Skocz do zawartości

Jakie dokupić nowe kości do starych ?


Recommended Posts

Witam, posiadam Kingston HYPERX PREDATOR 2 X 4 GB DDR3-1866 khx 18c9t2k2/8x.
Chce dokupić dodatkowe 8 GB.
 
Które kosci dokupić zeby sie nie gryzły ze sobą ?  Problem tkwi w napięciu moje mają 1.65 a nowe kości już 1.5
Znalazłem np. 
Pamięć HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9 (HX318C9SRK2/8)

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-1866mhz-ddr3-cl9-hx318c9srk2-8-661439/

 

Dokupić 2x4 czy 8 ?

płyte mam Giga GA Z77-D3H v1.1 

Dzięki za pomoc 

Link to post
Share on other sites

zwykłe DDR3 1.5V mogą pracować z 1.65V nic im się nie stanie , na moje nie ma co ryzykować niestabilności obniżając V do 1.55 ( można to zrobić, ale nie ma sensu, bo te nowe też możesz normalnie na 1.65V puścić )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale wiesz że one świecą ? 

Mam obudowe zamknięta więc nie bedzie przeszkadzało :)

Lepiej wziaść te goodram czy kingstony hyperx ?

 

Ustawiłem sobie moje ramy na 1866 (do tej pory miałem na 1333) i po kilku h wywala mi bluescreen.  Czyli moja płyta nie uciągnie 1.65v ? Wygląda na to ze nie uciągnie tez 1866 ??? Zgadza się ?

 

Kupie te: https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl9-hx316c9srk2-8-661434/

1600mhz i 1.5v ok ??

Edytowane przez Bartek35
Link to post
Share on other sites

twoja płyta + CPU nie powinny mieć problemów przy 1866MHz ( ustawiłeś 1866MHz przez profil XMP ? ) 

Ze strony producenta płyty: Memory: 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory. Dual channel memory architecture. Support for DDR3 1600/1333/1066 

 

Tak XMP i profil bodajże 2 na 1866 i zdarzył mi sie bluescreen po 3h, pierwszy raz od lat. Może jednak zostawię na 1600. Między 1600 a 1866 raczej niepowinno być różnicy ?  

Link to post
Share on other sites

różnica minimalna, jeśli by ci się chciało, to byśmy mogli się pobawić ustawieniami ( no ale to zajmie dość dużo czasu i ryzykujesz mnóstwo bsod-ów w międzyczasie ) 

Oczywiscie ze by mi się chciało jesli tylko pomożesz, powiedz mi tylko jakie te ramy to kupie je w poniedziałek i potestujemy.

HyperX Savage 1866 

HyperX Savage  1600

goodramy

a moze masz inną opcje.

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

nadal nie rozumiesz, nie ma sensu kupować szybszych teraz, jeśli obecne nie pójdą na 1866MHz ( a powinny pójść )
Więc najpierw spróbujemy je na 1866MHz stabilnie ( jak to się uda, to ci znajdę jakieś dobre 1866MHz ) 
Jak to się nie uda, to spróbujemy obecna puścić na 1600MHz i jeśli będą stabilne to dokupimy 1600MHz. 

Pokaż mi ustawienia RAM-u z uefi, mogą być zdjęcia, jeśli nie masz możliwości robienia print screen-ów w uefi  ( wszystkie napięcia, jak są podczas włączonego XMP 1866MHz i opóźnienia ram ) 
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z płytą nic się nie stanie, jak coś to powyżej 1.65V może się IMC spalić 

Hmm, nie ma tam ustawień od VCCIO , VCCSA ? Na serio to wszystkie ustawienia od napięć ?  

Spróbuj na początek dać na manual i wklepać wszystkie ustawienia ręcznie, czyli MHz na 1866MHZ, główne timingi na  CL9-11-9 reszta na auto i Dram voltage na 1.65V i zobaczyć czy to działa. 

Link to post
Share on other sites

poszło tylko pytanie czy działa stabilnie. Super pi i prime95 nic nie wykazało złego. 

To normalne że bios pokazuje 1.644 zamiast 1.65 ? 

Wyczytałem na zagranicznych forach o konsekwencjach podkręcania mojego zestawu do 1.65v. Zostaje przy 1333mhz i 1.5v bo niestety na 1600 tez te ramy chodzą na 1.65v. 

To teraz pytanie zostac na 4x4 1333mhz i jak tak to jakie kupic ramy ? Czy kupować nowe jakies 1866? 

Mam Gigabyte 1060 xtreme gaming

Edytowane przez Bartek35
Link to post
Share on other sites

zależnie od sekcji, u mnie lekko podbija napięcie, możesz tam dać 1,655 V żeby mieć równo na czujniku.
 

 

Wyczytałem na zagranicznych forach o konsekwencjach podkręcania mojego zestawu do 1.65v
no i co tam wyczytałeś ? IMC masz na 1.5V według specyfikacji intela, więc +10% jest bezpieczne. 

 

poszło tylko pytanie czy działa stabilnie. Super pi i prime95 nic nie wykazało złego. 
to puść jeszcze memtest-a i pograj w jakieś gry ( czy stabilnie chodzą ) 
Link to post
Share on other sites

0 błędów, odpalałem jeszcze LinX tylko jest problem bo przy włączeniu kompa pokazuje sie czarny ekran i mruga po lewej u góry kreseczka, czasami po minucie odpali system a czasami mruga kilka minut i nic... przestawiłem na 1333 i dalej to samo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...