Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Posiadam komputer z którego korzystam około 10 lat.Występuje u mnie błąd w postaci kernel-power.Podczas grania w gry komputer sie zawiesza i robi się czarny ekran.Problem ten zaczął około tydzień temu.Raz się pojawiał raz nie.Teraz pojawia się po około 20 minutach grania w jakąkolwiek grę.

Proszę pomóżcie mi.

Procesor intel core 2 quad Q6600 2.4GHz

2 GB pamięci ram ddr1

karta graficzna nvidia GeForce 8800 GT (512MB)

dysk ssd ADATA SU800 (256GB)

zasilacz akyga 420W LPK2-25

płyta główna gigabyte ga-g33m-s2

CD ROM nie wiem jaki

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie zasilacz do wymiany, błędy kernel power odpowiadają za zanik prądu w danym momencie np. jak wyłączysz komputer z listwy kiedy jest uruchomiony, czy również kiedy zasilacz już pada i nie trzyma napięć. Warto pożyczyć coś firmowego i sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Pobierz i uruchom program HWiNFO z zakładki Sensors. Daj obciążenie PC np. GPU-z, na znaku zapytania w oknie GPU-z uruchamiasz Render Test. Jak popracuje to wrzuć tu screena z odczytem HWiNFO. Nie koniecznie to musi być przyczyna zasilacza. Przejrzyj podgląd zdarzeń w poszukiwaniu błędów pokrywających się z opisanymi zajściami. Błąd Kernel-Power świadczy tylko o braku czystego zamknięcia systemu.

Link to post
Share on other sites

Robisz  screeny z klawisza Print Sc i windowsowym Paintem. Wchodzisz na stronę np. http://imgur.com/ i tu wrzucasz. Prawo-klik na obrazku, kopiujesz adres obrazka i wklejasz w tekst lub klikając na ikonkę zdjęcia w edytorze forumowym. Dobrze Aby były widoczne takie wartości z HWiNFO jak: http://i.imgur.com/udl52jN.jpghttp://i.imgur.com/2UHATvM.jpg

Link to post
Share on other sites

Napięcia na zasilaczu z odczytu z czujników są poprawne, jedyne co można się czepić to trochę za wysokiego napięcia 3.3V, które książkowo maksymalnie powinno być na poziomie 3.45V. Może to być błąd odczytu lub czujnika. Temperatury masz w porządku, taktowanie procesora stabilne jak również napięcie Vcore. Jednak jakbyś mógł jeszcze raz uruchomić Render Test w GPU-z i przejść klikając w GPU-z zakładkę Sensors przy uruchomionym teście. Na screenie jest użycie GPU Core Load - 0,0  a temperatura karty  graficznej 55 st.C. Sprawdziłeś podgląd zdarzeń pod kątem błędów?

 

2 GB pamięci ram
  Tu też może być problem, widzę, że masz Windowsa 64 bity i może brakować Ramu dla systemu i wymagających aplikacji, a gry na pewno do takich należą. 
Link to post
Share on other sites

Event Viewer czasem potrafi odpowiedzieć na kilka pytań, może warto prześledzić. Ja swojego czasu miałem problem z tym na Windows Server 2012 R2 z powodu.. antywirusa. Malwarebyte AntiRansomware dostał jakieś cudne uaktualnienie, które podczas próby dostępu do czegokolwiek z sieci LAN (dysk, program, whatewer) restartował Windowsa jak po wyjęciu wtyczki z gniazdka. Ilość słów na "K" jakie wypowiedziałem w 2h, zanim doszedłem o co chodzi, śmiało mogła by być wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Sprawdź może czy coś cudnego się nie doinstalowało. Poza tym starym sposobem możesz wyjmować poszczególne części z kompa i je podmieniać, RAM 1 w slocie A, później B, RAM 2 w slocie B, później A, później na 1 kość tu i tu itd. To że komp działa 10 lat nie oznacza że nic się w nim nie zepsuje. Ja złomuje dla bezpieczeństwa serwery po 5 latach, jak gwarancja minie, a warte są dziesiątki tysięcy PLNów. A mam jednego upartego (NBD działa!) który w 2 lata miał wymienione 2 dyski i zasilacz.

 

A jak wyżej, sprawdź najpierw co się dzieje przed Krenel Power w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne\ Podgląd Zdarzeń

 

Poza tym kiedyś pisałem posta..

Możliwe przyczyny BOOTMBR i Krenel Power 41 oraz sposoby rozwiązania jakie znalazłem / zastosowałem / zostały podpowiedziane:

Sterowniki ATI 

Sterowniki Mobo

Sterowniki audio Realtek HD

Clear CMOS

Aktualizacje Windows

Bios/uefi

Kontroler

Dysk

AHCI <-> IDE

Za słaby zasilacz

Ponowne podłączenie kabli (może coś nie styka).

Link to post
Share on other sites

 

 

Już 10 lat na takim sprzęcie śmigam
a w tym czasie technologie i oprogramowanie poszły do przodu. Po ostatnich screenach widać, że coś nie tak z kartą graficzną. W czasie testu Użycie GPU powinno być na poziomie 100%. Mało tego to przy użyciu jedno procentowym GPU temperatura karty wynosi 54*C. Dla porównania:http://i.imgur.com/2iiC5Q6.jpg
Link to post
Share on other sites

To mam wymienić kartę graficzną czy zasilacz?


To mam wymienić kartę graficzną czy zasilacz?

Instalowałem sterowniki karty graficznej z płyty ale tylko można je zainstalować na viscie 32-bitowej. Może to dlatego wywala kompa przy grach że gram na windowsie 7 64-bitowym.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

A czy ktos wie jak odczytac bugcheck code i sprawdzic co spowodowalo blad?  Bugcheckcode 202

 

Komp mi sie zrestartowal w momencie jak go wlaczylem i wlaczylem DS4 przed graniem (DS4 windows mam ustawione na start z systemem). Podejrzewam, ze jakis sterownik moze samo DS4 windows bo czytalem, ze ludzie miewaja z nim bsod.

Ponad miesiac temu mialem jeszcze jedna sytuacje, ze tez byl restart podczas instalowania innych sterownikow do grafiki (bez DDU - czysta instalacja nowych).

 

Czy ktos wie jak odczytac lub sprawdzic co dokladnie spowodowalo ten blad?  Windows 7 64-bit. Komputer polroczny, wszystko markowe (zasilacz 650w seasonic, grafa gtx 1070). Minidump niestety nie ma w katalogu (usunalem cc cleanerem pewnie nie wiedzac wtedy, ze tez usuwa takie pliki).

Edytowane przez Lukas11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...