównego tematu, GTX 1080 powinien w pełni wystarczyć do rozgrywek w 2k, do 4k już lepiej 1080TI

Edytowane przez Kall29
Link to post
Share on other sites

 

 

Dalej jest coś nie tak, na 2k powinienieś mieć średnio 90-100 fps s z wszystkim na ultra. (na DX 12), jakie masz użycie procka? Wszystkie sterowniki aktualne? Jakie taktowanie RAMu?

Sterowniki aktualizowane w poniedziałek, ram ddr3 16gb cl8/1600mhz.

A to kijowo nagrany filmik obrazujący w  90% moje doznania (90% bo nie zmieniam ustawienia kamery w ruchu (ciężkie jedną ręką) .

Link to post
Share on other sites

 

 

No to powiedz mi w czym nie dajesz rady grać na ultra?
 

 

GR Wildlands, DE Mankind Divided, Wiedźmin 3 - nawet na podkręconej 1080-tce nie ma opcji, aby grać z maksymalnym ustawieniem HW.

 

Tak swoją drogą to ostatnio odpaliłem Arkham City i przy włączeniu wszystkich efektów od NV, miałem spadki w okolice 35-40 kl/s.

 

 

 

u mnie na rx480 mam 80-110kl\s na ultra

 

Taaaa, tylko, że na Radku nie masz efektów cząsteczkowych NV i innych tego typu wodotrysków, które dość skutecznie katują kartę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej grać w 90% gier na ultra w fhd czy na średnich w 4k, może 2k jest złotym środkiem?

 

IMHO 1080-tka to karta do FHD. Za rok pewnie już nawet nie do ultra, a v.high/high.

 

 

 

21:9

 

Mi nie przypasowało.

 

 

 

curved

 

Mam, bardzo sobie chwalę i każdy kolejny również będę kupował zakrzywiony. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli monitor ma służyć do grania, to szukaj czegoś z 1920x1080, 144Hz+ i G-SYNC... choć to zależy od maksymalnego budżetu na monitor.

Już mam Benq xl2720z, szukam jakiegoś jakościowego skoku tylko mój budżet to ok 2 tys a chcę monitor 27"+ 2/4k ips z dobrym odwzorowaniem kolorów, 4ms reakcji i przynajmniej 120hz odświeżania do mobasów a o to ciężko. Jak już znajdę jakiś ciekawy monitor to zwykle brakuje jednego czynnika, najczęściej odświeżania.

Edytowane przez szczoszon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...