Skocz do zawartości

Upgrade części komputera


Recommended Posts

Witam, mam zamiar wymienić kilka części komputera i poszukuję porad w celu dobrania najbardziej zoptymalizowanego sprzętu. Komputer ma służyć do grania w m.in Dishonored 2, Wiedzmin 3, CS:GO, Heroes VI,VII, Bioshock itp.

Budżet wygląda w ten sposób,że jestem w stanie wyłożyć około 1000zł na 2 miesiące. Nie potrzebuję najmocniejszego sprzętu tylko tak zoptymalizowanego aby wyszło nie za drogo a w gry grało się płynnie i z satysfakcją. :)  Do podowanych przez was części mile widziane alternatywy w 2 przedziałach cenowych.

Do wymiany na pewno pójdzie procesor tylko nie wiem czy celować w i5 czy już w i7 a za razem mocniejszy zasilacz. Czy opłaca się kupić używany procesor, który był używany w normalnej wydajności bez podkręcania :?:  Karta graficzna jest nowa więc to do niej chciałbym podobierać pozostałe elementy.  :) 

 

Specyfikacje mojego sprzętu:

 

System: Windows 7 64-bit

Procesor: Intel Core i3 2100

Karta Graficzna: GTX 750Ti od MSI

Płyta główna: Gigabyte H61M-S2P-B3

Pamięć RAM: Patriot 2x2GB 1333MHz

Zasilacz: Tagan TG350-U33II (350W )

Monitor: Samsung SyncMaster 24 calowy

Dyski twarde: 77,5GB na system, drugi 155GB

Czytnik kart pamięci: Modecom MC-CR108

Napęd optyczny: LiteON IHAS124

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Mówiąc szczerze to ów karta zbytnio ograniczona nie jest przez tą i3... Jaką kwota na upgrade dysponujesz??? Potrzeba by ram zmienić, gdyż masz 4 GB a 8 to podstawa... Procek też wymienić na i5 jak już... Zasilacz na ciut mocniejszy, chociaz ten zapewne nawet z i5 da rade na styk :)

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy mógłbym wyłożyć około 1200pln. (Starczyło by na nowy procesor lub używany procesor i nowy zasilacz taki 450W) Ewentualnie mogę poczekać, załóżmy do wakacji i uzbierać drugie tyle.

Masz na myśli jakieś konkretne modele i5? Czy obejdzie się to bez wymiany płyty głównej? (chodzi o to czy będzie wystarcza ilość slotów i gniazd żeby wszystko popodłączać)

RAM'u bym chyba mógł dokupić później. Rozważam jeszcze kupno dysku SSD żeby zainstalować na nim system, bo na tej i3 np. jak gram w CS'a zminimalizuje grę i chcę włączyć przeglądarkę to komputer trochę walczy i wystawia mnie na cierpliwość heh, gdyż czas oczekiwania odpalenia przeglądarki wynosi lekko ponad pół minuty.

Link to post
Share on other sites

Jak mozesz to czekaj, jest seria Ryzen-ow juz , widze ze Intel spuszcza z cen, wiec jakis miesiac/dwa i zlozyc bedzie mozna killera :) jesli jednak nie chcesz wymiany na ddr4, nowego procka itd to sprzedac ram, kupic 2*4, szukac i5, dorzucic ssd :) w 1200 moze sie zmiescisz :)

A co do procka i5 to 2500 idzie tanio wyrwać, nic ponadto sie nie oplaca ;) na cs:go bedzie zauwazalna roznica :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...