Skocz do zawartości

OC E6850


Recommended Posts

Witam, przez dlugi czas mialem mojego C2D E6850 podkrecone do 3.5GHz, (fsb 389) i nie moglem pokonac bariery 3.6GHz (400), windows sie zawieszal po ok 2 minutach. dzisiaj cos mnie tknelo i ustawilem w biosie 3.6GHz, dodatkowo ramu zmniejszylem z 667 (bios automatycznia mial 666.9) do 650 (bios ustawil 648) i z powrotem zwiekszylem do 667 (a bios do 666.7). uruchamiam komputer, wlaczam orthosa (mialem caly czas boczna scianke w obudowie otwarta) po rekordowych 9 minutach pomyslalem ze wczesniej sie zawieszal poniewaz poprostu sie przegrzewal, wiec zamknalem obudowe. po kolejnych 3 minutach sciagnolem z internetu Core Temp, po uruchomieniu pokazal 93C! Obecnie mam Viste, miesiac temu na XP mialem ze 4 programy ktore sprawdzaly temp procka i kazdy pokazywal inna temp... roznica max wynosila 20C,np. jak w jednym podskoczyla z 50 do 55 to w drogim z 70 do 75 wiec wszystkie reagowaly na obciazenie CPU, wiec niebardzo wierze zeby to byla realna tep (obecnie pokazuje 55C). I teraz mam pytanie, czy to jest mozliwe zeby byla taka temperatura? bo wydaje mi sie ze plyta gl. powinna wylaczyc juz kompa jak by naprawde bylo 93C.

 

chlodzenie boxowe, napiecia nie ruszane, plyta glowna Asus P5N32-E SLI

 

Krecic dalej czy dac mu spokoj i poczekac na wymiane chlodzenia? (w przeciagu 2 miesiecy mam zamiar kupic jakies dobre chlodzenie [myslalem o Pentagramie Karakorum])

Link to post
Share on other sites

dodam ze na tym 3.6 w panelu sterowania nvidii robilem test stabilnosci dla cpu 10minutowy z tym ze tam wykorzystanie skakalo ze 100 do 50 i z powrotem, do orthosa ktory leci caly czas 100% to pestka ;P

 

edit

na 3.5GHz temp skacze 79-80 wiec o ponad 10mniej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...