Skocz do zawartości

Problem z płytą główna


Recommended Posts

witam posiadam prawdopodobnie problem z plytą główną. Podczas uruchamiania komputera rusza wiatrak na procesorze ale na karcie graficznej nie, po wielokrotnych probach restartu udaje sie uruchomic komputer. Probowalem odlaczyc  karte i ram brak pikniec dopiero po wielu resetach komputer zaczyna sygnalizowac bledy z karta i ramem, Moje pytanie to czy to raczej uszkodzona plyta glowna czy moze byc tez wina zasilacza. moj zestaw to 

zasilacz chieftec gps 500a8

plyta gigabyte ga m52l s3p

procesor amd athlon 7750

ram jakies ddr2 

karta gigabyte radeon hd 7770

dysk wd 320 gb

Link to post
Share on other sites

mam stary zasilacz logic 400w tylko nie posiada on wtyczki 6 pin do karty graficznej czy mogl bym na nim sprawdzic ten problem ?

Zasilacz z czarnej listy.

Troszkę ryzykowne aczkolwiek dostępne są przejściówki molex / 6 pin (GPU).

Często taka przejściówka dołączona jest do karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

tak sie zastnawiam czy mogl bym poprostu nie podlaczac karty graficznej, teraz jesli komputer jesli komputer nie chce mi sie wlaczyc nie wywala zadnych bledow jesli byla by to wina zasilacz i podlacze ja pod inny to chyba powinna zaczac pipczec czy sie myle ?

Link to post
Share on other sites

Niema co dywagować nad przejściówkami najpierw trzeba sprawdzić zasilacz.

http://overclock.pl/articles/showall/id/252,jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczach-atx-czyli-przewodnik-po-tych-12-v

Tego Logic-a w bym nie podłączał bo to bomba( nawet nie używana elektronika się zużywa).

Jeśli będzie miał inny markowy zasilacz gdy po podłączeniu komputer się nie uruchomi, wymontował bym wszystko z obudowy i przejrzał wszystkie elementy zwłaszcza kondensatory elektrolityczne.

Następnie  wydmuchaj powietrzem sprężonym wszystkie sloty( nie używaj odkurzacza ze względu na ładunki statyczne które mogą uwalić elementy elektroniki), i złóż w minimalistycznej wersji tj z płyta główna z procesorem w gnieździe zasilacz jedna kość RAM i karta graficzna ( najlepiej wcześniej sprawdzona czy sprawna) poza obudową.

Gdyby odpaliło dołóż drugą kość RAM lub dysk, jak nie odpali wsadź RAM w inny slot lub zamień na inną wcześniej sprawdzoną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...