Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post na tym koncie, ale kiedyś pisywałem na benchmarku :)

Mam problem z komputerem, a mianowicie z procesorem bądź płytą główną.

Mam płytę Gigabyte B250-HD3P i procesor g4560, dopiero co poskładany.

Problem jest taki, że komputer po wciśnięciu power po kilku sekundach restartuje się i tak w kółko, aż po pewnym czasie w końcu odpala i działa normalnie, a po wyłączeniu i dłuższej przerwie to samo. Bios zaktualizowany.

Edytowane przez Heisenberg
Link to post
Share on other sites

Zasilacz nowy SilentiumPc Vero L1 500W. Dziwna sprawa, bo po jakimś czasie w końcu odpala i działa wszystko jak nigdy nic, nawet gry itd. Jak wyłączę komputer i włączę ponownie w krótkim czasie jest ok, a jeżeli postoi parę godzin to sytuacja się powtarza, tak jakby miał problem z odpaleniem na chłodno.

Na płycie głównej mam też takie diody, które się podświetlają na czerwono po kolei podczas uruchamiania: CPU. DRAM, GPU, BOOT i przy odpalaniu zawsze wtedy się zapala CPU i na niej zatrzymuje i tak w kółko po każdym kilkusekundowym restarcie aż znów po wielu takich restartach w końcu odpali, czasem jak przełożę np. ram to odpali szybciej, ale potem znów to samo. Dziwna sprawa generalnie. Gdybym miał jakiś inny procesor to bym z nim przetestował :/

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nowy SilentiumPc Vero L1 500W. Dziwna sprawa, bo po jakimś czasie w końcu odpala i działa wszystko jak nigdy nic, nawet gry itd. Jak wyłączę komputer i włączę ponownie w krótkim czasie jest ok, a jeżeli postoi parę godzin to sytuacja się powtarza, tak jakby miał problem z odpaleniem na chłodno.

Na płycie głównej mam też takie diody, które się podświetlają na czerwono po kolei podczas uruchamiania: CPU. DRAM, GPU, BOOT i przy odpalaniu zawsze wtedy się zapala CPU i na niej zatrzymuje i tak w kółko po każdym kilkusekundowym restarcie aż znów po wielu takich restartach w końcu odpali, czasem jak przełożę np. ram to odpali szybciej, ale potem znów to samo. Dziwna sprawa generalnie. Gdybym miał jakiś inny procesor to bym z nim przetestował :/

Sprawdź procka na innej płycie, raczej ona jest tu winowajcą.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź procka na innej płycie, raczej ona jest tu winowajcą.

 

Jeżeli tak sądzisz to dzięki, postaram się jakoś to sprawdzić, tylko dziwne jest to, że teraz np. z niego piszę i jest ok, rozumiem, żeby się coś przegrzewało, ale na zimno żeby miał problem odpalić, dziwne :/ W każdym razie dzięki.

Link to post
Share on other sites

Na razie pewności nie mam, ale zamówiłem drugą płytę główną i jak będzie ok to ta poleci do zwrotu, więc pewne ryzyko podejmuję, no ale przynajmniej jasna sytuacja będzie. Jedyny serwis, który ma płyty czy procki pod Kaby Lake/Skylake krzyknął 50 zł za diagnostykę i w dodatku na niewiadomo kiedy, bo terminy to już wolę w ten sposób :/

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamontowałem nowe mobo i jest ok na razie, więc chyba kolega Gofruify miał rację. Ogólnie cały komputer jakoś "kulturalniej" startuje i gaśnie, np. ledy na płycie głównej, karcie i wiatrakach błyskały moment przed wyłączeniem i np. którymś wiatrakom falowały obroty często na pulpicie, bo było to słychać (nie wiem dokładnie czy z obudowy czy z proca). Poza tym, że komputer startował za 3, 5 albo 20 razem to mi to jakoś nie przeszkadzało z tym, że teraz tych objawów nie ma, więc może sekcja zasilania na płycie jakaś uwalona była. Jak dalej będzie ok to kamień z serca ;) A ramy mam 2x4GB Goodram 2400.

Edytowane przez Heisenberg
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...