Skocz do zawartości

[Jak?] i5-2500K + ASRock Extreme4 + A-DATA CL9 Gaming...


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Bardzo bym prosił o rady jak mam się prawidłowo zabrać za podkręcenie mojego zestawu:[*:1z9wgki8]Intel Intel Core i5-2500K;[*:1z9wgki8]AsRock Extreme4;[*:1z9wgki8]A-Data A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming;[*:1z9wgki8]Palit GeForce GTX560Ti Sonic 1GB.Prawidłowo to znaczy chciałbym nie marnować potencjału podzespołów, i być o jakieś trzy kroki przed "samo palną" granicą.

 

W pierwszej kolejności ustawiłem sztywno napięcie oraz timingi pamięci, a zasadniczo zrobił to za mnie ASRock, który wykrył posiadane przeze mnie kości. Profil producenta płyty odpowiada specyfikacji pamięci.

 

Nie ukrywam, że jestem w temacie całkowicie zielony. Brak mi doświadczenia z OC, oraz odwagi, aby zająć się tym na własną rękę. Poprzedni komputer podkręcałem zgodnie z waszymi radami, i z przyrostu mocny byłem bardzo zadowolony.

 

http://img163.imageshack.us/img163/4585/desktop20110211.jpg

Link to post
Share on other sites

Obecnie korzystać z chłodzenia BOX, a w szafce trzymam zakupiony wczoraj SilentiumPC Spartan HE923 (używany, 40 zł). Wymianę planuję na weekend. I jeszcze jedno. Sprzedałem posiadany wcześniej wentylator Noctua NH-U12P SE bez jednego wiatraczka. Zupełnie o nim zapomniałem, a sam nabywca nie był zdziwiony zdjęciami tylko z jednym wentylatorem. Produkt jakby nie było sprzedałem zgodny z opisem. Może będzie pasował do Spartan HE923.

 

Zmieniłem profil OC na 4,0 GHz. Jak wygląda sytuacja z napięciami? Zmienić coś?

http://img809.imageshack.us/img809/2186/desktop20110210.jpg

Link to post
Share on other sites

Dobra teraz najlepiej ściągnij LinX i rób tak, zapuść go na 10 pętli. Jeżeli nie wyskoczy błąd to zmniejsz napięcie vcore o 2 pozycje w biosie, i rób tak do puki nie wystąpi błąd w LinX, jeżeli owy wystąpi w jednym z 10 przebiegów podnieś vcore o 1 pozycję, i teraz masz podstawową stabilność, jeżeli po zapuszczeniu 20-30 pętli LinX nie wystąpi błąd to znaczy że masz stabilny procesor, jeżeli wystąpi błąd to znowu podnieś napięcie o jedną pozycję i znowu testuj, reszta napięć dobrze dobrana jest, ale moim zdaniem najpierw zamontuj chłodzenie bo nie powinieneś przekraczać 70 stopni. Jak tempy pod czas testu wbiją na 85+ , jest to możliwe bo LinX o wiele bardziej rozgrzewa procka i szybciej wykrywa błędy. To od razu wyłącz program i zmieniaj chłodzenie. (Oczywiście w linX pamiętaj aby zaznaczyć memory ALL) jak zrobisz wszystko co powiedziałem wstaw screena z końcowym napięciem i temperaturami, wtedy zobaczymy co dalej robić. Ale jeszcze raz powtarzam wymień chłodzenie zanim zaczniesz się bawić w oc.

 

EDIT.

 

EJ EJ, ty masz takie temperatury w idle?? bo widzę cpu usage 0% w RealTemp, jeśli tak to wczytaj optymalne ustawienia biosu i wymieniaj chłodzenie bo zjarasz procka w chwile.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

4,0GHz oraz 4,2GHz. Test LinX (20 run) oraz prime95 zaliczony. Temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, więc myślę, że można więcej. Problem w tym, że z tego co wyczytałem z najnowszego Custom PC przy progu 4,5GHz koniczna jest edycja napięć. Testowałem podane przez nich napięcia -o ile miałem możliwość ich ustawienia: VCCSA nie mogę ustawić na 1, i tak dalej - niestety komputer nie startował.

 

Druga sprawa to pamięć. Wymieniłem kości na Patriot DDR3 Viper II Sector 5 1600MHz, niestety nie chodzą mi stabilnie na ustawieniach podanych przez producenta: 8-8-8-24, DDR3-1600MHz, 1,65V. Nie mam z nimi problemów przy 8-8-8-24, DDR3-1330MHz, 1,65V.

 

Proszę o porady.

 

http://img35.imageshack.us/img35/2874/etap1.jpg

 

http://img836.imageshack.us/img836/5330/etap2m.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...