Skocz do zawartości

Słuchawki naokołouszne, zamknięte do muzyki, plus ewentualnie DAC / AMP. Łącznie do 500€


Recommended Posts

Szukam nowych słuchawek, przede wszystkim do muzyki (głównie metal, różne podgatunki). Będą używane również do gier (aczkolwiek nawet w FPSach na multi, gram na poziomie 100% casual) oraz od czasu do czasu do filmów ale nie są to priorytety. Słuchawki będą używane tylko i wyłącznie przy komputerze. Muszą być wygodne ponieważ zdarza się, że spędzam w weekendy po kilkanaście godzin przy kompie mając ciągle słuchawki na uszach.

 

Do tej pory posiadałem między innymi Shure SRH440 (dwie pary) oraz SoundMagic HP150 (i sporo innych tanich modeli przed nimi). Niestety, praktycznie we wszystkich słuchawkach jakie posiadałem do tej pory plastikowe łączenia słuchawki z pałąkiem nie wytrzymywały i się łamały.

 

Z tego powodu ostatnio zdecydowałem się na zakup Bowers & Wilkins P7, jako że całe są wykonane z metalu. Niestety z powodu dosyć małych nauszników nie byłem w stanie używać ich przez więcej niż pół godziny. Gdyby nie to, nie odsyłałbym ich z powrotem.

 

W tej chwili najbardziej zastanawiam się nad Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm.

 

Tylko wiem, że trzeba do nich wzmacniacz. I moje ewentualne typy to:

 

Fiio E10k Olympus2

SMSL M3

Creative Sound Blaster E5

Aune X1s

 

Wiem, że każdy z nich to inna kategoria cenowa (no, oprócz E10k i M3), po prostu nie wiem jak duże różnice są między nimi.

 

Jeżeli natomiast poradzicie inne słuchawki, to nie chciałbym wydawać na nie więcej niż 250€. 500€ jest na łącznie słuchawki oraz DAC / AMP. (będę robił zakupy na amazon.de, jako że kasę ze zwrotu B&W P7 dostanę na saldo, a nie zwrot na konto bankowe).

Link to post
Share on other sites

Są takie słuchawki które jak kupisz to się nie pomylisz... urwie głowę zaraz przy miednicy:

 

https://www.massdrop.com/buy/fostex-x-massdrop-th-x00

 

Co do napędu, przydałoby się coś solidnego, ale pewnie nawet na czymś tańszym  będzie dobrze nie mniej olympusy i sound blastery to sobie odpuść. Lepiej dozbierać do czegoś sensownego.

Link to post
Share on other sites

coogar na dzień dzisiejszy jak już sprowadzać ze stanów coś co ma urwać łeb to proponował bym

 

Nie sądzę. Ale jak rozumiem posiadasz i rekomendujesz, szczególnie w odniesieniu do potrze autora wątku?

Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że tańszy model M560 nie spotkał się z ciepłym przyjęciem "out of the box". Po wygrzaniu użytkownicy także narzekali na zbyt jasne brzmienie i nieco mało basu. Model droższy to 300$ (plus ewentualne opłaty celne), które wydajemy raczej w ciemno, choć opinie są dobre, jednak head-fi słynie z dość zróżnicowanych opinii i ciężko tylko na tym forum polegać. Na mp3store jakoś nikt nie ma ochoty zaryzykować. Ogólnie to w budowie są jak "chińskie podróbki", tj. wnętrze oraz przetwornik są kopią Audeze. Czy mogą dobrze zagrać? Pewnie mogą, ale na razie to mają problemy wieku dziecięcego tj. pękające drewno przy łączeniu i słabe konektory. Ponoć to rozwinięcie grania HE-400i, a te można było dorwać nawet za 178$.


Zawsze przy nowościach radzę zachować zdrowy rozsądek, bo parę optymistycznych opinii wystarczy, aby niezły hype nakręcić. Kilka miesięcy wystarczy, aby skonfrontować wszystko z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites

Niestety jak pisałem w pierwszym poście zakupy będę robił na amazon.de, ponieważ zwrot za B&W P7 będzie przelany na saldo konta na amazonie, a nie na konto bankowe. W związku z tym zamówienie tych Fostex'ów odpada.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...