Skocz do zawartości

Powietrzem CPU do 350zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

Potrzebuję chłodzonka pod i5 3570k. Planuję wykręcić do 4.5 GHz maksymalnie.

Reszta podzespołów:

 

-MSI z77a G43

-MSI  RX480 8GB

-16GB ram (Kingston 2x4GB HyperX Beast i 2x4GB HyperX Blue )

-XFX TS550W 80+ bronze

Wszystko w SilentiumPC Brutus 410. Obecnie jadę na SilentiumPC Spartan Pro HE924 i jeszcze nie kręciłem więc może wystarczy?

Link to post
Share on other sites

@up

A Ty w ogóle przeczytałeś do jakiej budy to ma być? Żadne z tych chłodzeń poza Macho Rev. A nie zmieści się w budzie.

@autor

Ze względu na ograniczenie w postaci max 157mm wysokość coolera, mogę jedynie polecić Macho Rev. A, a resztę budżetu poświęcić na nową budę. Miałem tego Brutusa, straszny syf :D

 

e// Do tego chłodzenia dokup pastę GC Extreme od Gelida i będzie git

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Do tej obudowy powinno wejść wydajne chłodzenie Scythe Fuma o wysokości 149mm, z tym że może być jeden problem. O ile pamięci HyperX Blue powinny wejść, to Beast trzeba by zmierzyć jaką mają wysokość. Pod Fumą zmieszczą się pamięci o wysokości do 35mm. Można to obejść montując wentylator z tyłu drugiej wieży, co też proponuje producent.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

46,4 mm tyle posiada radiator więc lipa. Ogólnie 35 mm to raczej pamięci bez radiatorów wejdą tylko. Ten Macho Rev. A wystarczy z dobrą pastą spokojnie na 4.5 GHz?

 

Żeby nie zakładać nowego temu jaką budę polecicie ewentualnie do 300zł? Nie chcę raczej jakiejś przesadnie wielkiej bo poza 2 dyskami i resztą podzespołów nie mam zamiaru raczej nic więcej montować.

Link to post
Share on other sites

Tak, Macho to bardzo wydajne chłodzenie w swojej klasie cenowej, a Gelid GC to jedna z najlepszych past obecnie oferowanych na rynku. Sam zaobserwowałem ok. 4C poprawy na każdym rdzeniu kiedy wymieniałem Arctic MX-2, a konstystencja pasty pozwala na jej wygodne rozprowadzenie na IHSie. Spokojnie uciągnie 4,5Ghz.

 

Do 3 stówek to można popatrzeć na poniższe budy

 

 

Moim faworytem jest Phanteks, gdyby mnie pytać o zdanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki.


Chyba będzie lipa z tym macho A bo z tego co czytam to ludziom zasłania jeden slot ram na podobnych płytach. Jakieś alternatywy?

 

Poniżej daję foto gdzie wygląda to bardzo podobnie z obecnym chłodzeniem żeby wyjaśnić o co mi chodzi. Chłodzenie, które wejdzie może mieć większą głębokość niż 80 mm, może to być nawet do 140mm ale w stronę tyłu obudowy, a ten Macho Rev. A przysłania właśnie pierwszy bank pamięci. Gdybym wsadził w niego tą pamięć kingstone beast zamiast blue jak mam obecnie (z niższym radiatorem) to byłoby na styk, a Macho jest większy.

http://imgur.com/a/cmH78

 

Wolałbym takie rozwiązanie ale z racji, że założyłem temat osobny odnośnie obudowy proszę przy "OPCJI B"(wymiana obudowy), czyli droższej wziąć pod uwagę, że chłodzenie będzie mogło mieć do 170 mm, z tym że nadal proszę brać pod uwagę iż sloty pamięci są dosyć blisko procesora. Zresztą powyższy screen dobrze to prezentuje. Z drugiej strony nie powinno to być problemem, ponieważ wtedy pamięci będą mogły się znajdować pod chłodzeniem. W tym przypadku chciałbym jednak ograniczyć budżet chłodzenia do 300zł jeśli da radę. Poniżej daję jeszcze screena jak wygląda Noctua NH-U9B SE2 na MSI Z77A G45

http://imgur.com/a/4yl3J

Edytowane przez Sharimsejn
Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze jeden radiator, który radzi sobie nawet z podkręconym do 4,4 GHz i7 4770, to Scythe Grand Kama Cross, wysokość 147mm. Pod niego wchodzą nawet bardzo wysokie pamięci typu Dominator, wysokość radiatora 147mm. Jeżeli zwiększasz budżet do 300 zł i do tego, o ile dobrze zrozumiałem, zmieniasz obudowę to Noctua NH-U14S nie zasłania slotów pamięci.

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie chyba jednak wezmę też budę ale przez to chciałem zmniejszyć budżet na cooler do 300zł, a nie zwiększyć ;p

Czym się różnią w wydajności te Noctuy U14S i U12S od takiego Scythe Grand Kama Cross. Różnica to około ~100zł, a czytam że ludzie kręcą i5k czy i7k do 4,5 GHz i ten scythe daje radę bez problemu. Oczywiście chętnie wezmę Noctuę bo mimo iż nie znam się bardzo na chłodzeniach to marki dotarły do mnie ;p ale chciałbym poznać jakiś atut naprawdę przeważający za dołożeniem 100 zł. Nie tylko taki, że Noctua to dobre chłodzenia bo nie jest jedyna.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

U14S jest wydajniejsza od Scythe Kama, możliwość dołożenia drugiego wentylatora. Dodatkowe zapinki są w na wyposażeniu radiatora. Bardzo dobry support, montaż radiatora prosty i pewny. Cichy wentylator. Nie zasłania slotów DDR. Niewymagająca wygrzania, bardzo dobra pasta na wyposażeniu. Wystarczy na kilka aplikacji. Zaraz podam jakie temperatury były podczas grania w Overwatcha. Syn akurat skończył grać, temperatura w spoczynku 32-33, podczas grania 58 st.C przy obrotach wentylatora 750 RPM. Taktowanie procesora 4,4 Ghz. Jedno ale, glut pod czapeczką był wymieniany na CLU. Temperatura otoczenia 24,5 st.C.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

U14S jest wydajniejsza od Scythe Kama, możliwość dołożenia drugiego wentylatora. Dodatkowe zapinki są w na wyposażeniu radiatora. Bardzo dobry support, montaż radiatora prosty i pewny. Cichy wentylator. Nie zasłania slotów DDR. Niewymagająca wygrzania, bardzo dobra pasta na wyposażeniu. Wystarczy na kilka aplikacji. Zaraz podam jakie temperatury były podczas grania w Overwatcha. Syn akurat skończył grać, temperatura w spoczynku 32-33, podczas grania 58 st.C przy obrotach wentylatora 750 RPM. Taktowanie procesora 4,4 Ghz. Jedno ale, glut pod czapeczką był wymieniany na CLU. Temperatura otoczenia 24,5 st.C.

Co dokładnie znaczy, że na CLU?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...