Skocz do zawartości

Karta graficzna 5850 sapphire 1GB


Recommended Posts

Witam mam problem z temperaturą karty graficznej.

Ma może ktoś gotowy zmieniony bios i podkręcony,ponieważ sam podkręciłem wszystko ale nie mogę ogarnąć tematu zmiany szybkości wentylatora w stosunku do temperatury(za słabo wieje np 80stopni a chodzi na 24).

Niby wszystko ustawione mam ale po restarcie zmiany nie zapisują się.Wydaje mi się że szybko wieje tylko podczas początkowej fazy rozruchu, a jak system się ładuje to jakby stery wszystko zmieniały na 24 procent mocy wentylatora.Gdzie leży problem

 

 

Program do ładowania biosu ATIWinflash

Edytor biosu RBE 125

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie konkretnie o to mi chodzi.Ja nie mam możliwości zapisania Duty cycle na stałe mimo że dam 35% chodzi na standardowym 24% albo 25%,jak to ominąć.Napięcia gpu mogę zmieniać,taktowanie również,ale co z tego jak przydało by się żeby szybciej się wentylator kręcił.

Manualnie w catalyst jak ustawie 40% szybkości to działa ale jak to zautomatyzować.

System reinstalować po flashowaniu karty ,czy coś to da?

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

A programami typu MSI Afterburner. Settings -> zakładka FAN ? Albo w oknie głównym ustawić na sztywno obroty i zaznaczyć aby startowały ustawienia z windowsem - Apply overclocking at system startup. Pamiętaj, że zabawa z ustawieniami obrotów może przegrzać kartę ! ! !

Link to post
Share on other sites

W moim hd5870 na 80 stopniach też jest 24% wiatraka, te karty są tak ustawione aby dopiero po zbliżeniu się do 85 stopni zbijać temperaturę za wszelką cenę, a widzę że też masz sapphire, u mnie powyżej 30% wiatraka to jest taka suszarka że nie da się wytrzymać. Więc nie martw się że osiąga 80 stopni, bo jak podkręcisz to przy 85 stopniach nie da ci pójść z temperaturą wyżej.

Link to post
Share on other sites

Siema

 

Jak podkręcisz kartę to zwiększ jej manualnie obroty w MSI Afterburner. Jak to zrobisz to kliknij save i okienka pojawią się na zielono, kliknij pierwsze żeby zapisać. Aha i w opcjach programu ustaw żeby się uruchamiał wraz z startem systemu. To powinno pomóc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja swoją FurMarkiem podgrzewałem, i nie wiem jak u kolegi ale u mnie ustawienie fan na 30% jest głośno a na 50% jest nie do wytrzymania o 100% nie wspomnę bo bałem się że komp odleci, bo wydawał odgłosy jak odrzutowiec xD

Link to post
Share on other sites

Próbowałem ale u mnie nie da rady, możesz tylko ustawić na sztywno w sterowniku karty graficznej obroty, apropo u ciebie też jest tak głośno powyżej 30% wiatraka?? Ja sobie odpuściłem podkręcani mojej grafy do puki nie zmienię chłodzenia bo po 1 odgłosy nie do wytrzymania a po 2 u mnie nawet po podkręceniu na to co pozwalają stery się przegrzewa więc :D a jak ustawie fan speed 40% mam o wiele niższą temperaturę ale wtedy zaczyna się walka o usłyszenie dźwięków z głośnika xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...