Skocz do zawartości

Proszę o pomoc pilne:)


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam pamięć ram G Skill Trident Z 2x4gb 3200 cl 16

 

Kod producenta F4-3200C16D-8GTZ  Timingi  CL16-16-16-36

 

Pojawiła się okazja i mogę dokupić takie same pamięci tylko że są to kości z quad chanel chyba:P

 

Kod Producenta 2x4gb 3200 cl16   F4-3200C16Q-16GTZB Timingi CL16-18-18-38

 

 

Proszę powiedzieć czy takie oto pamięci będą działały razem z moimi??

 

Dziekuję i pozdrawiam.

Edytowane przez dominator21
Link to post
Share on other sites

Tak powinny działać pod warunkiem że mają te same napięcia, ze swojego doświadczenia na płycie Asus P7P55D do Patriotów Viper CL7 (1.9V) nieopatrznie dokupiłem (długa historia) Patrioty Sector 5 CL9 (1.65V) i miałem na początku problem, bo albo mi wykrywał jedne albo drugie, na szczęście na płycie miałem przycisk MEMOK! do szybkiego sprawdzenia i ustawienia pamięci przez Bios i po dłuższej chwili ustawiania i żonglowania pamięciami w biosie, wykryło wszystkie 2 komplety i mogłem ustawić w Biosie na sztywno napięcie 1.65V.

 

Z tego co widze u Ciebie, różnica jest tylko w timingach i to bynajmniej nie w tym pierwszym, więc powinny się ustawić do wartości tych nieco późniejszych, przed dołożeniem w biosie timingi na auto ustaw, albo takie jakie maja słabsze kości :)

Link to post
Share on other sites

 

ale na jakiej płycie ? 

 

 

nope, po pierwsze nie ma zestawów po 2 kostki do quad, po drugie na stronie producenta pisze że do dual  

 

 

PAmięci jedne jak i drugie pracują na napięciu 1.35v bynajmniej tak pisze na opakowaniach.

 

Płytę główną jaką posiadam ASUS MAXIMUS IX HERO Z270

 

W specyfikacji płyty jest napisane że obsługuje jedne jak i drugie,\

 

Mam nadzieje że nie będą się gryzły.

Link to post
Share on other sites

Nie pisz na PW, skoro odpowiadam w temacie. 
Nie cytuj tez całych postów pod nimi. 

z automatu ustawi ci najwyższe z zgodnych profili jedec, ale później spokojnie możesz sobie ustawić profil XMP tych wolniejszych 16-18-18-38 ( powinno działać )  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...