Skocz do zawartości

Wysokie temperatury podzespołów


Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie mam problem z grzaniem się podzespołów w komputerze. Nic nie zmieniałem, nie podkręcałem z dnia na dzień po prostu zaobserwowałem ścinki podczas gry. Sprawdzałem wszystko (stracone pakiety, skany systemu, format win 10). Postanowiłem sprawdzić temperatury w programie HWMonitor. Podczas grania  w CS Go po 15 minutach temperatura procesora wyniosła ponad 90 stopni, siedząc przy komputerze czułem taki specyficzny zapach który występuje przy takich temperaturach. Oczywiście grafika też podskoczyła do +/- 70. Pastę na procesorze wymieniałem ze 4 razy, dokupiłem 2 wiatraczek który jest z drugiej strony radiatora na procesorze i który ma wyciągać powietrze. Niestety nic nie pomogło, nie wiem czy to może być wina chłodzenia do procesora, czy to może karta graficzna wytwarza to ciepło i przy złym obiegu powietrza idzie to na procesor i potem wszystko jest ciepłe. Po prostu brak mi już pomysłów i przed oddaniem do jakiegoś serwisu chciałbym się dowiedzieć czy ktoś tutaj może mi pomóc. 

 

Temperatury procesora dochodzą do 95 stopni a grafika do 78. Nie wiem czy to może jeden z podzespołów ma problemy z chłodzeniem i potem przy braku dobrej wentylacji już rozchodzi się na resztę czy to tak nie działa.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi bo już bawię się z tym kilka dni i nie mam pomysłu co jest nie tak.

 

 

Link to post
Share on other sites

Podaj więcej informacji.Specyfikacja kompa (obudowa,chłodzenie + inne komponenty),jaka pasta,czy w spoczynku jest tak samo?Być może złapałeś jakąś koparkę Bitcoinów -ja tak miałem.W spoczynku karta graficzna chodziła u mnie na 100%.Wrzuć screena z HW Monitora zobaczymy jakie napięcie na procku i ogólnie inne parametry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisze na razie tyle ile jestem w stanie:

 

Intel Core i7 4790K

MSI Z97 Pc Mate

GeForce GTX 970

Chieftec GPS 700A8

Pasta Titan Nano Grease

Chłodzenie LC Power (4 headpipy, 170 @ TDP) LC-CC-100

 

Test z HWInfo wrzuce jutro jeśli ogarne ten program, robiłem testy w OCCT i wyniki były podobne do tych ze screena z HWMonitor.

Tak samo zdjęcie postaram się wrzucić jutro ale w obudowie mam 2 wiatraczki na chłodzeniu ( zamontowałem drugi wyciągający żeby zobaczyć czy coś pomoże).

Chłodzenie siedzi dobrze. Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś informacje to piszcie, postaram się na bieżąco dodawać.

W spoczynku mam 40/50. Jeśli odpale gierke to temperatura leci w górę, po 40/50 minutach było to 90 stopni i postanowiłem wyłączyć.

Zużycie procesora w normie. Podczas tych wysokich temperatur zużycie było na poziomie 70/80 gdy miałem włączoną przeglądarke i gre.

Edytowane przez enerdo
Link to post
Share on other sites

Temperatury w trakcie testu OCCT były takie same jak w trakcie gry?OCCT obciąża procka do bólu,natomiast jaka by to nie była gra to nie obciąży procesora tak jak OCCT.Tak więc jeżeli w CS GO temperatury do chodzą do 90 stopni to w OCCT po kilku sekundach testu temperatura powinna wynosić 100 stopni i komp powinien się wyłączyć (zresetować).Dobrze masz zamontowane wiatraki,to znaczy czy czasem nie obracają się odwrotnie.I te w obudowie i te na chłodzeniu.Wiem pytanie dziwne ale i sytuacja jest bardzo dziwna.Lepiej sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Temperatury w trakcie testu OCCT były takie same jak w trakcie gry?OCCT obciąża procka do bólu,natomiast jaka by to nie była gra to nie obciąży procesora tak jak OCCT.Tak więc jeżeli w CS GO temperatury do chodzą do 90 stopni to w OCCT po kilku sekundach testu temperatura powinna wynosić 100 stopni i komp powinien się wyłączyć (zresetować).Dobrze masz zamontowane wiatraki,to znaczy czy czasem nie obracają się odwrotnie.I te w obudowie i te na chłodzeniu.Wiem pytanie dziwne ale i sytuacja jest bardzo dziwna.Lepiej sprawdzić.

W OCCT robiłem 15 minutowy test, wiadomo tam na 100 procent obciążenia procka ale temperatury dochodziły do 85. Podczas grania po 40/60 minutach przy użyciu w 70 procentach dochodziły do 95. Wydaje mi się że to przez to że karta też była obciążona i temperatury na niej 75 to tez duzo. Czy to może byc wina zasilacza?

Link to post
Share on other sites

Może być zasilacz, może być coś płytą. Sprawdź czy na płycie nie ma przypadkiem wypukłych kondensatorów (takie małe walce), Bo coś czuję, że albo zasilacz zaczyna "klękać" albo płyta. Do zasilacza też możesz zajrzeć, wystarczy zdjąć obudowę, bo odpukać w niemalowane jak kondensatory to może pójść się kochać wszystko. Ale to tylko teoria...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...