Skocz do zawartości

Nowo złożony komputer ciągle się restartuje.


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim
 

Przyszedł dzisiaj kurier z zamówionymi częściami tj.: Gigabyte GA-H110M-DS2 DDR4, Intel Core i5-7500, Corsair VS Series 550W 80PLUS, Seagate 3.5'', 2TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST2000DM001), Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8), obudowa raczej Bogu ducha winna ale SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black. 

 

Zmontowałem wszystko ładnie pięknie, sprawdzam czy odpala i tu powstaje problem jednostka reaguje a po około 10-15 sekundach restartuje i tak cały czas. 
Wyjąłem płytę z obudowy i odpaliłem w kartoniku nic, zmieniłem zasilacz nic, sprawdzałem z jedną kością RAMu nic, podczepiłem nawet swoją grafikę aby zobaczyć czy coś wyskakuje na ekranie jednak na nim pusto. 
Czy ktoś z was ma pomysł co by tu zrobić?

Link to post
Share on other sites

Gdzie były zamawiane podzespoły?

Najrozsądniej byłoby odesłać do sklepu by zaktualzowali BIOS.

Najłatwiej udać się do lokalnego sklepu/serwisu z nadzieją, że posiadają programator (bez konieczności wylutowania kości - utrata gwarancji), wiąże się z dodatkowym kosztem do 50 PLN.

 

 

Spojrzałem na Twoją sygnaturę i nie wiem czy się śmiać czy płakać. :P

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

W sumie nie ale zaraz mogę to sprawdzić i się odezwa, po przez baterię rozumiem?
Jednak nawet strona producenta mówi, że potrzebna jest inna wersja BIOSu więc nie wiem czy jest sens restartować?

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites

W sumie nie ale zaraz mogę to sprawdzić i się odezwa, po przez baterię rozumiem?

Jednak nawet strona producenta mówi, że potrzebna jest inna wersja BIOSu więc nie wiem czy jest sens restartować?

 

Przez zworkę clr cmos ale jeśli znalazłeś takie info na stronie producenta to raczej nic nie wskórasz bo to dość powszechny przypadek i już nie raz widziałem info, że do działania wymagana jest odpowiednio świeża wersja biosu.

Link to post
Share on other sites
Morele

szkoda, że kolega nie spojrzał w zakładkę Usługi na stronie z płytą - za 22 PLN miałby BIOS zaktualizowany :(

 

 

Co z sygnaturą?

Z sygnaturką chodziło o to, że mając 4690K nic nie możesz poradzić z powodu innej podstawki.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Myślę, że jakby spojrzał to by nic nie dało bo i tak nie wiedział, że trzeba go aktualizować. 


Dobra kolega ma 6600k rozumiem, że jak go podłączę i na nim zaktualizuje BIOS to potem normalnie będzie śmigać?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jakby spojrzał to by nic nie dało bo i tak nie wiedział, że trzeba go aktualizować. 

Dobra kolega ma 6600k rozumiem, że jak go podłączę i na nim zaktualizuje BIOS to potem normalnie będzie śmigać?

 

Tak. Pozostanie Ci jedynie kwestia typowego ustawienia biosu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...