Skocz do zawartości

Max.FSB P5k pro


Recommended Posts

Witam, chciałem sprawdzić max. FSB jakie mam na płycie p5k pro,okazało się że na napięciu FSB voltage 1.5v zrobiłem marne 390 i do tego łapie zwiechy w biosie,mnożnik cepa obniżony,ram nie koliduję,bios najnowszy,to co może być przyczyną tak marnego FSB?

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś przeskoczyć np. na 433MHz ?

W pierwszej kolejności sprawdzałem czy niema dziur,tak samo napięcia podnosiłem,na FSB jak i NB i lipa tylko 380,a i była aktualizacja do biosu z szyną 400,ogólnie wczoraj myślałem jeszcze że może to wina thermopadów na sekcji,może się obluzował bo radiator jest zimny,ale dzisiaj wymieniłem obydwa i dalej to samo.

 

Skoro asus wypuszcza aktualizacje z szyną 400 a ja niezależnie od V nie mogę przekroczyć 380,to jest coś nie tak z mobo,ram nie koliduje,mnożnik obniżony,przewiew w budzie B.dobry,sekcja się nie grzeje.

Link to post
Share on other sites

Pewnie wina procka nie wszystkie mogą pracować z określonym FSB

Ogólnie fachowcem w oc nie jestem,ale zawsze tak sprawdzałem max FSB płyty,jak mam mnożnik obniżony do 6 i FSB 380 i taktowanie cepa 2GHz z groszami,dlatego piszę że fachowcem nie jestem i może masz rację,ogólnie na tych płytkach idzie zrobić coś około 500 fsb.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie termin "FSB wall"

Wiem co oznacza ten termin i wiem już o jedną rzecz więcej na temat oc,nawet z niskim taktowaniem ale z wysokim FSB cep nie idzie,co innego jakbym miał np.E8400 pewnie by mojego problemu nie było,dla mnie bomba takie rozwiązanie,ponieważ chce kupić Q6600 a przy FSB 380 i wysokim V dużo bym nie zdziałał, a jakbym miał dokupić jeszcze mobo,to mi się nie kalkuluję, dzięki za zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...