Skocz do zawartości

problem z prockiem w laptopie


Recommended Posts

mam lapka dell latitude z prockiem intel centrino duo t7100chipset intel965 2 gb ramu

problem jest taki ze procesor strasznie muli...

jak jest odpalony firefox i gadu to jest po prostu masakra praktycznie caly czas obciążony na ponad 90% :P żadko kiedy styknie na 50 do tych 10 czy 15 procent spada tylko w stanie bezczynności.(też nie zawsze)

jeśli chodzi o gry nie odpala absolutnie nic czy to icy tower czy serious sam (dokładnie to odpala ale grać sie nie da bo sie makabrycznie tnie i tak było z kilkoma innymi grami a powinny na nim działać bez problemu)

wiatrak nie wiem czemu wcale nie chodzi (temp procka przy tym wynosi koło 55 stopni)

i jest nie przykręcony dysk prze co trochę rzęzi (jest to lapek firmowy w pracy więc nie moja wina ze taki jego stan :D)

 

czym to może byc spowodowane??

 

a i sterowniki wszystkie są zainstalowane a innych nie da sie zainstalować bo z stronki dela nie da sie pobrać :) wyskakuje bład że strona nie dostępna...

a z intela nie chce zaibstalować bo są nie zgodne z tym sprzętem... :)

 

proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy, pozbądź się gg, zainstaluj WTW lub AQQ, są mniej obciążające zarówno pamięć jak i procesor. A w Firefox'ie wybierz Narzędzia->Dodatki i w zakładce Wtyczki naciśnij na dole Znajdź aktualizacje. Co takiego robiłeś w przeglądarce, że zużycie proca dochodzi do 40% ? :)

Link to post
Share on other sites

otworzony miałem benchmark i jedna stronkę w internecie ale już wiem czym to było spowodowane

jeden program błędnie odczytał temperaturę (rzeczywista osiągała prawie 70 stopni) a wiatrak nie chodził bo sie pod obudową zalepił kurzem i proc był mega niestabilny

dziugłem go drucikeim i ruszył tem spadła do 40 stopni i jest już ok

 

ale i tak dzięki za próbę pomocy i przynajmniej sie nauczyłem wstawiać obrazki na forum z dysku 8-):)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...