Skocz do zawartości

Pomóżcie w doborze zasilacza i obudowy


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w wyborze obudowy i zasilacza:

 

Jeśli chodzi o obudowy zastanawiam się pomiędzy:

http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladi ... ry=107_222

 

http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladi ... ry=107_222

 

http://www.cooling.pl/cm-storm-scout-sg ... ry=107_109 (tylko nie wiem czy warto dopłacać około 100zł)

 

Zależy mi na jak najlepszej jakości, ale też dla mnie liczy się cena. Ważne również są dobre filtry przeciwkurzowe bo w moim pokoju kurzy się na potęgę i nawer Mr Cleen by nie pomógł :D

 

Co do zasilacza to potrzebuję takiego, który utrzyma:

 

4GB DDR3 1600MHz

Intel i5 2500k (boxowe chłodzenie)

odpowiednią MOBO P67 na LGA 1155

GF GTX560it

1 dysk 1TB WD/Samusng Sata2/Sata3

Nagrywarkę

Karte Wi-fi

wiatraki boxowe z zestawu obudowy

Oczywiście dobrze by można byłoby go wykorzystać rozwojowo.

Cena ma znaczenie - wolałbym nie przekraczać 300-400zł :rotfl:

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Kwestia obudowy i zasilacza polega na tym, że mogę sobie je sprowadzić zza granicy i kolejno:

 

gladius bez szybki za 180

z szybką 190

a CM'a za 280 i stąd moje zastanowienie ponieważ jest spora różnica, a wolałbym kasę przeznaczyć na lepsze komponenty, ale również nie chciałbym utrzymać względną jakość zasilacza/obudowy - przy czym nie chciałbym przekraczać łącznej kwoty ok 500zł. Wiem, że to robienie trochę pod górkę, ale moje finanse na nazbyt dużo nie pozwalają :D

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Do mnie wczoraj przyszła obudowa Cooler Master 690 II Advanced LINK. Jest tez tańsza wersja Lite. Ja jestem pod wrażeniem. Ten Fractal tez fajny. Ma bardzo prosty i elegancki wygląd ale słyszałem opinie, że ten CM 690 II jest jakościowo lepszy i tańszy do tego. We Fractalu mogą drzwiczki przeszkadzać.

 

Zasilacz... bardzo poważnie zastanawiam się nad modularnym Seasonix X-660/X-750. Z tym, ze te zasilacze to bardzo drogie, ale ponoć jakość bardzo wysoka. Mam sprzęt Phenom II X4 955 + GeForce GTX 470 a więc troszkę bardziej prądożerna platforma niż Twoja. W tej chwili mam Pentagrama SilentForce 620W, czyli takiego średniaka i daje on radę. No ale ze względu na ilość kabli trzeba wymienić na modularny.

Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz dostać Gladiusa z oknem za 190 zyli to bierz i się nie zastanawiaj, za tę kwotę to świetny wybór (jeśli zależy ci na czystym wnętrzu to lepiej z oknem, bo nie ma otworów na boku). Zaoszczędzone pieniądze przeznacz na dobry zasilacz lub inne klocki, ten Seasonic S12II-520 520W będzie bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

Co do obudowy to za 259 zł w Polsce można dostać Revoltec Seventy 2:

http://www.saturion.pl/index.php/produc ... ty_2_.html

 

Co w niej fajnego?

Pomalowana na czarno wewnątrz, posiada stację dokującą na dyski 2,5/3,5", z przodu eSATA i 2x USB 3.0, dyski montowane w specjalnych podstawkach antywibracyjnych, dwa wentylatory 19 i 14 cm w zestawie, filtry przeciwkurzowe u góry oraz na przednim panelu. Stelaż do montażu dwóch dysków 2,5" w jednej zatoce 5,25", podkładki antywibracyjne pod zasilacz(to akurat tak średnio potrzebne, ale przynajmniej PSU się nie porysuje ^.^) no i nie ma jako tako ograniczenia co do długości karty.

 

Rozplanowanie przewodów takie średnie i brak kabla SATA do tej stacji dokującej(niestety trzeba wydać te 2zł i kupić sobie samemu).

//Do eSATA kabelek jest poprowadzony oryginalnie.

 

Obudowa bardzo dobrze wykonana, zresztą wkrótce MR-ke oddam. Gdzieś w przyszłym tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Antec jak Antec, porządna firma i bubli nie wypuszcza, ten zasilacz spokojnie pociągnie twoją konfigurację i pozostawi zapas na OC czy rozbudowę. Mocna pojedyncza linia +12V (480W), wysoka sprawność i modularne okablowanie, pełen wypas.

Link to post
Share on other sites

Sorry, że ciągle to męczę, ale trochę poszperałem w necie i właściwie zastanawiam się nad zasilaczami pomiędzy:

 

Antec High Current Gamer HCG 520-EC

 

lub

 

Zasilacz Fractal Design Tesla 550W 80PLUS

 

Który z tych dwóch waszym zdaniem jest lepszy?

Link to post
Share on other sites

Tesla odrobinę mocniejsza ale Antec ma modularne okablowanie, nie wiem jak ceny obydwu zasilaczy, ale przy zbliżonej cenie brałbym Anteca ze względu na pojedynczą linię +12V i odpinane kable, ale poczekaj na wypowiedzi innych, być może któryś z użytkowników ma jeden albo drugi i ma coś do powiedzenia np. na temat kultury pracy wentyla czy piszczenia, bo z tym bywa różnie nawet w markowych zasilaczach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...