Skocz do zawartości

Karta pod GTA V


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Vemorion,

Recommended Posts

Siema Wszystkim 

Mam takie pytanie, (jestem zielony w tym temacie więc liczę na wyrozumiałość)
Jaka karta graficzna będzie optymalna pod GTA V (chodzi mi o używkę) do tego sprzętu:


Zasilacz: iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8
Procek: 
Intel Core i5-2400 3.1GHz 
Płyta główna: 
ASRock H61M-GE
RAM: 
Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3

Znalazłem takiego gtx'a niedaleko mnie: 

https://www.olx.pl/oferta/manli-nvidia-geforce-gtx-760-2gb-CID99-IDkowY4.html#ac2178a542
Tylko czy znowu reszta podzespołów (bo wiem, że szału nie robią) mi się nie "spali" ? ;/
Macie jakieś lepsze propozycję ? Cena to koło 450zł max

Link to post
Share on other sites

Siema Wszystkim 

 

Mam takie pytanie, (jestem zielony w tym temacie więc liczę na wyrozumiałość)

Jaka karta graficzna będzie optymalna pod GTA V (chodzi mi o używkę) do tego sprzętu:

 

 

Zasilacz: iArena Series AC 230V 500W Bulk GPA-500S8

Procek: Intel Core i5-2400 3.1GHz 

Płyta główna: ASRock H61M-GE

RAM: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3

 

Znalazłem takiego gtx'a niedaleko mnie: 

https://www.olx.pl/oferta/manli-nvidia-geforce-gtx-760-2gb-CID99-IDkowY4.html#ac2178a542

Tylko czy znowu reszta podzespołów (bo wiem, że szału nie robią) mi się nie "spali" ? ;/

Macie jakieś lepsze propozycję ? Cena to koło 450zł max

r9 270x będzie ok.

Link to post
Share on other sites

Pod tego i5 możesz dać dowolną kartę dostępną na rynku. Mocne 4rdzeniach poradzą sobie w każdej grze. Tylko w miejscach które obciążają mocno CPU mogą być spadki FPS.

 

Zamiast pakować 450 zł w referenta gtx 760( co mija się z celem), poszukaj lepiej jak kolega wyżej zauważył używanego R9 270/x.

Dorzuć druga kość 4gb ramu i będzie pięknie:)

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-r9-270x-directcu-ii-2gb-256bit-gddr5-oc-okazja-CID99-IDklona.html#516c089904

lub ta:

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270-x-stan-bdb-CID99-IDjz70N.html#08de363518

jakaś znacząca różnica między MSI a Asus ?

Wiem, że mógłbym się porozglądać za lepszym, mocniejszymi i "bardziej opłacalnymi" ale jeżeli serio wystarczy mi ta "r9 270x" to już będę zadowolony ;) oby tylko na multiplayerze w to GTA V dało radę pociupać ;):D  
 


autorze, stawiasz jako priorytet tylko GTA V, czy może jakieś inne nowsze gry też bierzesz pod uwagę?

Wiem, że to dziwne ale raczej tylko GTA V :D ogólnie nie gram w żadne gry więc nie planuje nowszych ;)


 

Edytowane przez pr0digy8
Link to post
Share on other sites

za 450zł miałbyś GTX'a 770 który w GTA V byłby zauważalnie lepszy od 270X i nie kupisz mocniejszej karty do tej gry w takim budżecie, niestety zasilacz nie posiada odpowiedniego okablowania

 

moim zdaniem kupowanie 270X za 450zł bez jakiejkolwiek gwarancji to słaby biznes, równie dobrze możesz sobie wziąć HD 7870 za 350zł bo w praktyce wydajnościowo ich nie odróżnisz

 

akurat w GTA V 270X bliżej do 660Ti, także nawet kupno 760'tki z rozsądnym chłodzeniem za 400zł będzie lepszym wyjściem

ewentualnie jego zamiennik czyli GTX 950, również za 450zł da radę znaleźć i to jeszcze na gwarancji

 

nie zmienia to faktu, że kupowanie używki w tym segmencie cenowym to średni pomyśl, bo za 530zł jest nowy świeży GTX 1050 na 3-letniej gwarancji który wydajnościowo im nie ustępuje

Link to post
Share on other sites

Podobno 270 mają problem z VRAM i sporo kart było wadliwych. Moja grafika padła 3 miesiące przed końcem gwarancji, więc jeśli masz możliwość to wybierz 760/950. Chyba że chcesz polować na zwrot pieniędzy tak jak mnie się udało :P

Edytowane przez wompierz
Link to post
Share on other sites

Podobno 270 mają problem z VRAM i sporo kart było wadliwych. Moja grafika padła 3 miesiące przed końcem gwarancji, więc jeśli masz możliwość to wybierz 760/950. Chyba że chcesz polować na zwrot pieniędzy tak jak mnie się udało :P

Ueee.. A już miałem brać..

 

a Ta

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-460-windforce-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-rx460wf2oc-2gd-774744/

 

albo ta:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-2gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-vga-box-n750ti-2gd5tlp-827483/

 

Edytowane przez pr0digy8
Link to post
Share on other sites

Miałem to mówić, bo miałem z tą kartą dokładnie tak samo jak wompierz.

 

Jak już mówiłem: http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7970-oc-i6719963160.html

a, jak zależy ci na nowej z gwarancją to lepiej RX 460 wydajniejsza od 750 ti.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

miło że ją podepnie pod ten zasilacz, a przejściówek do takich prądożernych kart się nie używa

 

 

 

a, jak zależy ci na nowej z gwarancją to lepiej RX 460 wydajniejsza od 750 ti.

GTX 1050 kosztuje teraz 530zł, co sprawia, że RX 460 nie istnieje 

Link to post
Share on other sites

Miałem to mówić, bo miałem z tą kartą dokładnie tak samo jak wompierz.

 

Jak już mówiłem: http://allegro.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7970-oc-i6719963160.html

a, jak zależy ci na nowej z gwarancją to lepiej RX 460 wydajniejsza od 750 ti.

Zakup 5-6 letniej karty za 500zl to proszenie się o kłopot.

Ogólnie zakup drogiej karty bez gwarancji mija się z celem.

 

 

Crispell jakie pamięci miałeś w tych Radeonach co Ci się tak psuły? Elpida?

Rx 460 to całkiem dobra karta. Jedyny jej minus to wydajność na poziomie r7 260.

750ti to karta która nie wspiera nawet dx12, poza tym brak optymalizacji sterownikow ze strony NVIDIA dla tej serii, sprawia że sprawuje się ona dobrze jedynie w starszych tytułach.

 

Najsensowniejsze rozwiązanie to dołożyć do gtx 1050 Ti lub Radeona rx 470.

Link to post
Share on other sites

Crispell jakie pamięci miałeś w tych Radeonach co Ci się tak psuły? Elpida?

Później to się okazało, że nie miało to znaczenia każda miała pamięci innej marki i tak samo padały. Przypuszczam, że wysyłali mi karty po reballingu.

Teraz mam RX480 i przejrzałem na oczy, że tamta musiała być już od początku walnięta. Może ktoś zwrócił kartę z kopania bitcoin?

 

Ale to była bolączka serii R9 2xx, 7950-7970 do dzisiaj są dobrymi kartami. Przynajmniej nie kojarzę by ktoś się na forach żalił.

 

@topic

Zresztą autor jasno wyznaczył granicę swoim budżetem. Idąc tym tokiem, a dołożyć do 1050 ti, rx 470 to przejdźmy od razu może do GTX 1060 za ~1300zł.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

miło że ją podepnie pod ten zasilacz, a przejściówek do takich prądożernych kart się nie używa

 

 

 

GTX 1050 kosztuje teraz 530zł, co sprawia, że RX 460 nie istnieje 

RX mieści się za to w budżecie. Ceny zaczynają się od 450 za nową. 80 zł różnicy to sporo biorąc pod uwagę ogólny koszt karty.

Link to post
Share on other sites

Crispell najczęściej padały właśnie te na pamięciach elpida i w wersji 270x. Były zbyt mocno wykrecone. Poza tym pierwsze partie z czasów kopania walut, nie specjalnie miały kontrolę jakości. Gdzieś o tym czytałem.

 

Elektronika ma to do siebie że najczęściej psuje się zaraz na samym początku. Później jeśli przeżyje, to może śmigać latami jak np stare serie 7xxx.

Link to post
Share on other sites

U mnie nie było problemów z kartą przez prawie 3 lata. Pewnego dnia obraz zrobił się szary, a po restarcie karta nie chciała już wstać. Po jakimś czasie wszystko może odmówić posłuszeństwa, tutaj nie ma reguły.

Edytowane przez wompierz
Link to post
Share on other sites

Ja również miałem R9 270 bez X. Rdzeń w tej karcie dobrze pracował tylko Vram powodował problem (artefakty, błyskanie tekstur, wolne ich wczytywanie itp.). Mierzi mnie właśnie fakt, że MSI tak zaprojektował chłodzenie, że płytka stykająca z rdzeniem nie pokrywała również w pełni pamięci. A o radiatorze na VRM to już w ogóle nie pomyśleli.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...