Skocz do zawartości

POdkecenie procesora intel core i5 i grafiki nvidia gf 560ti


Recommended Posts

Witam

1.Mam następujące pytanie do tych którzy to już robili

tak jak w temacie chciałbym podkręcić kartę graficzną gigabyte nvidia geforce gtx 560ti oc. Tych kart są dwie wersje oc(lekko podkręcona fabrycznie tak jak moja) i soc(bardzo podkręcona fabrycznie ale ta to nieważne)

Mam procesor intel core i5 750(cztero rdzeniowy). Fabryczne taktowanie mojego procesora to 2.67ghz W tym momencie jest podkręcony do 3.37ghz. Płyta główna to asus P7P55D.

Z tego co słyszałem mojąkartę można podkręcić przez program(np. riva tuner) a można tez ponoć coś zmodyfikowac i odblokuje sie w panelu sterowania taka opcja.

I czy jeśli podkręcę kartę to muszę tez jakoś chłodzenie zmieniać??? Teraz chłodzenie w karcie to 2xwindforce(bylo tak od nowości bo karta ma niecałe 2 tygodnie)

2. Drugim pytaniem jest podkręcenie procesora. Wiem jak to robić tylko teraz jest na fabrycznym chłodzeniu i trzyma dobrą temperaturę bo max to około 60-65(tak na marginesie to z tego co słyszałem też nie jest to niska temperatura) A teraz chciałbym podkręcić jeszcze bardziej procesor tylko przy tym muszę zmienić chłodzenie i nie wiem na jakie. chciałbym kupić takie do 200-250 zł żeby dawało sobie spokojnie rade.

Od razu mówię że jeśli chodzi o te rzeczy o dopiero zaczynam więc proszę o doradzenie.

Z góry bardzo dziękuje:)

Link to post
Share on other sites

ja tam ze swojej strony polece Megashadowa, mam go na procu i sie bardzo dobrze spisuje, za ~180zl masz megahalemsa czyli w sumie to samo,

 

mozesz sie rozejrzec nad d-14, hmm yasya no i megahalems w tych cenach

 

 

btw, kolega overclocker powinien Ci pomoc, az dziw ze na forum idziesz z takimi pytaniami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...