Skocz do zawartości

Cicha i wydajna karta do 800-1000pln


Recommended Posts

U nas w PL naprawdę 560 Ti jest za drogi. Jak kupowałem swojego 460 to dałem za niego 900zł, ale było warto tyle wydać, a dla dodatkowych 2% wydajności to nie opłaca się dopłacać.

 

Tylko że 560ti jest o niebo lepszy od 460. Sam mam tą karte od ponad tygodnia i i ma bardzo dobrą wydajność. I można ją jeszcze mocno podkręcić :D
Link to post
Share on other sites

Dajcie sobie spokój z tym gtxami 560, miałem przez pare dni i gtx560 (wersja twin frozr 2 OC) i radeona 6950 (referent) i nie ma porównania. Na podkręconym gtx-ie (950mhz/4500mhz) dużo wyższe spadki fps w crysisie, podobnie w just cause 2. Po modzie Radeona na 6970tkę różnica staje się jeszcze wieksza. Testy w recenzjach testami a praktyka znów swoje.

Żeby oddać sprawiedliwość to gtx-a z twin frozr 2 można było tak ustawić żeby był ledwie słyszalny nawet w furmarku, w idlu karta 26 stopni. Dodatkowo karta jest malutka w porównaniu z radeonem.

Summa sumarum doszedłem do wniosku że moja 4890 vapor-x nadal świetnie sobie daje radę (może nie tyle w benchmarkach co w grach) i obie karty wróciły do sklepów. Następne podejście do upgradu to proces 28nm na koniec roku (ewentualnie jakiś okazyjnie kupiony 6950/6970 w wersji niereferencyjnej)

Link to post
Share on other sites

Nie. Nic nie kupuj. A jesli już to radeona jakiegoś. Nvidia ma brzydkie kolory, grafikę i się tnie

Chyba jeszcze nigdy nvidii nie miałeś albo jakąś słabą,,podrubę,,

nvidia produkuje NAJLEPSZE karty.

Radeon to kit tylko zmieniają nazwy. tzn. radeon 5xxx i 6xxx to to samo tylko ze zmienioną nazwą. seria 6xx jest szybsza o jakies 10mnz

No chyba że mówisz o jakiejś nvidii z przed kilku lat to masz racje.

Najnowsze nvidie to najlepsze karty na rynku.

 

Żeby oddać sprawiedliwość to gtx-a z twin frozr 2 można było tak ustawić żeby był ledwie słyszalny nawet w furmarku, w idlu karta 26 stopni. Dodatkowo karta jest malutka w porównaniu z radeonem.

To Ty chyba nawet gtx-a 560 ti to nie widziałeś :ciekawy:

To jest jedna z większych kart

Dajcie sobie spokój z tym gtxami 560, miałem przez pare dni i gtx560 (wersja twin frozr 2 OC) i radeona 6950 (referent) i nie ma porównania. Na podkręconym gtx-ie (950mhz/4500mhz) dużo wyższe spadki fps w crysisie, podobnie w just cause 2. Po modzie Radeona na 6970tkę różnica staje się jeszcze wieksza. Testy w recenzjach testami a praktyka znów swoje.

No nie ma porównania bo geforce gtx 560 ti jest o wiele lepszy

A w tym momencie nvidia robi najlepsze karty

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem żeby było jasne, gtx560 to jedna z mniejszych kart, 23cm pcb.

Poza tym zdaje się że wywolałem swoim postem jakiegoś niegarniętego wypłosza z lasu. Przepraszam, nie było to moim zamiarem.

 

Ja od paru lat preferuje radeony, są wydajniejsze, mają "bardziej nasycone kolory" (choć to pewnie kwestia ustawień), poza tym mniej oszustw z optymalizacją = lepszej jakości tekstury, szybciej instalujący się sterownik, fajniejszy program do jego ustawiania (CCC), itd. Ale jak ktoś woli GF to pewnie tez ma jakies swoje racje (pewnie jakies na siłę wymyślone ale... :D )

Fakt, brakuje fajnych konstrukcji niereferencyjnych, jedyny modowalny i cichy 6950 wyglada tak. Niestety.

 

http://www.fudzilla.com/graphics/item/2 ... d-6950-pcs

Link to post
Share on other sites

Co to za jakieś fanbojskie kłótnie? A kysz!

nvidia produkuje NAJLEPSZE karty.

Najnowsze nvidie to najlepsze karty na rynku.

A w tym momencie nvidia robi najlepsze karty

Oto nagroda:

http://img39.imageshack.us/img39/6254/wedel.jpg

 

Tak jak pisałem, gdzieś mam producenta, a nawet, która karta ma 5fps więcej w Crysis. Byle była cichutka w idle. :D

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą w pełni. Nie ma co rozpoczynać dyskusji co do wyższości jednego producenta nad drugim gdyż jest to daremny i często nierzeczowy wywód. To trochę jak dyskusję która marka samochodów jest lepsza. Każdy ma prawo do swojego zdania a jeśli nie jest otwarty na konfrontację z użyciem konkretnych argumentów to go nie przekonamy (zauważyłem na forum już kilku takich "krzykaczy" często małoletnich).

Może poczekaj aż wejdzie na nasz rynek 8950 1GB troszkę ceny powinny zjechać.

Link to post
Share on other sites

No macie rację. Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Sprawdzałem już wiele razy radeony i geforcy i uważam ze geforce to lepsza karta. Ale każdy ma prawo do swojego zdanie i to szanuje.

Jeśli ktoś odebrał moje posty jako kłótnia to przepraszam

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...