Skocz do zawartości

Który gtx 1080?


Recommended Posts

Witam, chcę zakupić budżetową 1080-tkę ,gdyż aktualnie 1070 nie są super opłacalne ,ale nie jestem pro graczem i posiadam monitor fhd ,więc nie chcę też kupować karty z topowym chłodzeniem. Myślałem nad https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1080-8gb-gddr5x-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-bulk-zt-p10800d-10b-1053273/ jest to chyba najtańsza 1080-tka kosztująca tyle co solidny gtx 1070, w tej kwocie dostanę jeszcze 5 lat gwary i wildlands. Ewentualnie rozważam dołożenie 100zł do phoenixa i podkręcenie go do gs.

Link to post
Share on other sites

Może coś przeoczyłem ale jaki jest sens kupowania 1080 do monitora FHD? Pewnie jeszcze z 75Hz max ma? Przecież to jest karta żeby grać w 4K, chyba że zmieniasz monitor.

W niektórych grach to nawet i w FullHD GTX 1080 nie utrzyma stałych 60 przy wymaksowanych ustawieniach... a co dopiero 4x bardziej wymagające 3840x2160. GTX 1080 jest kartą w sam raz do 2560x1440 (napewno nie 4K), ale i to nawet nie w każdej grze jeśli "wszystkie suwaki w prawo" to nasza filozofia życiowa.

 

Kampania single player w Battlefield 4 (2013) - grałem ostatnio na podkręconym GTX 1080 w 4K DSR w celach oscreenshotowania. Bez aktywnego MSAA rozpiętość FPS wynosiła gdzieś tak może 36-120... te rozdzielczości powyżej FHD są masakrycznie wymagające od kart graficznych. 4K to w końcu taka rozdzielczość, jakby się miało 4 monitory FHD naraz podłączone. Różnice w płynności obrazu czasem mogą być masakrycznie wysokie, zwłaszcza jeśli na ekranie dużo sie dzieje pod względem ilości cząsteczek (particles) takich jak dym/wybuchy.

Link to post
Share on other sites

No tak ale już napisał autor nie jest pro graczem więc w zasadzie dochodzi kolejny punkt jeśli chodzi o brak opłacalności zakupu 1080. Ja bym zrobił tak. Kupił coś znacznie tańszego żeby przetrzymać do Vegi i wtedy podjąć decyzję.

Właściwie to zamówiłem już Phoenixa i zamierzam zakupić monitor 4k TN (obecny ma 144hz odświeżania), 1080 da radę w 40fps na ultra w Wiedźmina a mi to wystarczy ,chociaż skłoniłeś mnie do przemyślenia zakupu i zaczekania do Vegi, pytanie kiedy będzie Vega i czy będzie oferowała dobry stosunek ceny do jakości.

Link to post
Share on other sites

Na moje (z punktu widzenia grafika) to jak już wymieniać monitor na 4K to raczej na jakiejś porządnej matrycy IPS. Nie sądzę, żeby sam zysk z ilości pikseli na ekranie był wart takiej wymiany w tych czasach. Jeśli już iść w 4K to na całość.

Link to post
Share on other sites

Na moje (z punktu widzenia grafika) to jak już wymieniać monitor na 4K to raczej na jakiejś porządnej matrycy IPS. Nie sądzę, żeby sam zysk z ilości pikseli na ekranie był wart takiej wymiany w tych czasach. Jeśli już iść w 4K to na całość.

Tak tylko jestem przyzwyczajony do 1ms reakcji na matrycy tn, boję się powrotu do 5ms a konkretniej tego ,że odczuję to w mobasach.

Link to post
Share on other sites

Druga połowa 2017. RX500 lekka obsuwa w kwietniu ale nic specjalnego nie będą reprezentować. Jeśli nie przeszkadza ci poczekać (strzelam) powiedzmy do września to polecam. Uważam, że mogą nieźle zamieszać te Vegi. Radki poza tym w większości nie były nadzwyczaj drogie, na pewno tańsze od GTX.

Link to post
Share on other sites

Druga połowa 2017. RX500 lekka obsuwa w kwietniu ale nic specjalnego nie będą reprezentować. Jeśli nie przeszkadza ci poczekać (strzelam) powiedzmy do września to polecam. Uważam, że mogą nieźle zamieszać te Vegi. Radki poza tym w większości nie były nadzwyczaj drogie, na pewno tańsze od GTX.

A mógłbyś polecić mi jakąś kartę przejściową na której odsprzedaży za 3 miechy bym dużo nie stracił? Używaną i niedrogą lepszą od 770-tki.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to masz do sprzedania 770 czy źle zrozumiałem? Może rx 470 4GB? 900zł.

W sumie to się rozpędziłem za 700zł masz RX380X 4GB. Używka ale spokojnie da radę do premiery Vegi.

Tak sprzedaję 770 i tak się rozpędziłem ,że już mam 1080 Phoenixa. Btw fajne ma rgb już zrobiłem dyskotekę :P i dzięki wszystkim za odzew. :D

Edytowane przez szczoszon
Link to post
Share on other sites

 

 

jaki jest sens kupowania 1080 do monitora FHD?

 

Normalny. Na chwilę obecną to karta w sam raz do FHD, a i tak będzie trzeba wyłączać niektóre wodotryski, aby utrzymać sztywne 60 kl/s. 

 

 

 

brak opłacalności zakupu 1080.

 

Biorąc pod uwagę ostatnie spadki cen, jest to jak najbardziej sensowny zakup. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Biorąc pod uwagę ostatnie spadki cen, jest to jak najbardziej sensowny zakup. 

 

Kupiłem Phoenixa za 2280 w promocji z Wildlands i jest naprawdę w porządku, jedyny minus to podstawowa gwarancja. 


 

 

Normalny. Na chwilę obecną to karta w sam raz do FHD, a i tak będzie trzeba wyłączać niektóre wodotryski, aby utrzymać sztywne 60 kl/s.

Na razie takie gry jak Wiedźmin 3, Shadow of Mordor itp działają na full ultra ze wszystkimi fx w ponad 60fps. Wyjątkeim jest Watch Dogs  pierwszy ,gdzie zanotowałem dropy do 44fps, jednak muszę zaznaczyć ,że reszta moich komponentów jest średniawa.

Link to post
Share on other sites

...jednak muszę zaznaczyć ,że reszta moich komponentów jest średniawa.

Co masz więcej w kompie bo również się zastanawiam nad GTX-em 1080.Tylko ja też mam nie za bogato z resztą komponentów(sygnaturka).

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Co masz więcej w kompie bo również się zastanawiam nad GTX-em 1080.Tylko ja też mam nie za bogato z resztą komponentów(sygnaturka).

I5 4670k base clock / 16gb ddr3 cl8 1600mhz

Edytowane przez szczoszon
Link to post
Share on other sites

I5 4670k base clock / 16gb ddr3 cl8 1600mhz

No właśnie.Mam ten sam procesor tylko że podkręcony do 4,4GHz.Procek trochę za słaby do tej karty,chociaż są różne opinie.W testach syntetycznych wyniki będą na pewno niższe od kart które współpracują na przykład z jakimś I7,a w grach sam widzisz.Na pewno lepszy byłby do tej karty wydajniejszy procesor.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiłem Phoenixa za 2280 w promocji z Wildlands

 

Spoko cena i dobra karta. Wildlands jest właśnie grą, gdzie trzeba trochę przyciąć detale, bo wszystko na ultra, niestety, kartę zamuli (wczoraj skończyłem).


 

 

Watch Dogs

 

Nie wiem, jak wygląda sprawa obecnie, ale w momencie premiery gra przycinała dosłownie na każdym sprzęcie, niezależnie od wybranych ustawień. Tutaj nie ma się czym przejmować. 

Link to post
Share on other sites

 Wildlands jest właśnie grą, gdzie trzeba trochę przyciąć detale, bo wszystko na ultra, niestety, kartę zamuli (wczoraj skończyłem).

 

 

 

 

Właśnie i tu jest cały czas dylemat.Na przykładzie tej gry:

1.Jak może najnowsza gra zamulać kartę która kosztowała-praktycznie w momencie wydania gry-około 3000 zł?!

2.Gram właśnie w Wildlands i ustawiając wszystko na full w FullHD mam na GTX 970 około 30 FPS-ów.Zmieniając ustawienia graficzne tak aby mieć około 60-70 FPS-ów nie widzę żadnego pogorszenia jakości grafiki.Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że to pogorszenie jakości grafiki jednak występuje i wprawne oko to zobaczy,ale trzeba się naprawdę przyglądać.A czy jest czas na przyglądanie się podczas  grania w tak dynamiczne gry?A nawet jak jest czas na to żeby podziwiać widoki to tego naprawdę nie widać!Więc czy jest sens wydawać na kartę 2300 zł. jeżeli nie widzimy że ta grafika jest gorsza?Co Wy na to?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

 

 

trzeba się naprawdę przyglądać.

 

Serio? Nie mam najmniejszego problemu z rozróżnieniem v.high i ultra - to akurat jedna z niewielu gier, gdzie różnice pomiędzy poszczególnymi ustawieniami są dobrze widoczne. Na low gra jest ohydna, na ultra - to jedna z ładniejszych produkcji, w jakie grałem w życiu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...