Skocz do zawartości

Powolna wymiana podzespołów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez smoke,

Recommended Posts

Witam,

Powoli przymierzam się do kupna nowego monitora: 

Monitor LG 24GM77-B (144 hz)

 

Z biegiem czasu zamierzam powoli wymieniać podzespoły, bez konkretnego budżetu, bez skoku technologicznego, tylko taka wymiana, która w miarę pozwoli udźwignąć nowe gry.

 

I tu pierwsze pytanie, co pierwsze powinienem wymienić?

 

GoodRam 4GB 1600MHz CL9 Play Black  x2

Antec VP500PC (500 W)

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGHA 1150, BOX

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Asus Radeon R9 270 DCII OC 2GB DDR5 256bit (950/5600)

MSI H81M-P33

Edytowane przez Videodrome
Link to post
Share on other sites

Temat rzeka. Po pierwsze jaki budżet ? Pod drugie jakiego rodzaju gry preferujesz ? Po trzecie jakie masz podejście do opłacalności zakupu / modernizacji ? Po czwarte tak na szybko. Zmiana GPU na RX 480 8 GB + inne szkiełko, chociażby iiyama GB2488HSU-B2 z FreeSync i wg mnie jest spory skok wydajności. Oczywiście można się bawić w dołożenie pamięci choć jesteś lekko zablokowany na H81 z 2x4GB. Zapewne wszystko się jeszcze sprowadzi do tego czy warto zmieniać procesor. Powiem tak. O ile pójdziesz w OC Kaby, to można się zastanowić ale trzeba też sprawdzić jaka to będzie dopłata. Dobrze byłoby również gdybyś na start procesora nie ruszał i zobaczył po prostu czy sama zmiana GPU nie zaspokoiła Twoich potrzeb. 

Link to post
Share on other sites

1. Budżet: Nie ustalony, po prostu podobne ceną podzespoły jakościowo lepsze. Improwizować zamierzam, póki co bez konkretów o samą kolejność mi najbardziej chodzi.

2. Szkiełko - Dlaczego Iiyama? Przeglądałem w internecie opinie i porównania (Asus vg248qe vs lg 24gm77 vs iiyama GB2488HSU-B2 vs BenQ XL2411) to zawsze wygrywał LG .

3. OC Kaby?

 
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Budżet: Nie ustalony, po prostu podobne ceną podzespoły jakościowo lepsze. Improwizować zamierzam, póki co bez konkretów o samą kolejność mi najbardziej chodzi.

 

Zacząłbym od GPU

 

 

 

Szkiełko - Dlaczego Iiyama?

 

Tutaj akurat z racji propozycji GPU od AMD RX 480 co by skorzystać z FreeSync. Odpowiednik G-Sync od nV.

 

 

 

OC Kaby?

 

Procesory i5 7600K / i7 7700K skierowane pod podkręcanie.  

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie!

Też myślałem o podobnej kolejności.

Aczkolwiek kupując gorszy monitor dla samego FreeSync którego aktualnie moja karta nie obsługuje, a nie jest pewne, że kupię RX - chyba źle zrobię. Tak czy owak, monitor pierwszy w planach.

 

A co do szkiełka właśnie, załóżmy że zwracałbym uwagę na FreeSync, w takim wypadku: iiyama czy AOC 2460pf?

Edytowane przez Videodrome
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam,

prawie 1,5 roku minęło a temat ten sam bo nic nie ruszyłem. 

Podzespoły wciąż te same tylko monitor inny (BenQ XL2430T). Planuję wymienić GPU na RX580 8GB lub GTX 1060 6GB. Czy przy obecnych podzespołach to ma sens? Zauważyłem, że najczęściej GPU mi utrudnia życie więc to jest priorytetem.

Wolałbym obecnie nic innego nie wymieniać, no chyba że nie ma wyboru to wtedy powiedzmy 1000 zł na ewentualny procesor/płytę główną mogę dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Kartę możesz wymienić, przy tym odświeżaniu monitora dawno powinieneś to zrobić. 

Jaki budżet na grafikę ? Na tym procesorze możesz jeszcze przez jakiś czas zostać. 

 

GTX 1060 6GB to dobra opcja, np:  Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB

 

Jeśli wchodzą w grę używane karty możesz pomyśleć nad GTX 1070 z gwarancją. 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z kart jak wyżej już pisałem masz opcję - nową GTX 1060 lub używaną na gwarancji GTX 1070.

Antec VP to budżetowy zasilacz ale poradzi sobie z GTX 1060 czy GTX 1070 ma łącznie 408W na liniach +12V.

Z RAM bym już nie kombinował, masz tylko dwa sloty i trzeba by było kupić 16GB w dwóch kościach. W grach w które będziesz grał zobaczysz jak wygląda wykorzystanie RAM, bo to głównie od gry zależy. W większości nie zauważysz różnicy 8GB vs 16GB. 

Edytowane przez smoke
Link to post
Share on other sites

Z kart jak wyżej już pisałem masz opcję - nową GTX 1060 lub używaną na gwarancji GTX 1070.

 

 

Tak zrobię.

 

Przy ewentualnej wymianie RAM na 2x 8 GB, którą częstotliwość wybrać?

A także zakładając ten budżet 1000 zł na RAM i coś jeszcze, warto by było wymienić płytę główną czy lepiej odkładać na lepszy procesor + zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...