Skocz do zawartości

Upgarde PC (GTX 970 w SLI vs GTX 1070)?


Recommended Posts

Cześć,

 

Planuję wiosenny upgrade mojej stacji a konkretnie karty graficznej dlatego chciałbym prosić o pomoc

mój obecny zestaw zakupiony w lutym 2015 prezentuje się następująco:

Płyta: Gigabyte GA-Z97X-GAMING 5 (Z97 3xPCI-E DDR3)
K
arta: ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCU II Black OC
Procesor: 
Intel i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX
Zasilacz: 
be quiet! 630W Pure Power L8 BOX

Pamięc: HyperX 16GB 2400MHz Savage CL11 (2x8192)

Chłodzenie CPU: be quiet! Dark Rock Advanced

Dyski: Crucial 256GB 2,5'' SATA SSD MX100 7mm [DEM]WD 1TB 7200obr. 64MB BLACK

Obudowa: be quiet!  dark base pro 800

 

Budżet: 1000 - 1200 PLN  

Cel: poprawa wydajności

1. Zastanawiałem się nad sprzedażą mojej obecnej karty GTX970 i zakupem GTX1070 ale nie wiem czy zmieszczę się w budżecie. Ewentualnie proszę o inne propozycję ale z uwagi na fakt iż posiadam tablet SHIELD K1 prosze aby karta była z NVIDIA.

2. Zastanawiałem się też nad innym rozwiązaniem a mianowicie zakupem drugiej identycznej karty:
ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCU II Black OC 
i połączeniem SLI. Jeśli ten pomysł to totalna głupota to przepraszam ale prosze o wyjaśnienie.

3. Być może nie warto dotykać karty a zmienić zupełnie co innego w moim zestawie?



 

 

Link to post
Share on other sites

SLI to głupota, zwłaszcza z takich kart.
Więcej problemów, a zysk przeważnie tylko w cyferkach. Wyszukaj sobie SLI tutaj na forum, jest pełno wyjaśnień.

Dozbieraj do Palit GTX 1070 JetStream.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

SLI dobre są do bicia rekordów "markach", do gier najlepsza jest jedna mocniejsza karta.

Inna sprawa że do SLI potrzebna byłaby platforma  na chipset X 99, LGA 1150 ma za mało linii na PCI Express 3.0

Podsumowując podkręć posiadany Core i5 i bez obaw możesz wsadzać GTX 1070.

Edytowane przez MESSER
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kup gtx 1070 .Sli badż crossfire z mocniejszych grafik. A z grami zależy kto jakie gra gry po pierwsze .Nie każdy umie z tego korzystać z sli i crossfire .Ja jestem zadowolony z 2 grafik a miałem dużo takich połączeń  grafik jak wczesniej 7950 w crossfire , gtx 590 , gtx 770 sli, r9 290x crossfire A teraz 390x crossfire. 

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

 Ogólnie 970 sli jest z 5% wydajniejsze od pojedynczej 1070 ale jest sporo minusów :

- dużo większy pobór prądu, przecież to dwie karty graficzne

- karty będą się mocno nagrzewać

- możliwe w wielu grach mikro przycięcia, nie każda gra wspiera sli

- pamięć vram w sli się nie sumuje gtx 970 = 3,5gb , gtx 1070 = 8gb

 

Podsumowując, sprzedaj swoją kartę za 800zł i masz w sam raz na gtx 1070, palit ma bardzo dobre chłodzenia ciche i wydajne.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi

5:0 dla GTX 1070

ale jestem szczęsliwy że druga opcja czyli pomysł z 970 w SLI nie spotkał się wielką fala krytyki.

 

przeglądałem Allegro i obecnie trwa licytacja na tą samą 970 (obecna cena 690pln)

 

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-970-oc-i6718859442.html

 

przy założeniu że udałoby sie wylicytować za  ok 750 pln to rozwiązanie byłoby tańsze ok 400 zł od Opcji GTX 1070

Natomiast muszę brac pod uwagę również brak gwarancji na 970 i wspominane prblemy wynikające z SLI

 

 

Dlatego posłucham waszych opinii i zainwestuję w pewniejszy produkt jakim będzie GTX 1070 

Edytowane przez Shreed
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...