Skocz do zawartości

Ile mogą być warte te Tagany?


Recommended Posts

Swój egzemplarz w pełni sprawny TG 500 U 33 2 co miał 7 lat w tym przez ostatnie 2 lata miał konkrety wycisk sprzedałem za 50 zł.

Odłącz kabel zasilający naciśnij przycisk zasilania na obudowie by rozładować ładunek elektryczny w kondensatorach zasilacza, i rozbierz go odkurz i sprawdź czy kondensatory nie są popuchnięte/wylane.

Żeby nowy nabywca w razie czego nie miał pretensji ze kupił zasilacz od "Janusza biznesu" :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tą ceną to chyba kolega trochę przesadził. Za 50 zł to można kupić 7 letniego podstawowego chieftecha 400W czy 450W a nie Tagana, który o ile pamiętam ma certyfikat Bronze, przynajmniej ta 500-ka bo miałem taką. Ostatnio sam sprzedałem bez najmniejszego problemu Chieftecha CTG-450-80P za 70 zł a te Tagany są lepsze. Osobiście obstawiałbym że sprzedający dostanie spokojnie 100 zł za 500-tkę i 120 zł za 600-tkę (o ile ona też ma certyfikat Bronze).

Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście obstawiałbym że sprzedający dostanie spokojnie 100 zł za 500-tkę i 120 zł za 600-tkę

 

Za 7 letni lub starszy zasilacz 120 zł ? - nie ma takiej możliwości

 

50 zł za sztukę to MAX.

 

Przy cenie COOLERMASTER-a G550M 550W - 159 zł  oraz COOLERMASTER-a THUNDER 500W - 129 zł to tym bardziej nigdy w życiu żaden z tych taganów nie jest wart 100 zł - chyba, że łącznie. Do tego oba coolermaster-y są z 12 miesięczna gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

Moje zasilacze były kupione w listopadzie 2012 roku więc mają niecałe 5 lat i tez wydaje mi się że 50 zł za sztukę to przesada no ale czas i rynek pokaże za ile je sprzedam.

Tak czy inaczej obie te zasiłki bez najmniejszego problemu chodzą od momentu zakupu a co do przytoczonego Coolermastera to dwie pierwsze opinie o nim na morelach są po prostu... cytując jedną z reklam bezcenne :-) Chyba mimo wieku moich zasiłek bym się nie przesiadł po ich przeczytaniu i to nie tylko dlatego że to moje zasiłki i mam do nich sentyment :-)

Dzięki wszystkim za sugestie i dyskusję i chyba zamykam temat.

Link to post
Share on other sites

 

 

a co do przytoczonego Coolermastera to dwie pierwsze opinie o nim na morelach są po prostu... cytując jedną z reklam bezcenne :-)

 

Dwie opinie negatywne na 150 to NIC :). Druga sprawa znając życie jakiś Janusz pchał na siłę wtyczki coś połamał a potem jest żal do producenta zasilacza lub po prostu uszkodzenie sprzętu to czysty przypadek nie zależny od zasilacza.

 

Jeżeli zasilacz z wyższej półki nigdy nie był otwierany\grzebany to nie ma prawa nam uszkodzić podzespołów - ma tyle zabezpieczeń, że jest to nieprawdopodobne. 

 

G550M to b. fajna jednostka.

 

Na morele - "96,58% osób poleca ten produkt"   :evil:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zasilacz z wyższej półki nigdy nie był otwierany\grzebany to nie ma prawa nam uszkodzić podzespołów - ma tyle zabezpieczeń, że jest to nieprawdopodobne.

 

Masz na myśli tego Coolermastera? Jeśli tak to chyba mamy zupełnie inne spojrzenie na kwestię zasilaczy.

Link to post
Share on other sites

sam pamiętam jak miałem u siebie TG600-U33II teraz siedzi w PC rodziców, niestety głupi wtedy byłem i nie wiedziałem że 80 W mocniejszy TG680-U33II był już na DC-DC ( choć cena była znacznie wyższa niż jednostki 600W) 

Co do zasilaczy i cen, gdybyś miał TG680-U33II to może jeszcze za 100zł i więcej byłoby to sprzedać ( ale te 500 i 600W wersje to tak jak wyżej, za 50-70zł max, choć dużo zależy od stanu )  


mój TG600-U33II po kilku latach przy obciążeniu miał 11.8V więc niezbyt dobrze ( choć jak na zasilacz bez DC-DC nie było tragedii ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...