Skocz do zawartości

Udostępnianie internetu przez wifi


Recommended Posts

Mam problem z przesyłaniem internetu przez kartę wifi. Moja konfiguracja wygląda tak:

http://oi66.tinypic.com/2i29dte.jpg

Zamiast PC jest stary laptop na XP, ale to bez znaczenia. Moje pytanie, czy mógłby ktoś pomóc w ustawieniach w połączeniach sieciowych, żeby dało radę przesyłać za pomocą karty wifi z komputera internetu do TV. Chodzi mi o to żebym przy tej konfiguracji mógł uzyskać dostęp do Netflix, który akurat ten telewizor obsługuje po aktualizacji.

 

Link to post
Share on other sites

Są programy, które ułatwią konfigurację typu BEETmobile Hotspot, Connectify, Virtual Router ale zdaje się żaden nie działa już pod XP w nowej wersji, ale jest jeszcze jeden, w którym została zachowana kompatybilność

https://www.dobreprogramy.pl/Free-WiFi-Hotspot,Program,Windows,67939.html

Jako rozwiązanie tymczasowe może się sprawdzić, ale gdy filmy chciałbyś oglądać częściej korzystniej myśle będzie kupić router z modem ADSL i wykorzystać go do udostępniania internetu dla TV i komputera po WiFi.

Link to post
Share on other sites

@Longhorn - a czy karta/jej sterowniki nie muszą mieć tzw. "SoftAP" żeby to działało?

 

@autor - tak jak Longhorn sugeruje, najlepszym rozwiązaniem jest kupić router ADSL, używany to pewnie nawet za 30pln trafisz.

Link to post
Share on other sites

Te programy to praktycznie nakładki na SoftAP, którego często brakuje w fabrycznych sterach. MS co prawda w Win 7 wprowadził swoją implementacje Virtual Wi-Fi ale bez GUI, czyli jakby w niedokończonej formie. Czy SoftAP jest konieczne wymagany przez te softy, tego nie wiem. Większość kart wspiera taki tryb, choć wymagany nie jest.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że router najlepszy, ale właśnie mi się spalił, a to miało być rozwiązanie doraźne zanim znajdę coś odpowiedniego z pasmem 5 GHz, bo na 2,4 to w weekendy jest tragedia z resztą na tej karcie tl-wn721n to szło tylko max 480p bez ścinania. Niestety ten program nie do pobrania, wszędzie wirusy. Polecacie jeszcze jakiś inny?

Link to post
Share on other sites

Wygląda na fałszywy alarm, Bitdefender Total Security 2017 nie widzi w tym pliku żadnego zagrożenia. Innego ewentualnie programu działającego jeszcze pod XP w najnowszej wersji nie znam. Chyba, że przeszukałbyś wersje archiwalne z tych, które podawałem.

Link to post
Share on other sites

U mnie ESET wykrywa konia i niepożądaną aplikację, ale zaryzykuję. Mam tylko pytanie, bo jestem zupełni zielony, zaznaczam w tym okienku "share from" połączenie lokalne, którym dopływa internet, czy sieć bezprzewodową?

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie, wypróbuję.


Miałem chwilę na sprawdzenie tego programu. Niestety u mnie funkcja SoftAP jest, z jakiegoś powodu, wyszarzona?

 

Próbowałem chociaż utworzyć połączenie na zasadzie punktu dostępu, który ustawiłem na tym tv. Niestety połączenie rozłącza się - wyskakuje problem z otrzymaniem adresu sieciowego. Jest możliwość utworzenia takiego punktu w systemie Xp? Chodzi mi już tylko o samą możliwość dostępu do plików video na kompie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...