Skocz do zawartości

Skylake I7 6700K czy temperatury są dobre?


Recommended Posts

Witam tak jak w temacie chciałem dowiedzieć się czy mam dobre temp procesora. Poprzednio miałem I3 6100 który był chłodzony przez THERMALRIGHT TRUE SPIRIT 120M BW i dziś ten sam wentylator schładza I7 6700K, zresztą kupiłem do z myślą o przyszłym większym CPU. Temperatury takie osiąga w grach które niewiele wymagają od CPU 40-55 temp, zaś gry gdzie use cpu przekracza 65% wynosi 61 temp z krótkimi momentami 62 czy 64, ale naprawdę są to krótkie momenty, a tak głównie jest 61 temp. 

 

Czy zostawić ten wentylator jeśli temp nie są właściwe? Nie korzystam z gameboost. Zegar CPU mam na 4.0GHz, ale może nie długo przetestuje zegar na gameboost. Kręcić nie zamierzam jak na razie tym bardziej, że nie wiem czy to wystarczający wentylator do kręcenia CPU. 

 

Oto moja konfiguracja:

MSI Z270 GAMING PRO CARBON

INTEL SKYLAKE CORE i7-6700K QUADCORE 64 BIT 4.O GHz

NVIDIA GEFORCE GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X OC 4GB 128-BIT

CORSAIR VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz CL16

SILENTIUMPC VERO L1 600W 80+

THERMALRIGHT TRUE SPIRIT 120M BW

OBUDOWA ZALMAN Z9 NEO BIAŁA


Aha w stanie spoczynku I

 

Witam tak jak w temacie chciałem dowiedzieć się czy mam dobre temp procesora. Poprzednio miałem I3 6100 który był chłodzony przez THERMALRIGHT TRUE SPIRIT 120M BW i dziś ten sam wentylator schładza I7 6700K, zresztą kupiłem do z myślą o przyszłym większym CPU. Temperatury takie osiąga w grach które niewiele wymagają od CPU 40-55 temp, zaś gry gdzie use cpu przekracza 65% wynosi 61 temp z krótkimi momentami 62 czy 64, ale naprawdę są to krótkie momenty, a tak głównie jest 61 temp. 

 

Czy zostawić ten wentylator jeśli temp nie są właściwe? Nie korzystam z gameboost. Zegar CPU mam na 4.0GHz, ale może nie długo przetestuje zegar na gameboost. Kręcić nie zamierzam jak na razie tym bardziej, że nie wiem czy to wystarczający wentylator do kręcenia CPU. 

 

Oto moja konfiguracja:

MSI Z270 GAMING PRO CARBON

INTEL SKYLAKE CORE i7-6700K QUADCORE 64 BIT 4.O GHz

NVIDIA GEFORCE GIGABYTE GTX 960 WINDFORCE 2X OC 4GB 128-BIT

CORSAIR VENGEANCE LED 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3200MHz CL16

SILENTIUMPC VERO L1 600W 80+

THERMALRIGHT TRUE SPIRIT 120M BW

OBUDOWA ZALMAN Z9 NEO BIAŁA

Aha w stanie spoczynku I7 6700K ma z 31-35 temp. Po wyłączeniu gry temp utrzymuje się na 47 

Link to post
Share on other sites

U mnie na Noctua NH-D15S temp w idlu ~25, jako ze twoje chlodzenie jest ciut gorszej jakosci to temp. jak najbardziej ok 

 

A reszta temp też ok. Przy dużym obciążeniu 61 to dobra temp? Czy zakupić wyższy model wentylatora aby zbić bardziej temp? Z kolei nie chce aby okazało się, że przy nowym zakupionym wentyl. będę mieć te same wartości. A też lepsze wentylatory są o większych gabarytach, takie to więcej mi zasłonią płyty, a zależy mi na tym by była widoczna. Oczywiście może istnieją lepsze wentylatory które są podobnych rozmiarów.  

Link to post
Share on other sites

Zależy jaką pastę dałeś

 

Pasta najlepszej jakości. Nie pamiętam nazwy, ale to dobra pasta. Moje pytanie w dalszym ciągu jest takie same czy mam odpowiednie temp czy powinienem obawiać się? w stanie spoczynku jak nie dawno sprawdzałem jest z 28-32. W stanie stresu 48-55, w stanie stresu w przypadku gier wymagających więcej od cpu dochodzi maks do 64, ale przeważnie jest 61 i taka wartość się utrzymuje przez dłuższy czas rozgrywki. Po wyłączeniu gry zazwyczaj długo jest 47 temp. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...